Giresun Devlet Hastanesi’nin Kapatılma Tehlikesi mi Var ?

GESOB Başkanı Ali Kara, “Aksu’daki yeni hastaneye taşınma süreci içinde her türlü planlamanın yapılması gerekir, bunu yapamazsak Dr. İlhan Özdemir Devlet hastanemiz kapanabilir” iddiasını ortaya attı.

Gündem 13.01.2020, 10:42 Güler Sağlam
Giresun Devlet Hastanesi’nin Kapatılma Tehlikesi mi Var ?

Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, uzun süre kapatılıp kapatılmayacağı konusu gündemi meşgul eden ancak daha sonra yapılan girişimler sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından kapatılmayacağı yönünde karar alındığı bildirilen  mevcut Giresun İlhan Özdemir devlet hastanesinin Aksu’da yapımı biten Eğitim Araştırma Hastanesine taşınma sürecinde gerekli planlama ve tedbirlerin alınmaması durumunda kapatılabileceğini iddia etti.

Kara konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada” Devir işlemi aşamasında her türlü planlamanın tamamlanması gerekir ki bir aksama yaşanmasın, eğer bu planlama zamanında gerçekleşip her iki hastaneyi hizmette tutamaz isek Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanemiz kapanabilir. Bu durumun telafisi mümkün olmayan sağlık ve sosyal açıdan ciddi sorunlara yol açması kaçınılmaz hale gelir” dedi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?