Hasta Yakınları Koronavirüs Servisine Almadı Diye Hastane Güvenliğini Döner Bıçağıyla Bıçakladı! (2)

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde "yeter artık" dedirten sağlıkta şiddet törünün son örneği yaşandı.

Gündem 21.03.2020, 22:04 22.03.2020, 17:43 Güler Sağlam
Hasta Yakınları Koronavirüs Servisine Almadı Diye Hastane Güvenliğini Döner Bıçağıyla Bıçakladı! (2)

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde coronavirüs servisine hasta yakınları alınmadığı için hastane güvenliği bıçaklandı.

Hasta yakınları tarafından döner bıçağıyla bıçaklanan hastane güvenliğine ilk müdahalenin Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.


BUGÜN OLDU: 'EVİNİZ DAHA GÜVENLİ' DEDİ DİYE DOKTORA YUMRUK ATTI! TIKLAYIN


GÜNCELLEME SAAT: 23.10

Hastane Güvenliği arkadaşlarımızdan biri hafif yaralanırken, diğer güvenlik görevlisinin sevk edildiği Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde ameliyata alındığı, ameliyat sonrası yoğun bakım servisine alındığı bilgisini edindik. Sol kolunda ciddi kesik yaraları bulunan güvenlik görevlisinin hayati tehlikesinin olmadığı ancak kan kaybı yaşadığı için yoğun bakımda gözlem altında tutulduğu öğrenildi. Tedavisi devam eden güvenlik görevlisi sağlık çalışanı arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz.

AJANS BÜLTENİ:

Olay saat 16.00 sıralarında Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. İddialara göre göre koronavirüs şüphesiyle hastane yatırılan annesini görmek isteyen Murat D. karantina servisine girmek istedi. Hastane güvenliği karantina katına girilemeyeceğini ve yasak olduğunu söyleyerek izin vermedi. Bunun üzerine Murat D. ile güvenlikçiler arasında tartışma yaşandı. Tartışma diğer görevlilerin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Bir süre sonra tekrar hastaneye gelen saldırgan elindeki bıçakla kendini engelleyen güvenlikçilere saldırdı. Olayda Minur Bağtur ile Ferhat Kırmızı bıçakla yaralandı.

TIKLAYIN

BIÇAKLI SALDIRGAN YAKALANDI

İhbar üzerin ola yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler saldırganı hastanede yakalayarak gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen zanlının soruşturması devam ediyor.

Bıçaklı saldırıda yaralanan güvenlik görevlilerine ilk müdahalesi olay yerinde yapıldı. Saldırıda ağır yaralanan güvenlik görevlisi Minur Bağtur, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı. Saldırıda hafif yaralanan Ferhat Kırmızı'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olayı gören bir hasta yakını “hasta yakını içeri girmek istedi, güvenlikçilerde yasak olduğunu söyleyerek izin vermedi. Bıçaklamış ama onu görmedim. Polisler geldi yakaladı yapanı. Güvenlikçilerden biri ağırdı başka hastaneye götürdüler“ diye konuştu. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

YAŞANAN ŞİDDETİ KINIYORUZ!

Yaşanan bu şiddet olayını kınıyor, lanetliyor ve kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımız artık sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarını görmeli ve bu şiddet olaylarından artık vazgeçmelidir.  

Yorumlar (15)
Doktor ve doktor eşi 11 ay önce
Sağlık calısanlarina el kaldıranlar için derhal idam cezası gelmeli
Levent Turgut 11 ay önce
Bu kadar cahil neyaptigini bilmeden hareket eden insan musfettelerine hadlerini bildirmek gerek
Doktor 11 ay önce
Güvenlikçi arkadaşımıza Geçmiş olsun. Hasta yakınlarının iyiliği için hastaya refakatçi almamanın suç olduğu bir ortamda görev yapıyoruz. Dr arkadaşlarımdan bakıcıları bırakanlar oldu. Bir dr arkadaşımız çocuğuna bakıcı bulamıyor. Gerekçe siz dr sunuz hastalığı hastaneden bize bulaştırırsınız. Allah için bu mu vefa...
Bir doktor 11 ay önce
Kimseye beddua etmek istemem o yüzden de böyle insanlara Allah sizi doktora muhtaç etsin ama doktorsuz bıraksın demek istemiyorum
Mmn 11 ay önce
Vercen coronayı buna direk damardan
ARNAVUT KOSOVALI 11 ay önce
Hastane de güvenliğe saldırmak da ne demek? Güvenlik verilen talimatları yerine getirmekle görevlidir, içeri giremezsiniz diyorsa bitti. Saldırmak, bıçaklamak nasıl bir insanlıktır.
Dr. 11 ay önce
Alkışlama iki yüzlülüğü... Yazıklar olsun.
Murat uz 11 ay önce
Ya adam bicaklamak nedir mubarek gun yazik cok yazik Allah sifa versin guvenlik
Kardesimize
Fatih koçak 11 ay önce
2019 ocak ayında sağlık bakanlığına atandık 15 ay geçti ve hala toplu iş sözleşmesi sonuçlanmadı 15 ay asgari ücrete çalışıyoruz biz sağlık işçilerinin sesine kulak verin.

#sağlıkişçilerinesahipçık
#saglikiscileritisbekliyor
@drfahrettinkoca
@ZehraZumrutS
@haluklevent
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?