PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hasta Yakını: Bedavadan Para Alıyorsunuz

Bu söz Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde hekimle tartışan, hekimin üzerine yürüyerek bağıran bir vatandaşa ait. “Bedavadan para alıyorsunuz”

Gündem 13.07.2022, 12:42 13.07.2022, 23:56 Cansu Polat
Hasta Yakını: Bedavadan Para Alıyorsunuz

Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşandığı iddia edilen olayda acil serviste bir hekimle tartışan hasta yakını, sağlık çalışanlarının vatandaşın gözünde nasıl göründüğünün en somut örneği oldu.

Sağlık Bakanı Koca’nın yaklaşık 8 milyon takipçisine Pandemi boyunca tavan ek ödeme, maaş iyileştirmesi yapılıyor, az sabır gibi açıklamalarıyla çalışanlar sanki yüksek ücret alıyorlar algısının oluşmasına zemin hazırladığı iddia ediliyor. 

Sağlık çalışanlarının maaşları, özlük hakları adeta milletin ağzına sakız edilirken gerçekte hekim maaşları bekçi maaşları ile eşit duruma geldi.

Görüntülerde hekimle tartışan hasta yakının 2 güvenlik görevlisi tarafından zorlukla tutulduğu görülürken hastanın ısrarla ve UTANMADAN “bedavadan para alıyorsun” sözleri hastane koridorlarında yakalandı.

Tatili, bayramı gecesi gündüzü olmadan çalışan sağlık personeline söylenen söz "Bedavadan Para Kazanıyosun"

Ankara’da bulunan Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde elini muayene ettirmek isteyen bir hasta ortalığı birbirine kattı. Hastanede el cerrahı bulunmadığı söylenmesi üzerine bağırarak tepki gösteren kişiye güvenlikler müdahalede bulundu.

O sırada orada olan bir sağlık çalışanı, vatandaşa hastanede el cerrahı bulunmadığını ve Türkiye’de sadece 80 tane olduğunu söyledi. Ayrıca vatandaşın tepkisine karşılık “Sen böyle bağırdıkça istifa ederler, sonra ‘doktor, doktor’ diye gezersin ortalık” dedi. 

Vatandaşın "Oturduğun yerden para kazanıyorsun" demesi üzerine ise sağlık çalışanı adeta çileden çıktı.

Yorumlar (18)
Realite 1 ay önce
Vatandaş bu kafa ile gider ise , tam gün yasası yalan olacak gibi Muayene ve özel hastanelerin şefkatli kucakları onları bekliyor olacak. O zaman yalanı/ gerçeği görecek az kaldı gibi . Yanlış yolda , alt -orta gelir düzeyi vatandaş ama bırakalım yapsınlar şovlarını. Özel hastane ve muayenehanelerini şefkatli kucaklarında ,aynı çoşkuyu görebelicek miyiz . Zaman herşeyin ilacı
Devlet sana bedavaya dünya da olmayan ücretsiz , güzel sağlık hizmeti veriyor . Şükr edeceğine , şov ve saçmala ma , saldırganlık.
Uzman doktor 1 ay önce
Devlet olarak halkın gözünde doktorun saygınlığını bitirir bir de sürekli maaşlara zam yapıldı diye algı yapılırsa bir de vatandaş için çırpınan sağlık personeli ve doktoru mobbing ile bıktırırsan nitelikli iş yapan doktoru bırak düz uzman doktor da kalmaz bu gidişle ama üzülerek söylüyorum olması gereken bu Manisanın bir ilçesinde uzman doktor olarak çalışıyorum 100 km mesafede bile Kardiyoloji uzmanı gibi elzem bir branş kalmadı devlet hala bunlara önlem alacağına doktorları hedef göstermeye devam ediyor
Dr 1 ay önce
Ben doktor olarak bin lira verdim özel hastane muayenesi sadece anam babam kendim için versin ne olacak
Sağlıkçı 1 ay önce
Sağlık çalışanı arkadaşlar hiç üzerinize alınmayın, bu laflar torpille getirilen sözleşmeli liyakatsiz yöneticiler için, vatandaşa hakkımızı bir türlü ödemeyen vatandaşın ağzına sakız eden bu hissi veren en tepeden en alta tüm eek sahipleri için, hiç üzerinize alınmayın
Sağlıkçı 1 ay önce
VETERİNERİ KAPALI GÖREN ACİLE GİDİYOR. HANGİ HAYVAN KAPANINA KAPILMIŞSA ALGILAYAMIYOR. DOKTOR ÜLKEDE 80 TANE EL CERRAHI VAR DİYOR, BU MAYMUNUMSU SALDIRMAYA ÇALIŞIYOR
hakan 1 ay önce
Aylardır maaşa zam yapıldı, döner arttı, sabit arttı dr ve sağlıkçıya 5-10 bin zam yaptık diye algı yapanlar, vatandaş zam üstüne zam aldığımızı sanıyor yatacak yeriniz yok
Emrah 1 ay önce
Sağlıkçıya doktora verdiği en ufak iyileştirmeyi ki öyle bişey yok, milletin diline sakız eden bakanlık ve medya kuruluşlarıdır bu lafların suçlusu. Hangi devlet memurunun aldığı ücret bu kadar gündeme getiriliyor hiç birinin. Birilerinin de içine oturuyor işte böyle. Keşke az okusaydık da senin gibi amele olsaydıkta senin gibilerle uğraşmasaydık.
Ballı maaşı alana söyle 1 ay önce
Ballı maaş alan sözleşmeli yöneticilerin oturdukları koltuktan başka hiç bir yeri göremez hale gelmeleri tüm sebep. Yazık çok yazık doktorun düştüğü hal çok acı verici
Yönetici 1 ay önce
2 tane imza atıyor diye yöneticiye ne gerek var. Memur da atıyor imza sonuçta. İşi yapan personel maaşı alan idareci. Bence hastanelerde idareci olmasın.
Çok zam alan doktor 1 ay önce
7-8 aydır zam üstüne zam aldık
Valla ben bile inanmaya başladım bedavadan para aldığımıza
Vatandaşın böyle düşünmesini çok görmemek lazım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?