Günlük 40 bin kişiye hizmet verecek şehir hastanesine 3 otobüs hattı

Günde yaklaşık 40 bin kişinin kullanması beklenen Bursa şehir hastanesi için 3 otobüs hattı belirlendi. Bursa Tabip Odası ve Bursa Eczacı Odasının tepkilerine rağmen 1 Temmuz’da açılması planlanan Bursa Şehir Hastahanesine ulaşımı sağlayacak üç yeni hat açıklandı.

Günlük 40 bin kişiye hizmet verecek şehir hastanesine 3 otobüs hattı

Bin 355 yatak kapasitesi bulunan Bursa Şehir Hastanesi açılışa gün sayıyor. Şehir dışında olması ve il içindeki dört hastanenin kapatılarak Bursa Şehir Hastanesine taşınması başta hastaları ve yakınlarını zor durumda bırakacağını belirten sağlık meslek örgütleri ‘Sağlığa ulaşım kaosu kapıda’ uyarısında bulunmuştu.

TIKLAYIN

6 hastanenin yer aldığı komplekste günlük yaklaşık 40 bin insan sirkülasyonu yaşanacağı tahmin ediliyor. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, sadece poliklinikler için günde 11 bin, acil için de günde 2 bin hastanın Şehir Hastanesi’ne başvuru yapması bekleniyor.

Şehir Hastanesine ulaşımın şu an sadece belediyenin açıkladığı üç hat ve ticari taksiler üzerinden sağlanacak olması hastaneye ulaşımda kaosun kapıda olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaynak: evrensel.net/

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 19:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER