Görev Yeri Değiştirilen Sağlık Müdüründen Manidar Paylaşım!

Sağlık Bakanlığının koridoralrında hareketli saatler yaşanırken peş peşe sağlık müdürü sözleşme haberleri geldi. Gece saatlerinde son dakika yapılan değişiklikle Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş yerine Prof. Dr. Mehmet Gülüm getirilmişti. Erkuş, yapılan atama kararının ardından manidar bir paylaşım yaptı.

Gündem 15.06.2021, 01:41 15.06.2021, 04:07 Güler Sağlam
Görev Yeri Değiştirilen Sağlık Müdüründen Manidar Paylaşım!

Doç. Dr. Erkuş'un paylaşımı manidar olarak yorumlandı.

10 yıldır kentte sağlık sektörünün çeşitli kademelerinde hizmet veren 2 yıldır da İl Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunan Doç. Dr. Emre Erkuş'un yerine Şanlıurfalı Ankara Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı. Henüz resmi bir açıklama gelmezken kararın gündeme taşınmasıyla Doç. Dr. Erkuş'tan kararı kanıtlar nitelikte bir paylaşım geldi ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Allah'a hamdolsun. Allah en güzel vekildir" ifadelerini kullandı. 

Doç. Dr. Erkuş'un paylaşımı manidar bulundu.

Doç. Dr. M. Emre Erkuş KİMDİR?

Doç. Dr. M. Emre ERKUŞ 1979 yılında Ankara’da doğdu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirdi.

2011 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine Mecburi Hizmetini yerine getirmek için Kardiyoloji uzmanı olarak atandı.

2013 yılında mecburi hizmetini bitirdikten bir süre sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2015 yılında Yrd.Doçent, 2017 yılında Doçent olan Dr. Emre ERKUŞ, 2016-2018 yılları arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve 2017-2018 yılları arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği görevi yapmıştır. 2019 yılından itibaren de Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Şanlıurfa’da bulunduğu 2011 yılından beri hem ulusal hem de yerel sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve üye olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Erkuş, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
saglikci 2 ay önce
müdür bey bölge vekilinin dediği gibi başarısız ise eğer neden başka bir ile müdür olarak gönderildi. madem başka bir ili emanet edecek kadar güveniyordunuz neden bulunduğu ilden alındı. anlamak gerçekten mümkün değil bakanlığı. Ahmet demircanın bakanlığından bile daha rezil bir bakanlık yönetimi mevcut. Allahtan pandemi çıktı da ülkedeki sağlık bakanlığının yönetim acziyetini maske olarak örttü. ne kadar hatalı işler var ise pandemi gerekçe gösterilerek üstü kapatıldı. Allah sonumuzu hayr eylesin. bu gidişle seçim 2023 e kalmayacak.
hammer 2 ay önce
Manisa'ya il sağlık müdürü olmuş
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?