Hasta Yakını Doktora Saldırdı, Camları Yumrukladı: Serbest Kaldı (Güncelleme)

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi Eyüp Kent mahallesinde bulunan 8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlık Merkezinde hasta yakını, hasta olmadan ilaç yazmayan doktora saldırmaya çalıştı, Demir kapıyı ve pencereyi vurmaya çalışan kişinin görüntüleri sosyal medyada görüntülendi. Saldırı girişimiyle ilgili gözaltına alınan iki şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gündem 14.10.2021, 17:45 14.10.2021, 17:54 Zeynep Elmalı
Hasta Yakını Doktora Saldırdı, Camları Yumrukladı: Serbest Kaldı (Güncelleme)

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki Nihat Demirelli Aile Sağlığı Merkezi'nde dün taşkınlık çıkarıp kapı ve pencereleri yumrukladıkları iddiasıyla gözaltına alınan İ.A. ve K.A, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla salıverildi.

Yakınlarına ilaç yazdırmak için dün aile sağlığı merkezine gelen İ.A. ve K.A, tartışmanın ardından dışarı çıkarılmış, kapı ve pencereleri yumruklayan zanlılar, kimliklerinin tespit edilmesinin ardından polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

HABERİN GEÇMİŞİ

Olay Eyyübiye ilçesi Eyüp Kent mahallesinden meydana geldi. iddiaya göre mahallede bulunan  8 Nolu Nihat Demirelli Aile Sağlık Merkezinde bir hasta yakını hasta olmadan Doktor'a ilaç yazdırmaya çalıştı.  Doktor tarafından hasta olmadan ilaç yazılmayacağını belirtmesi üzerine hasta yakını Doktora  sözlü hakaretler etmeye başladı. Daha sonra aile sağlık merkezinin kapısını tekmelediği görülen şahıs, kapıyı açmaları için sağlık çalışanlarına hakaretler savurmaya devam etti.

 Öfkeli şahıs çevredeki vatandaşlar tarafından bölgeden uzaklaştırılırken, doktorun şahıstan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
hemşire 2 hafta önce
tek çare hemşirelere de ilaç yazma hakk geliyor bu şekilde çözülür ilaç yazmamak ne demek doktorun görevi ilaç yazmaktır nokta
Doktor 1 hafta önce
Sayın gerizekalı, hasta olmadan ilaç yazılmıyor bunu bilmiyor musun?
Adam 2 hafta önce
Sen birşey mi kullaniyorsun
druzzy 2 hafta önce
okula tekrar dönüp baştan okuyun hemşire hanım/bey. zira daha sağlık görevlilerinin görevinin ne olduğunu bile öğrenememişsiniz.yazık.
Hemşire 2 hafta önce
Biz önce kendi üzerimize düşen işleri yapalım. Dedikodudan, yatmaktan onları dahi sallapati yaparken üstüne yeni görevlendirmelerle başa çıkmaya ne eğitimimiz yeter ne de azmimiz :)
Dr 2 hafta önce
Buyrun yazın malpraktis davalarımıza ortak olmanızı bekleriz. Doktorluk subkortikal yapılacak bir iş değildir hemşire hanım/bey. Doktorun yaptığı çok doğrudur hastayı görmeden ilaç yazmamaktır. Belki o ilacı satacak belki kendisi başka işlere kullanacak. Çünkü doktorun görevi ilaç yazmak değil. Hastayı görmek muayene etmek tetkiklerini yorumlamak ve gerekli tedaviyi düzenlemektir. :)
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?