Gözaltına Alınan Sağlık Emekçisi, Abisinin Cenazesine Götürülmedi

SES'e yönelik operasyon kapsamında gözaltında olan eski Ankara şube yöneticisi Ramazan Taş, abisinin cenazesine götürülmedi.

Gündem 26.05.2021, 23:16 27.05.2021, 22:56 Zeynep Elmalı
Gözaltına Alınan Sağlık Emekçisi, Abisinin Cenazesine Götürülmedi

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Selma Atabey'in de bulunduğu 8 SES üye ve eski yöneticisi hala gözaltında. SES tarafından yapılan açıklamada, sendikanın eski Ankara şube yöneticisi Ramazan Taş’ın abisinin cenazesine götürülmediği aktarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “KCK’nin Halk Sağlığı Komitesi” iddiasıyla açtığı soruşturma kapsamında, dün 8 SES üyesi gözaltında alındı. Avukat görüşmeleri öncesinde sendika tarafından yapılan açıklamaya göre eski SES Ankara Şube Yöneticisi Ramazan Taş, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde kanser tedavisi gören ve gözaltına alınmadan hemen önce yaşamını yitiren abisinin yanındayken gözaltına alındı. Taş’ın abisinin cenazesine katılmasına bile izin verilmedi.  Avukatlar en azından havaalanına kadar abisinin cenazesine eşlik etmesi için savcılığa başvuruda bulunmasına rağmen kendisine izin verilmediği aktarıldı. Sendika tarafından yapılan açıkamada eski SES Ankara Şube Eş Başkanı Rona Temelli’nin  böbrek nakli olduğunu ve sürekli doktor kontrolünde düzenli ilaç kullanması gerektiğini belirtildi.  Eski SES MYK üyesi Fikret Çalağan’ın ise son evre kanser tedavisi gören annesinin ikamet ettiği evden önce üst katta abisinin evinin arandığı aktarıan aktarılan açıklamada,  “4 günlük gözaltı süresi sonrası Cuma günü arkadaşlarımızın savcılığa çıkarılmasını beklemekteyiz. Fakat sağlık problemleri olanlar ve abisi vefat eden üyemizin ailesinin yanında taziyesi sürecini geçirebilmesi için hukuki girişimlerimiz devam etmektedir. Arkadaşlarımızın savcılığa çıkarılacağı gün Ankara’daki emek ve demokrasi güçleri ile birlikte adliyede olup süreci takip edeceğiz” denildi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 4 hafta önce
Hadi bakalım diğer sendikalar bir tepki göstersin,böyle durumlarda sen fetöcüsün deyip bi tarafı ezecek sen pkk lısın deyip diğer tarafı ezecek,sahip çıkmadıkça herkese istediği cezayı verir,
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?