Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Şaibe Karıştı: Cimer'e Başvurun!

Sağlık Bakanlığının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına yönelik olarak şaibe karıştığı iddialarının ardı arkası kesilmiyor.

Gündem 07.10.2020, 14:40 17.10.2020, 22:13 Güler Sağlam
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına Şaibe Karıştı: Cimer'e Başvurun!

Sağlık Bakanlığının dün yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ait soru kitapçıklarının sızdırıldığı, whatsapp gruplarında kimlerin nasıl çekip, nasıl paylaştığı belli olmayan şekilde paylaşılarak dolaşıma sokulduğu iddia edildiğine yönelik 5 Ekim günü yayınladığımız "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında Skandal: Sınav Soruları Whatsapp'da Dolaşıyor" haberin ardından sitemize ulaşan kişi yada kişiler haberin kaldırılması yönünde tehditlerde bulunmaya devam ediyorlar. Haber içerisinde telefon ve açık ad soyad bilgileri sansürlenmiş olmasına rağmen haberin okunmasının önüne kim yada kimler geçmek istiyor?

Sendika, Unvan Değişikliği Sınav Sorularının Sızdırıldığı İddiları İçin Bakanlığa Başvurdu! haberi için tıklayınız

Whatsapp grubu konuşmalarında önce pdf şeklinde elinde soruların olduğunu beyan eden, sonradan sınav esnasında çektim diyen adayların olduğu, sınava giren adaylar tarafından sınava gölge düşürüldüğünü haberleştirmemizin ardından site telefon numaramıza gönderilen mesajlarla yargı yoluyla tehdit edilmeye devam etsekte doğru bildiğimizi söylemeye saglikpersoneliHABER.NET olarak devam edeceğiz. 

TIKLAYIN

"04.10.2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Ve Ünvan Değişikliği sınavından 1 saat önce sınav soruları whatsapp’da paylaşılmaya başlandığı, Sınavdan sonra ise henüz sınav soruları yayınlanmadan sınav soruları paylaşıldığı iddiaları devam ediyor. Gerek sınavdan önce gerek sınav zamanı fotoğrafların yayınlanması sınava gölge düşürmüştür. Sınav sorularının sızdırıldığı açık bir şekilde ortadadır." iddiaları sağlıkçılar tarafından sitemize gönderilmeye devam ediyor.

Sağlık bakanlığı ünvan değişiliği sınavı öncesi Kayıp olan kitapçık Anadolu üniversitesi yayınladan yayınlanan soru kitapçıkları

Öte yandan birçok sağlık çalışanı Anadolu Üniversitesince yapılan  sınavda, sınavda cep telefonu yasak olmasına rağmen yayılan sınav sorularının, nasıl yayıldıgı konusunu CİMER'e taşımaya devam ediyorlar.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (44)
Hhh 4 ay önce
Ya arkadas kac senedir bekliyoruz iptal edilirse bidaha nezaman yapılır belli olmaz bu sahıs kimse bulunup tlf incelensin yolladı hepsi iptal edilsin memuriyete son verilsin başka Bi ilde yapılan başka konu yüzünden bizim suçumuz ne kimler varsa içinde savcılarımız geregını yapsın hatta olaki atandılarsa bile geriye dönük tüm maaşları alınsın memurıyetine son verilsin Haksıxmıyım
kopya mağduru tıbbi sekreter adayı 4 ay önce
Ben diyorum ki Devletimize ve sayın Cumhur Başkanımıza güvenelim eğer bir adaletsizlik hukuksuzluk olmuşsa bunu çözeceklerinden hiç şüpheniz olmasın
Yok eğer bu konuşulanlar gerçekten doğru ise ve buna rağmen sesiz kalınırsa gerekli işlemler yapılıp sınavı iptal etmezlerse o zaman bunların FETÖ den bir farkları kalmaz.
Selim vhki 4 ay önce
Arkadaşlar 2015 yılından beri sınav bekliyoruz ne demek sınav iptal edilmeli 6aydır hazırlık yaptım. suçlular hakında gereken yapılmalı mutlaka. ama tahminimce burada yorum yapanların çoğu barajı geçememişlerdir.
yavuz uçak 3 ay önce
canım senin baraj dediğin şeyi çoktan atladık biz 79.340 almış birisi olarak sınavın iptalini isteyen birisiyim neden mi çünki sıralama yüzünden..
şef 4 ay önce
elinde bilgi, belge olan neden savcılığa başvurmazda burada algı peşinde koşar?
Mczp 4 ay önce
3 yıldır bekliyorum bu sınavı nisanda yapılıcaktı ertelendi ekimde yapıldı ve aylardır pandemi ile savaş halindeyken yorgunlukla ve izinliyken bile telefonu susmayan bir konumda hizmet veryorum bir taraftan da geleceğim hayallerim için oturdum ders çalıştım ne sınavı iptalinden bahsediyorsunuz bu kadar basit nasıl söylersiniz sınav iptal olsun diye neden bu kadar acımasız ve bencil bi topluluk olduk anlamıyorum
Mczp 4 ay önce
Ayrıca soruların çalınması imkansız poşetli dosyalıydı herkesin soruları ve optikleri tek tek gözümüzde acıp bakarak verdiler poşetler yırtıldı bantlı değildi. Yazık benim güzel ülkemin gazla çalışan cahil insanlığı... siz barajı geçemiyorsunuz diye diğerleride sizinle batsın isteniyor bi geçememişsin ikinci sınavda mı yapıcaksın!!
Kamil Ben. 4 ay önce
Eğer cimer den şimdiye kadar çözüme kavuşturulmuş bisey varsa helal... ayrıca tüm sınavların iptali yanlış olur.... ŞAİBE HANGI SINAVDA VARSA O IPTAL OLMALI
veli 4 ay önce
Allah belanızı versin.Alınacaklar zaten bellidir.
Zülfikar 4 ay önce
Bela okuma musibet ! Alınacakların belli olduğuna dair kanıtın nedir işkembeden sallıyor musun ? Yoksa sınavı geçemedin de sınavsız beleş mi ünvan isteyenlerdensin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?