Hastadan Doktora: Pezevenk Hayatına Mal Olurum!

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde gergin anlar yaşandı. Genel cerrahi asistanı doktora ve güvenlik görevlilerine hastane koridorunda hakaret ve tehditler savuran bir hasta, güvenlik görevlileri tarafından güçlükle durduruldu.

Gündem 10.12.2020, 15:47 10.12.2020, 15:50 Güler Sağlam

PEZEVENK HAYATINA MAL OLURUM

Edinilen bilgiye göre; Poliklinikte genel cerrahi uzmanı doktor ile bir hasta arasında tartışma yaşandı. Öfkeli vatandaş asistan doktora, “Oğlum kimsin sen, pezevenk, hayatına mal olurum. Bana artistlik yapıyorsun.” diye hakaret etti. Tartışma sonrası tehdit ve hakaretler savuran hastaya karşı genel cerrahi uzmanı beyaz kod vererek güvenlik görevlilerini çağırdı. Şahsın götürülmesini bekleyen doktor, darp edilmeye çalışıldığını ve araya güvenlik görevlilerinin girdiğini iddia etti. Tartışmanın sebebinin ise hasta varken içeriye girilmesi olduğu ve içeriye giren hastanın uyarılara tepki göstererek genel cerrahi uzmanı doktora hakaret etmesi olduğu öğrenildi.

TIKLAYIN

HERKES TEPKİ GÖSTERDİ

Son dönemde sağlık çalışanlarına artan şiddet vakarının Tekirdağ’a da sıçraması tepkilere neden oldu. Sosyal medyada hızla yayılan video ile koronavirüs sürecinde büyük bir özveriyle görev alan sağlık çalışanlarının nasıl zorluklarla karşılaştıklarını gözler önüne serdi.

Hakaretler savuran şahsın Çorlu merkezli bir ulaştırma firmasında çalıştığı öğrenildi.

Yorumlar (1)
Determinist 1 ay önce
Ne desek bos. Saglikcilar artik hakkini aramak icin bile tepki gostermiyor. Yildirdiniz.
Bunun acisini 10 yil sonra hastaneye doktora hemsireye saglikciya ihtiyaci olanlar hep beraber cekecez.
İstifa edip ozele gecin bile demiyorum. Baska islere yonelin arkadaslar. Genel cerrah olmus bir kisi bircok isi layigiyla yapabilir.
-1
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?