Göreve Gelmediği Halde Kendisine 'Nöbet' Yazan Başhekime Müfettiş Görevlendirildi!

Diyarbakır Lice Devlet Hastanesi Başhekiminin göreve gelmediği halde kendisine nöbet yazdırdığı ve maaşını fazla gösterdiği iddiasına ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü müfettiş görevlendirdi. Rücu edilen rapor İl Sağlık Müdürlüğüne sunuldu.

Gündem 05.01.2021, 14:25 05.01.2021, 14:27 Güler Sağlam
Göreve Gelmediği Halde Kendisine 'Nöbet' Yazan Başhekime Müfettiş Görevlendirildi!

TIKLAYIN

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Salgının kontrol altına alınabilmesi için sağlık çalışanları Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi ön saflarda mücadele etmeye devam ediyor. Ancak Diyarbakır’ın Lice İlçe Devlet Hastanesi’nde yaşanan bir gelişme sağlık camiasını üzdü.

İddiaya göre Lice Devlet Hastanesi Başhekiminin göreve gitmediği halde kendesine nöbet yazdırdığı ve maaşını yaklaşık 35 bin TL olarak gösteridği ileri sürüldü. İlçede rahatsızlık uyandıran bu iddia Sağlık müdürlüğüne iletildi. Diyarbakır İl Sağlık müdürlüğü bu ididalar üzerine İlçeye müfettiş gönderdi. Başhekimin nöbet sırasında görev başında olmadığını tespit eden müfettiş hazırladığı raporu İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti. Sağlık Müdürlüğünün raporu işleme koyup koymadığı ise merak konusu oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
n.n. 3 hafta önce
nöbet parası, fazla mesai paraları bence tüm kurumlarda denetlenmeli. Emin olun çok şaşırtıcı sonuçlar olacaktır.
ŞEMMUZ PİÇİ 3 hafta önce
AHHH AHHH MÜSLÜMAN PARTİNİN MÜSLÜMAN GENÇLERİ BUNLAR NORMALDİR. ADAMIN VARSA NÖBET GÖSTER AL PARAYI... HARAM YEMEK SEVAP ONLAR İÇİN.
Sultan 3 hafta önce
Calmissa vatan hainidir fetoculer gibi yargilanmali diplomasi elinden alinmali. Hicbir kamu hakkindan yararlandirilmamali.
ali veli 3 hafta önce
sözleşmeli sağlık idarecilerinin maaş ve ek ödeme dışında herhangi bir geliri yok ki, nasıl nöbet parası almış, bu iki ödeme kalemi dışında başka bir ödeme yapılmaz deniyor sözleşmelrinde
Kamil 3 hafta önce
Çoğu hastanede uzmanlar nöbete gelmeden nöbet tutmuş gibi ücret alıyor
Hemşire 3 hafta önce
Beyhekim devlet Hastanesi'nde Dr 120 saat çalışıyor ne denetleyen var nede soran adam nöbete bile gelmiyor alın size ihbar kim soracakmış merak ediyorum
Dr 3 hafta önce
Ah şu ÖSS sınavı ne de güzel eliyorsun bunları
PASCAL 1212 3 hafta önce
HABER SANKİ EKSİK,663 SAYLI KHK SİSTEMİNDE İDARECİLER HİÇ BİR AD ALTINDA EKSTRA BİR ÜCRET ALAMAMAKTADIRLAR,BİRİLERİ YA YANLIŞ HABER YAPIYOR VEYA EKSİK BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA HABER YAPILIYOR,YOKSA ENTEGRE HASTANE Mİ?
Araştırmacı 3 hafta önce
Alıyorlar kim diyor almıyorlar diye bismil devlet hastanesinde aynı şeyler oluyor bu ilk değil sonda değil
Bismil Devlet hastanesinde Başhekim tek değil kendiyle birlikte 4 uzman hekim bir işçi bir sürüde otomnosyon hizmetli personelede yazdırıp birkısmını onlara verip bir kısmınıda elden geri alıp hastane işlerine kullandım diyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?