Hasta ve Yakını: Doktor Bizi Darp Etti!

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Onkoloji Servisine giden hasta ve yakını, tahlil sonuçlarını göstermek isterken görevli doktor tarafından darp edildiklerini ileri sürdü. Aile doktordan şikayetçi oldu.

Gündem 28.09.2021, 07:20 Zeynep Elmalı
Hasta ve Yakını: Doktor Bizi Darp Etti!

İzmir’in Karabağlar ilçesinde bulunan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde darp skandalı yaşandı.

Olay saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Hastanenin Onkoloji Servisi’nde tahlil sonuçlarını göstermek isteyen Fahri Kılınç ve eşi Zeliha Kılınç, görevli doktor Cengiz Yılmaz tarafından darp edildi. Yılmaz’ın darp ettiği Kılınç’a önce tokat, ardından da yerdeyken tekme attığı öğrenildi.

"EŞİMİN ÜZERİME YÜRÜDÜ VE YUMRUKLADI"

Kılınç ailesi, 12 yıldır Onkopoloji tedavisi aldıklarını ve ilk kez böyle bir olay yaşadıklarını söylerken, Zeliha Kılınç,”Ben onkoloji hastasıyım. Doktor filmleri görsün dedik. Sıra bana geldiğinde kapıya gittim. Doktor da kapıya çıktı ‘Haftaya gelin’ dedi. Biz bir haftadır randevu almaya çalışıyoruz alamıyoruz. Eşim ‘Randevu alamıyoruz Ne yapacağız’ diye sordu. Doktor da ‘Ben ne bileyim nasıl yapacağınızı’ dedi. Eşim ‘Sen nasıl böyle konuşuyorsun’ deyince eşimin üzerine yürüdü ve yumruklamaya başladı. İttirdim bu sefer de tekme attı" sözleriyle yaşananları anlattı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"DAHA ÖNCE BAŞKA HASTALARI DA DARP ETMİŞ"

Fahri Kılınç ise olaya hastane personelinin dahil şahit olduğunu belirtirken, söz konusu doktorun başka hastaları da darp ettiğini öğrendiklerini söyledi. Kılınç, “Ben elimi kaldırmadım. Vurmasın diye yakasını tuttum. Doktordan şikayetçi olacağım. Böyle bir adamın burada olması sakıncalı. Sadece ben değil, başkaları da gelip şikayetçi olacak. Doktor başkalarını da darp etmiş daha önce. Ben elimi kaldırmadım ona. Okumuş ama boşuna okumuş” dedi. Hastanenin danışma ile hasta hakları birimlerinin takındığı tutumdan şikayetçi olduklarını dile getiren Kılınç, “Bu Müslümanlığa sığar mı? Bir Suriyeli benden daha kıymetli. Ben hasta haklarına gittim. Alaylı konuşuyorlar benimle. Bazı doktorlar boşuna dayak yemiyorlar. Ben burada tedavi göreceğim diye her yanım delik deşik” ifadelerini kullandı.

"DUDAĞINDA KAN GÖRDÜM"

Olaya tanık olan bir hasta yakını da hastane koridorlarında yaşananları şu sözlerle anlattı:

"Amca karısıyla birlikte oradaydı. Daha sonra Onkoloji Doktoru Cengiz Bey, koridorda amcaya bağırdı “Randevu al gel” diye. Amca da ‘Randevu vermiyorsunuz ki nasıl geleyim’ dedi. Doktor da ‘Ne diyorsun sen’ diye ittirdi. Hanımı da ‘Yapma etme sen doktorsun’ dedi. Koridorda bir baktım amcayı ittirdi, amca olduğu gibi yere düştü. Büyük ihtimalle kafasını vurdu, ‘Güm’ diye ses geldi. Sonra yerde tekmelemiş. En son doktorun amca ayağa kalktıktan sonra suratına tokat attı sebepsiz yere. Amca da şok oldu o tokattan sonra bir ara ben dudağında kan olduğumu gördüm. Güvenlikler geldi ama onlar da izliyor, o da bana saçma geldi. Hasta olarak biz mi gidip ayıralım? Hepimizin hastası var. Biz tedavi olmaya gidiyoruz. Darp edip öyle mi gönderecekler. Hani bir şey var ya doktorları dövüyorlar şiddet uyguluyorlar diye, bazıları cidden hak diyor. Bu doktorla ilgili de kendi hastası ve ben dedim bu doktora gitmeyelim. İki gün sonra mazallah bize de tokat yapıştırır. Kanserle uğraşırken başka bir hastalıkla uğraşmayalım."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
hemşire rumuzlu arkadaşa sesleniyorum 4 ay önce
Gel hemen gel. Yapıştır bir yorum hemen. Geç kaldın bugün.
!!!!!! 4 ay önce
DARP YAPMIŞ, İYİ YAPMIŞ. HEP SOPA MI YİYECEKLER, BİKEREDE SOPA ATSINLAR.
MAĞDUR SAĞLIKÇI 4 ay önce
HEPSİ DEĞİL AMA BAZI HASTALAR HAKEDİYOR. AKŞAMA KADAR AYLAK AYLAK GEZ, RANDEVUSUZ GELİP İŞLEM YAPTIRMAYA ÇALIŞ. DİĞERLERİ NASIL ALIYOR RANDEVU. BİR DE HASTA OLACAK, DEVLETİN KOYDUĞU KURALA UYMUYOR, RANDEVU ALMIYOR. DOKTOR NE YAPSIN, HER RANDEVUSUZ GELENE BAKSIN MI, BAŞKA HASTANIN ZAMANINDAN MI ÇALSIN, FAZLADAN ÇALIŞARAK KENDİNİ Mİ YIPRATSIN, SİNİR HASTASI MI OLSUN? İÇERİ GİRİNCE NE BİR SELAM, NE HAL HATIR SORMA NE BİR GÜLERYÜZ. BİR DE BENİM VERDİĞİM VERGİYLE YAPILAN HASTANEDE ÜCRETSİZ MUAYENE OLUYOR.
hemşire 4 ay önce
doktorlar yine başımıza çıktı hastayı dövmek nedir ya
Nem E Lazım 4 ay önce
bi doktor dayak yese gelip ; kimse kimseyi sebepsiz dövmez eline sağlık gibi yorumlar yaparlardı şimdi de aynısını ben söylüyorum kimse kimseyi sebepsiz dövmez randevumu veriyorsunuz dedi diye kimse kimseye vurmaz demiştir bişeyler
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?