Hakan Ural’ın Şiddete Maruz Kalan Doktor İçin Söylediği Sözlere Tepkiler Çığ Gibi!

Hakan Ural sunuculuk yaptığı programda, hasta yakını tarafından şiddete maruz kalan doktor için, "Kadınla polemiğe girersen yersin dayağı" dedi. Söylediği sözden sonra ise Twitter'da Hakan Ural'a tepki çığ gibi büyüdü.

Gündem 03.12.2019, 20:51 04.12.2019, 17:03 Güler Sağlam
Hakan Ural’ın Şiddete Maruz Kalan Doktor İçin Söylediği Sözlere Tepkiler Çığ Gibi!

Kanal D ekranlarında yayınlanan "Neler Oluyor Hayatta" adlı programda sunuculuk yapan Hakan Ural, şiddete maruz kalan doktorla ilgili kurduğu cümelelerle sosyal medyada gündem oldu.

Ünlü isim tepkilere karşılık "Ne ön yargılı insanlarsınız. Biri taş atıyor alayınız tuzla koşuyorsunuz" demekle yetindi.

ÖNCE KÜFÜR ETTİ, SONRA DARP ETMEYE ÇALIŞTI

Pendik'te bir aile sağlığı merkezinde kimliksiz işlem yaptıramayan N.T. isimli kadın, durumu eşine anlattı. Eşine bağırdığı iddiasıyla doktorun odasını basan Ö.T. isimli şahıs ise doktora küfürler edip, doktoru darp etmek için elinde fırçayla doktora saldırmaya çalıştı. Kapıyı kilitleyen doktor darptan kıl payı kurtuldu. O anlar da güvenlik kamerasına yansıdı.

TIKLAYIN

Canlı yayın sırasında gündemle ilgili konular üzerine konuşan Hakan Ural, Pendik'te yaşanan şiddet olayının görüntüleriniz izledikten sonra şöyle konuştu:

* "Kadınlara davranırken dikkatli olun. Sizin bağırdığınız kadın; birinin karısı, birinin kızı, birinin kız kardeşi. Bazı kadınlar var siz ona haklı ya da haksız şiddet uygularsan bir erkek olarak, sırf erkek olmak kontenjanından haksız çıkıyorsun. Şimdi benim karım eve gelip ağlayıp 'Bana birisi bağırdı' dediğinde ya da kızım gelip ağlasa ben artık doğruyu ya da haklıyı sorgulamıyorum. Ben size söyleyeyim siz de bilin."

* "Haklıyken haksız çıkarsınız. Bu da şu demek değil; iş yapmanıza mani olacak, bir mobbinge de maruz kalacağınız anlamına gelmiyor. Haklıyken haksız çıkmamak için kadınlarla çok polemiğe girmeyin. O durumda 'Hanımefendi bu tavrınız hiç hoş değil, ben size işlem yapmayacağım' deyin. O orada bağırıp çağırırsın siz sabır gösterin. Karısı eve gelip ağlayarak 'O adam bana bağırdı' dediğinde o koca 'Ne oldu?' diye sormuyor. Gidip kafasını gözünü kırar."

"BENİM KADAR ÜLKEDE ŞİDDETLİ ELEŞTİREN BİRİ VAR MI?"

Kısa sürede binlerce tepki mesajı alan Hakan Ural ise Instagram hesabından bir takipçisine cevap vererek "Ne ön yargılı insanlarsınız ya hu. -miş, -muş'la linç etmeye adam arıyorsunuz. Ne olmuş desem -miş, -muş dışında bir doneniz yok. Neyi nasıl eleştirdiğinizi bilmiyorsunuz. 5 yıldır program yapıyorum, benim kadar bu ülkede özellikle şiddeti eleştiren bir ikinci insan var mı? Gerek sağlıkçı arkadaşlar olsun gerek hanım, gerek çocuklara ter türlü şiddete... Algı sorunu olan ne yediği belirsiz biri bir taş atıyor, alayınız tuzla koşuyorsunuz. Yuh" dedi.

Yorumlar (0)
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?