Hande Fırat: Ak Parti Yönetimi ve Kabinede Bazı Değişiklikler Olacak

Hande Fırat, hem Ak Parti yönetiminde hem de kabinede bazı değişikliklerin olacağını ileri sürdü.

Gündem 02.03.2021, 09:28 02.03.2021, 09:34 Güler Sağlam
Hande Fırat: Ak Parti Yönetimi ve Kabinede Bazı Değişiklikler Olacak

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, “Mart ayına girdik, önemli gelişmelerin yaşanacağı, dikkat çekici başlangıçların yapılacağı bir ay. Hem AK Parti yönetiminde hem de kabinede bazı değişiklikler olması bekleniyor” dedi.

Hande Fırat, “Kritik ay” başlığıyla yayımlanan yazısında “Mart ayına girdik, önemli gelişmelerin yaşanacağı, dikkat çekici başlangıçların yapılacağı bir ay” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

REFORMLAR BUGÜNDEN İTİBAREN AÇIKLANMAYA BAŞLAYACAK

Fırat yazısında, “Reformların açıklanması ve hayata geçirilmesi: Ekonomi ve yargıda yapılacak reformlar bugünden itibaren açıklanmaya başlayacak. Dinamik bir süreç işletilecek. İhtiyaca göre yeni reformlar da yapılacak. Ekonomide toparlanma süreci: İlk talimatlarından birini, kamu bankalarına “Usulüne uygun kredi verin” diyerek veren yeni ekonomi yönetimi, faiz kararlarının arkasında durmasıyla ilk dönemeci atlattı. Şimdi reformlarla ve uygulama ile birlikte güven vererek, hızla toparlama sürecine girilmesi hedefleniyor” değerlendirmesini yaptı.

Fırat yazısının devamında şunları yazdı:

“24 Mart kongre süreci; AK Parti içindeki kongre süreci ile hem parti yönetiminde hem de kabinede bazı değişiklikler olması bekleniyor. Ekonomi yönetiminde bir değişiklik olmayacağı söyleniyor. Bununla birlikte yükü fazla bazı bakanlıkların yapısının gözden geçirilebileceği belirtiliyor. Sorunları çözme, yönetme ya da konuşma süreci: Dış politikada kritik maddelerden biri. İkili ilişkilerde sorunların çözülmesi, çözülmeyecek sorunların ise yönetilmesi hedefleniyor. Bu nedenle de kopan, yürümeyen ya da sorunlu olan ilişkilerin normalleşme süreçlerine evrilmesine hazırlık yapılıyor.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
..... 1 ay önce
ÇOK DA UMRUMUZDAY DI
Mat Öğrt 1 ay önce
Memura seyyanen zam yoksa kime reform yapıyorlar
DAİMİ İŞÇİ 1 ay önce
İşçi ye yok değil mi SEYYANEN ZAM işçi düşmanlığı nereden geliyor bu SAĞLIK KURULUŞUNDA TARİHİNİ VE SEBEBİNİ BİLEN AÇIKLARMI LÜTFEN. Her şeyde ötekileştiriliyorlar ve yorumların altına bile beğenmedim tıklanıyor nedennnnnnnnnn.
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?