Haberi Yerel Site Yaptı, Profesör saglikpersonelihaber.net'i Hedef Aldı!

Alanya Postası ve Alanya Medya gibi birçok yerel site'de Özgür YILMAZ imzalı yayınlanan haberde "Alanya'da haksız kazanç cezasız kalmadı" başlığıyla ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir doktorun yoğun bakım ünitesinde tedavi gören bazı hastalardan para alındığının hastane yönetimi tarafından tespit edilmesi iddialarına yer verilmişti.

Gündem 28.06.2021, 00:31 28.06.2021, 01:02 Güler Sağlam
Haberi Yerel Site Yaptı, Profesör saglikpersonelihaber.net'i Hedef Aldı!

Haberin saglikpersonelihaber.net'de de yayınlandığını gören Prof. Dr. Tülin AKARSU AYAZOĞLU, sitemize cevap ve düzeltme metni göndererek diğer siteleri yok sayarak doğrudan saglikpersonelihaber.net sitemizi sorumlu tuttuğu görüldü.

Halbuki haber;  

https://www.alanyamedya.com/gundem/iddialarin-asilsizligi-ortaya-cikti-h20238.html ve

https://www.alanyapostasi.com.tr/genel/alanya-da-haksiz-kazanc-cezasiz-kalmadi-h54679.html

sitelerinde yer almıştı.

İŞTE O HABERLER;

Prof. Dr. Tülin AKARSU AYAZOĞLU gönderdiği maille yerel gazetelerde yer alan iddiaları sadece saglikpersonelihaber.net yer vermiş ve yayınlamış gibi yorumlasada, biz kendisinin CEVAP hakkına saygı duyarak, göndermiş olduğu cevap ve düzeltme metnini yorumsuz yayınlıyoruz.

CEVAP/ DÜZELTME METNİ

saglikpersonelihaber.net adlı internet sitenizde 23.06.2021 tarihinde  ‘‘Alanya’da haksız kazanç cezasız kalmadı’’ başlığıyla kaleme alınan, GERÇEKLE ALAKASI OLMAYAN, ÖZEL AMAÇLARA HİZMET EDEN, ŞAHSIMI KARALAMAYA YÖNELİK, İFTİRA, HAKARET NİTELİĞİNDEKİ YAZI ile kişilik haklarıma, şahsıma ağır hakaret ve ithamlarda bulunulmuş, gazetecilik ilkeleri, hukuk fütursuzca çiğnenmiştir. Yazı içeriğinde gerçekle alakası olmayan, kişilik haklarıma ağır ihlal niteliği taşıyan beyanlarda bulunularak, kamuoyu nezdinde küçük düşürülerek suçlu ilan edildim. Söz konusu yazılarda yer alan bu satırlar bir durum ya da olay anlatımından çok, şahsımı zan altında bırakmak maksadıyla kaleme alınmıştır. Gerçekle alakası olmayan bu iftiralar, şahsıma karşı yürütülen, her yolu meşru sayan Mobbing ve  Kirli Sürecin bir parçasıdır.

Hastanenin Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören bazı hastalardan para aldığım yalan ve iftiradır.

Hastanenin Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören bazı hastalardan para aldığımın Hastane Yönetimi tarafından tespit edildiği de yalan ve iftiradır.

Böyle bir durum söz konusu değildir.

Ben 2547 sayılı kanuna tabi üniversite öğretim üyesiyim. Her şeyden önce ilgili mevzuat gereği, hakkımda soruşturma yapmayı gerektiren bir durum mevcut olursa, soruşturma, soruşturmaya yetkili olan Rektörlük Makamı tarafından yapılır. Hastane Yönetimi veya Sağlık Müdürlüğü hakkımda soruşturma yürütme yetkisine sahip değildir.

Bahsedilen bu soruşturma yetkisiz ve hukuksuzdur.

Ayrıca, sürecin en başından bugüne kadar, Hastane Yönetimi tarafından şahsıma yönelik bir soruşturma olduğu tarafıma bildirilmemiştir, neyle suçlandığım hakkında tarafıma bilgi ve belge verilmemiştir. Soruşturmanın sonucunda neyle suçlandığım, hangi mevzuata göre ne ceza aldığım, soruşturma raporu ve sonucu tarafıma bildirilmemiştir.

Bu hukuksuz soruşturma dosyası içeriği ve sonucu hakkında ben bilgi sahibi değilken bu hukuksuz soruşturma dosyasına ilişkin detaylar, gizli olması gerektiği halde,  tarafınıza kim ya da kimler tarafından servis edilmiştir?

Tüm bu yapılanlar hukuksuzdur, yetkisizdir, yok hükmündedir ve şahsıma yönelik infaz niteliğindedir.

Bu hukuksuz sürecin baş aktörleri olan Başhekim Hüseyin Lakadamyalı, Başhekim Yardımcısı Mustafa Etli, Başhekim Yardımcısı Alper Öztürk ve diğer sorumlular hakkında ALANYA CUMHURİYET BAŞSAVCILINA 26.05.2021 tarihinde suç duyurusunda bulundum. (Soruşturma No: 2021/7244) Bu soruşturma ile ilgili savcılık süreci devam etmektedir.

Özgür Yılmaz’ın yazılarında yer alan Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haksız kazanç ve rüşvet iddiası ile hakkımda soruşturma yürütülmekte olduğu iddiası yalandır.

Netice olarak bu iftira ve hakaretlerin gazeteniz vasıtasıyla kamuoyuna duyurulması hukuka aykırıdır.

Basın, Anayasa’nın ‘’Temel Haklar ve Ödevler’’ bölümünde yer alan ve gerekse de TMK’nun 24. Ve 25. Maddelerinde ve ayrıca özel yasalarda güvence altına alınmış olan, kişilik haklarına saygı göstermek, bunlara saldırı niteliği taşıyabilecek tutum ve davranışlardan kaçınmak zorundadır.

Bu yazı; 5237  sayılı Türk Ceza Kanunu, 6698 Sayılı Kanun, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi  ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında  Kanun, 5187 sayılı Basın Kanunu ve  Basın Meslek ve İlkelerine aykırıdır.

Adalet ve tarafsızlığa saygılı olma, kişi ya da kuruluşları aşağılayıcı yalan haber yapmama veya iftira niteliği taşıyan yayın yapmama, özel amaçlara hizmet eden ve haksız rekabete yol açan yayın yasağı ilkelerine de uygun değildir.

Söz konusu iftira ve hakaret içeren bu yazılar ile ilgili tüm yasal haklarımı hızlı, eksiksiz ve etkin bir şekilde kullanacağımı da dikkatinize sunarım.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.

Prof. Dr. Tülin AKARSU AYAZOĞLU

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Asabi 1 ay önce
Yerel medya haberi kaldırırken siz ısrarla devam ettiniz. Savcılığın kararı var ortada hedef ???? alması doğal
Ragıp 1 ay önce
Prof hocam, valla ben kontrol ettim, adamların haberin içinde verdiği linkte adınıza dair haberler hala yayında. ısrarla kim neye devam etmiş, daha açık yazın da kamuoyu olarak bizde bilelim
Sekreter 1 ay önce
Medya ya hocanın bilmediği sadece yönetimin bildiği bilgileri kimin servis ettiğini yayınlayın sahte medya. Bu alçak hastane yönetim Tülin hanımı karalamak için her pisliği yapıyor. Yargı karşısında hesap verecekler
. 1 ay önce
Editör: Editör, admin veya site yönetimi gibi kullanıcı adlarıyla yapılan yorumları siliyoruz.
Araf 1 ay önce
Bundan sonra yapacağınız haberler için ders alırsınız belki . İsabet olmuş…
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?