Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nda Temaslı Aday Bilmecesi!

Sağlık Bakanlığının 4 Ekim tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’na COVID-19 tanısı pozitif ve teması bulunan adayların sınav binasına alınmayacağı yönündeki Anadolu Üniversitesi duyurusu tartışma konusu oldu.

Gündem 30.09.2020, 17:29 17.10.2020, 22:14
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nda Temaslı Aday Bilmecesi!

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi tarafından 4 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı giriş belgeleri yayınlandı. 

Yayınlanan giriş belgelerinde COVID-19 tanısı konan ve teması bulunan adayların sınav binasına alınmayacağı belirtildi.

TIKLAYIN

Pandemiyle kora kor mücadele eden sağlık çalışanlarının sınav mağduriyetinin giderilmesi için Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesine yazılı başvuruda bulundu.

Yazıda, COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu’nun önerileri dâhilinde, diğer sınavlarda alınan önlemler çerçevesinde virüse yakalanan ve temaslı olan kişilerin sınavlara girdiği kaydedildi.

Aynı önlemlerin alınarak Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın yapılması ve yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar (3)
deee 1 ay önce
yahu sınavsız ünvan değiştirme ve yükselme olayından gele gele şimdi buraya geldik. yarın sendika bir görüşme daha yapar sınava girecekler kapıdan girsin görüşmesi ve arkadaşlarda sendikalar ne iş yapıyor diyorsanız aha bunu yapıyor sınava kapıdan girme görüşmesi yarın yapılacak :)))))
murat lale 1 ay önce
1 de sınavsız ünvan değişikliği isteniyordu :))) bakanlık covid hastası yada temaslıları bile sınava almıyor.. ne ilginç başka bakanlık çalışanları covid + olmasına rağmen sınava giriyorken bizimkiler sınava bile almıyor... al sana çalışan barışı- memnuniyeti :))))))
Memur 1 ay önce
Sağlık Bakanlığı'nın bu sorunu derhal çözmesi gerekiyor, binbir türlü zorlukları aşarak mesleğimizi ve yaşamımızı sürdürürken hiçbir kolaylık taninmazken şimdi de bu sıkıntı. Diğer sınavlara temaslı ve pozitif hastalar girebiliyorken sağlık personeli neden giremedim. Yetkililerin bu soruna çözüm bulması gerekli.
10
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?