Güdül Devlet Hastanesi'ne Atanan Ali Edizer Hakkında Flaş Gelişme!

Sosyal medyadakipaylaşımları nedeniyle GATA Başhekim Yardımcılığı görevi sözleşmesi fesih edilen Edizer hakkında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulunca inceleme başlatılmasının ardından tabiplik görevinden de açığa alındı.

Gündem 09.10.2020, 12:22 09.10.2020, 12:25 Güler Sağlam
Güdül Devlet Hastanesi'ne Atanan Ali Edizer Hakkında Flaş Gelişme!

Sosyal medyadaki paylaşımları sonrasında Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki başhekim yardımcılığı sözleşmesi feshedilen ve görevinden alınan Ali Edizer'in kadrosu, Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin önerisiyle, Güdül Devlet Hastanesine gönderildi.

Skandal açıklamaları ile gündeme gelen Dr. Ali Edizer'in yeni görev yeri belli oldu

Edizer'in, soruşturmanın selameti açısından Bakan Fahrettin Koca'nın talimatıyla tabiplik görevinden de el çektirildiği öğrenildi.

Edizer hakkındaki idari soruşturma devam ediyor.

Halk TV'de Gökmen Karadağ ile Açıkça programına katılan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Ali Edizer ile ilgili önemli bir bilgi paylaştı. Gök, GATA'daki görevinden alınan Edizer'in Ankara'nın Güdül ilçesindeki devlet hastanesine atandığını öne sürdü.

TIKLAYIN

Gök şöyle konuştu:

Bu iktidarın aymazlığı devam ediyor ve bu aymazlıkta FETÖ benzeri tarikatlar, devlet içinde FETÖ kadar kollanıyor ve bir iktidar paylaşımı yapılıyor. Bu FETÖ yapılanmasından farksız yapılanmalar değiller bunlar. Sağlık Bakanlığının bugün Menzil tarikatının etkisinde olduğunu herkes biliyor. Böyle birini kimin GATA Başhekim Yardımcısı yaptığını öğrenmek istiyorum. Güdül Devlet Hastanesine vermişler kendisini.

NE OLMUŞTU? 

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, sosyal medyada paylaştığı Medeni Kanunu hedef alan ve erkeklere ikinci kadınla evlenmeyi tavsiye eden sözleri üzerine görevden alınmıştı. Sosyal medyada ve kamuoyunda geniş yankı uyandıran olay sonrası, Edizer'in Sağlık Bakanlığındaki etkinliğiyle bilinen Menzil tarikatıyla bağlantısı da ortaya çıkmıştı.

Edizer daha önce en uzun süre Sağlık Bakanlığı görevini yürüten Recep Akdağ'ın özel kalem müdürlüğünü de yapmıştı.

Ahmet Davutoğlu, paylaşımları nedeniyle GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer'in ile göreve getirilmesi konusundaki soruya da, "Aslolan halktır başka hiçbir yere aidiyet bağı olamaz. Bu aidiyet bağını kullanarak da yükselemez. Devlet hayatı ile özel hayat apayrı hayatlardır" karşılığını verdi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Kirli Planlar 4 ay önce
Chp konuya el atıyor günlerdir gündemden düşmüyor. Saçma sapan muhalefetin kripto adamı olduğuna dair şüphelerim arttı
Sallayın Ali dedeyi 4 ay önce
Bu adam niye sürekli muhalefetin haberlerini süslüyor. Isıtıp ısıtıp önümüze sürülüyor. Boşverin gitsin
Meral 4 ay önce
Amaaaaa sıktınız artik kim bu adam niye bu kadar çok haber oluyor
Elbistanlı 4 ay önce
Ben ali hocamızı yıllardır tanıyorum çok mütevazı insancıl öyle mevki makam havasına kapılıp tepeden bakan biri değildir hak yol ne dediyse onu dedi derdi koltuk makam olsaydı zaten susup sünepe sünepe yeni koltuğunu bekleyecekti ona rağmen doğruyu makama değişmedi Allah ondan razı olsun yardımcısı olsun...
Amin inşAllah
Amin inşAllah
Amin inşAllah
mersın33 4 ay önce
adamın kısısel dusuncesı ıdarecılıkle ne alakası var gorevden alıyorsun
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?