Günlerdir Yazıyoruz..Odatv’de Bizi Teyit Etti! Doktorun Doktoru Öldürmesinin Altında Ne Var!

saglikpersonelihaber.net olarak Cuma gününden bu tarafa doktorun doktoru öldürdüğü cinayetle ilgili hastane çalışanlarından haber merkezimize gönderilen bilgileri paylaşıyoruz. 4 gün sonunda odatv’de eksikte olsa bizim yazdığımızı yazdı ve cinayetin arkasında ne olduğunu sorguladı!

Günlerdir Yazıyoruz..Odatv’de Bizi Teyit Etti! Doktorun Doktoru Öldürmesinin Altında Ne Var!

Odatv’de bugün Hakan Erol’un kaleme aldığı yazıda “Bunları kizmse yazmadı” desede Dr. Kaan Erol Cinayetiyle İlgili Yeni Detaylar Şok Edici! Baltalimanı Sağlık Çalışanları Şokta! haberimiz ve Meslektaşının Öldürdüğü Doktor Cinayetinde İhmal Var mı? haberimizle doktorun doktoru katlettiği cinayetle ilgili bilinmeyenleri, ulusal basına kasıtlı olarak verilen yanlış bilgilerle yapılan yönlendirmeleri saglikpersonelihaber.net olarak yazdık. 

İşte Hakan Erol’un yazısı;

İstanbul Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde geçen Perşembe gecesini Cuma sabahına bağlayan gün çok tartışma yaratan bir olay yaşandı.

Doktor Yavuz Sümter aynı hastanedeki meslektaşı Kaan Erol’u vahşice öldürdü. Olaya dair çıkan haberlerde; Kaan Erol’un Yavuz Sümter'e kendisinden az çalıştığı ve daha az hasta baktığını söylediği ve aralarında tartışma çıktığına dair yorumlar yapıldı.Cinayetin de bu tartışmaların sonrasında geldiği ifade edildi.

Ancak işin aslı hiç de öyle değil…

Odatv’nin hastane kaynaklarından edindiği bilgilere göre, durum, bazı gazetelerde çıkan haberlerden çok farklı.

Şöyle anlatalım…

2 KERE İSTİFA ETTİ, GERİ GETİRİLDİ

Cinayeti işleyen doktor Yavuz Sümter’in psikolojik rahatsızlığı bulunuyordu. Bu yüzden de Sümter, birtakım ilaçlar kullanıyordu.

Yine Sümter’in, daha önce görevinden 2 defa istifa ettiği de belirtildi. Ancak Sümter’in, hastanenin başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Kaygusuz tarafından görevine tekrardan döndürüldüğü iddia edildi.

İşte…

Katil Sümter, cinayetten 2 gün önce 3. defa ve son kez istifa etti. Bu kez istifası kabul olmuştu.

Yani…

Cinayetin işlendiği sırada aslında 2 meslektaş kavga etmiyordu, çünkü Sümter, istifa edeli 2 gün olmuştu ve artık görevinin başında değildi…

TIKLAYIN

İddia o ki…

Katil Sümter, olay yerine zaten cinayet işlemeye gelmişti ve istifa ettiği günü değil, gece vaktini, yani kalabalık olmayan dinlenme anını seçerek cinayeti kolayca işleyebilmişti. Cinayet günü hastanede nöbetçi olan ekibin, Sümter’in çalışma grubu olduğu da aktarılırken, Sümter’in özellikle istifasından sonra, cinayeti seçtiği gecenin sebebinin de bundan kaynaklandığı ileri sürüldü. Öte yandan, o gece nöbette bulunan çalışanların da Sümter’den kıdemli olduğu aktarıldı.

Sümter, o gün hastanede nöbetçi olan Kaan Erol adlı doktora şans eseri rastlamıştı. Kısacası, Kaan Erol dışında başka bir doktor da o gece vahşice ölebilirdi. Zira Sümter, yalnızca cinayet işlemek için hastaneye gitmişti; kafasında tasarladığı belirli bir kişiyi öldürmek için değil… Odatv’nin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Sümter’in Kaan’a karşı özel bir husumeti de bulunmuyordu.

Ayrıca, olay bununla da sınırlı kalmıyor…

ONLARCA BIÇAK DARBESİ…

İddiaya göre, cinayet anlık işlenip kapanmıyor. Üzerine formasını giyerek hastaneye giren ve cinayeti işleyen Sümter, Kaan Erol’a saatlerce odadaişkence ediyor. Kaan Erol’u 1 saatten fazla odanın içinde tuttuğu ifade edilen Sümter’in işlediği cinayet, Erol’un yerden sızan kanıyla fark ediliyor. Güvenlik görevlilerinin Sümter’i Erol’dan ayırmaya geldiğinde bile Sümter’in gözü dönmüş bir şekilde hala Erol’u bıçakladığı belirtilirken, Sümter’i Erol’dan ayırmak için Sümter’e sopayla vurulduğu ve ancak öyle durdurulabildiği ileri sürüldü. Olay yerine gelen polislerin de gördükleri manzara karşısında dehşete düştüğü belirtilirken, Sümter’in hep Erol’un akciğer, kalp ve boğazına darbe vurduğu ifade edildi. Erol’un vücudunda 30 bıçak darbesinin bulunduğu ifade edilse de, iddiaya göre, bıçak darbesi bu sayıdan çok daha fazla…

Olaydan sonra, hastane personelinin olayla ilgili konuşmasının da yasaklandığı belirtilirken, hastane çalışanlarının hala büyük tedirginlik duyduğu ifade edildi.

* Cinayet zanlısı Yavuz Sümter

FAZLA MESAİ, MOBİNG, CİNAYET…

Öte yandan, Odatv’nin hastane kaynaklarından edindiği bilgiye göre, söz konusu hastanede yıllardır sağlık personeline mobing uygulandığı ve zorla fazla mesai yaptırıldığı da aktarıldı. İşin çoğunun, son gelene yüklendiği belirtilerek mobingin sıklaştırıldığı da ifade edilirken, bu duruma başhekimin ise, “Biz böyle gördük, böyle gidecek” dediği ileri sürüldü.

Yine cinayet sabahı, tüm personelin hiçbir şey olmamışçasına aynen çalıştırıldığı da aktarıldı.

Şimdi…

Psikolojik rahatsızlığı bulunan ve hastalığının tanısı bile konulan bir doktora nasıl hasta emanet edildiği, 2 defa istifa etmesine rağmen başhekim tarafından neden geri işine döndürüldüğü gibi konular akıllarda soru işaretlerine sebep olurken, hastanede uygulanan mobingin de, yaşanılan dehşet olayın üzerindeki etkisi de dikkat çekiyor.

Vahşice öldürülen Kaan Erol cinayeti uzun bir süre konuşulacağa benzerken, yine başhekim Mehmet Akif Kaygusuz’un da hastanede verdiği kararların ve uyguladığı adımların çok tartışılacağa benziyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 02:41

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER