Hasta, Hemşirenin Saçını Yoldu!

Gaziantep'te bir hasta, görev başındaki hemşireye önce küfürler savurdu sonra da saldırarak saçlarını yoldu. Yaşanan olayın ardından neye uğradığını şaşıran ve kendisine saldıran kadın hastadan şikayetçi olan hemşire, bir süre iş göremez raporu aldı. Olay anları ise hastane koridorundaki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

Gündem 10.09.2021, 20:26 Güler Sağlam
Hasta, Hemşirenin Saçını Yoldu!

Olay, 8 Eylül 2021 Perşembe günü Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. İddiaya göre, hastanenin poliklinik servisinde hemşire olarak çalışan Nurcan Kütük'e, N.Y. isimli kadın hasta randevu aldığı servisin nerede olduğunu sordu. Servisin karşı koridorda olduğunu söyleyen hemşire, aynı soruyla birkaç kez daha karşılaşınca işaret parmağı ile servisin olduğu noktayı gösterdi.

Bunun üzerine sinirlenmeye başlayan ve kendisinin muhatap alınmadığını düşünen N.Y. isimli kadın hasta, iddiaya göre hemşire Nurcan Kütük'e hakaretler ve küfürler savurmaya başladı. Küfürlere ve hakaretlere tepki gösteren Nurcan Kütük, bu sefer de fiziki saldırıya uğradı. Hemşirenin saçlarına yapışan şüpheli, bir avuç dolusu saçı kökünden söktü, hemşirenin kollarını çizdi, tırnağını kanattı. Olay anları ise hastane koridorundaki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

"Önce hakaret ve küfürler savurdu, sonra birdenbire saldırdı"

Yaşadığı olay nedeniyle şok geçirdiğini söyleyen ve olay anlarını anlatan hemşire Nurcan Kütük, "Birdenbire hiç anlamadığım bir şekilde hasta bana saldırdı. Sebebini hala bilmiyorum. Türlü türlü hakaretler ve tehditler savurdu. Bana saldıran kadın hasta, bir arkadaşımıza KBB polikliniğinin yerini soruyor. Arkadaşımız da yerini gösteriyor. Ona rağmen tekrar gelip bana aynı servisin yerini sordu. Ben de o sırada telefonla konuştuğum için elimle servisin olduğu noktayı gösterdim. Sonrasında kadın hasta dışarıya çıktı ve bana küfürler hakaretler savurmaya başladı. Ben de çıkıp ne diyorsun, neden böyle konuşuyorsun diye sordum. Ne için bana hakaret ediyorsun, bunu hak edecek ne yaptım dedim. O da bana, 'istediğimi yaparım kaybedecek hiçbir şeyim yok' dedi. Sonrasında birdenbire beni göğsümden itti. O kadar kuvvetliydi ki yani bilmiyorum erkek kuvveti vardı. Ben de kendimi savunmak için ellerimle onu ittim" dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"Saçlarımın ön tarafını tamamen yoldu, kolumu çizdi, tırnağımı kırdı"

Olayın devamında saldırgan kadının saçlarını tutup yolduğunu vurgulayan hemşire Nurcan Kütük, "Bu esnada saçlarımı tuttu ve yolana kadar bırakmadı. Saçlarımın ön tarafının hemen hemen hepsini yoldu. Kafamda kanama ve kızarma oluştu. Bu olaydan sonra psikolojim çok bozuldu. Kolumda çizik var, tırnağımda da kanama vardı" ifadelerini kullandı.

"Tehditler savurup gitti"

Kendisine saldıran kadının daha sonra tehditler savurduğunu da ifade eden hemşire Kütük, "Sonrasında da kaybedecek hiçbir şeyim yok diyerek bana, 'sen dışarıda göreceksin, gerekirse seni işten attıracağım' dedi ve küfürler savurarak gitti. Olaydan sonra şikayette bulundum, gereken her şeyi yaptım. Basit tıbbi müdahale ile giderilemez raporu aldım. Darp raporu aldım. Bu olaydan sonra çok üzüldüm" şeklinde konuştu.

"Sağlıkçılara saldırı pandemi döneminde arttı"

Sağlıkçılara yapılan şiddetin çok üzücü olduğunu aktaran ve özellikle pandemi döneminde saldırıların arttığını söyleyen Kütük, "Biz burada hastalara hizmet veriyoruz, sağlığına kavuşturmaya çalışıyoruz. Her türlü yardımcı oluyoruz. Daha önce de bu tür saldırılar oldu ama pandemiden sonra bu tür saldırıların oranı artmaya başladı. Çünkü insanlar çok gergin ve psikolojileri bayağı bozuk. Ama biz ne yapalım, ben ne yapayım, ben de insanım. Ben psikolojimi nereye kadar koruyabilirim" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
Sağlıkçılar 3 ay önce
Bakanlıktan sayın bakandan ufak bir tepki var mı hani bir tivit bile atmadı yazık günah be
Katılıyorum 3 ay önce
Bu hükümeti alkışlamak lazım personeli vatandaşa güzel ezdirdiler yetmedi dövdürdüler bi takım iyileştirme ve hak vermiş gibi gösterip vermediler sırala sırala bitmez bu hikaye taki seçime kadar
Twit arsa ne olur 3 ay önce
40 sn ayıracak sonra umru bile olmayacak ama onu bile yapmıyor haklısınız.ulke tarihinin en kotu bakani
Sgk calışanı 3 ay önce
Hastaynan ilgilenmez masa başlarında sohbet çay içip kahkaha yaparlarsa hasta ve yakınını tahrik ederse şiddet kaçınılmaz olur yoksa hasta yakını veya hiç kimse kolay kolay şiddet göstermez
sağlıkçıı 3 ay önce
masa başı memurlar yine boş yapıyor
smemuru 3 ay önce
ne yapacakmış hemşire, masa başında çay içmek konuşmak mı yasak. hemşirenin bir görevi var. o görevi yaptıktan sonra çay da içer sohbette eder. napsın hemşire hasta başında hazırolda mı beklesin.
Hemsire 3 ay önce
Bu gun bende benzer birolay hasta amaeliyta olcagini ilk kendisinin alainmasini istedi ancqk almadim sirayi takip ettimesini ostedim hasta yapacagim islemi analatim kendisinin bildigoni soyledi ve sandelyame geccti kqlkmasini istesim dqhqda sinirlendi islemi yapiyorken aparatlarin vucuduna yapismadigini elle tutmasini istedim adam sahlandi saymaya basladi agresif konusarak ve davranarak ve twhdit edildim bakalim ne olacak basimiza ne gelecek artik saglik meslek mensuplarina calisacak bor ortam birakmadi bu hukumet beyaz kod verdim ama netice alqcagimo sanmiyorum oyle deniliyor
sağlıkçı 3 ay önce
durumun peşini bırakma. kendin ayrı bi dava daha aç. görev başındaki memura mukavemet göstermenin büyük cezası var. hastane olay kapansın diye seni ikna etmeye çalışırsa orta parmağını göster.
hemşire 3 ay önce
ama doktorlar egolu
Adam 3 ay önce
Covid acil nerdesin Dr geçirmek oldumu burdasın
En son haber haberi bulup yorumları okuyun çok hoşunuza gidecek
sağlıkçııı 3 ay önce
doktorlarda genel bi ego yok. o kadar saçma soru soruyorlar ki bi süre sonra umursamıyor sadece işini yapıp geçiyor.
Hulisi 3 ay önce
Hasta devamlı hakkı hastane personelleri eşine dostuna muayene kayıtlarını dolduruyor vatandaş sıra kayıt sırası bulamıyor devlet hastaneleri hastanede çalışanlara çalışıyor
Ahmet 3 ay önce
Sağlıkcıların hepsini askeriye ve emniyet gibi güvenlik soruşturulmasından geçirilmesi gerekir
CovidAcil 3 ay önce
Doktor Bakani'na sorsan; hasta daima haklidir!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?