PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

GİH Sınıfı Duruma Göre Sağlık Personeli Muamelesi Görüyor

Haber merkezimize Genel İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan bir sağlık çalışanının gönderdiği açıklamayı aynen aktarıyoruz.

Gündem 15.06.2022, 20:35 Cansu Polat
GİH Sınıfı Duruma Göre Sağlık Personeli Muamelesi Görüyor

Çalışmaya, nöbete gelince GİH sınıfı Sağlık Personeli muamelesi görürken, Performans Ek Ödemesine gelince Valilik Personeli muamelesi görüyor.

Aynı Birimde aynı işi, performansı yapan GİH personelinin Ek Performans ödemesi Sıfır (0) çıkarken Tıbbi Sekreter En Az 500 Lira Alıyor.

Birimde ( Ameliyathane , Yoğun Bakım, Acil) görev yapan ve satın alma biriminde milyonluk evrakların ( Piyasa Araştırma tutanağı) altına imza atıp % 10 ek katsayı alsa da 375 sayılı KHK’da tavan’a takılıyor.

Pandemi sürecinde sağlık personeli sayılan ve gece gündüz performans gösteren bir çok riske maruz kalan GİH personeline performans ödemesi yapılmadı.

GİH Personeli 12.85 lira Tıbbi Sekreter 21.03 lira alıyor. Aynı iş aynı görev. Aradaki fark çok fazla

Yorumlar (7)
Vhki gih memur 2 hafta önce
Aynen uazilanlar noktasindan virgulune kadar dogru inanin maaslarimiz cok dusuk buna birinin el atmasi lazim yaptigimiz isin bir gram onlardan eksigi yok yeri geliyor fazlasini yapiyoruz ama inanin sevkimiz kiriliyor
KOCAELİ 2 hafta önce
EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET LÜTFEN
Kamu personeli 2 hafta önce
Kamu çalışanı yasası çikmalı 657 değişmeli EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET gftiririlmeli çalışma yılı aynı aynı diploma her kurumlarda farklı ÜCRET hele belediyeler hepimiz DEVLET te çalışıyoruz
gih 2 hafta önce
adalet eşit işe işit maaş....
Hhki 2 hafta önce
Bizler çalışmaya gelince sağlık personeliyiz iş ödemeye gelince idari personeliz. Sendika olarak sonu sağlık ile biten sendikalara bağlıyız. Hak aranırken sadece sağlık personelinin ismi geçiyor. İdari personellerinin adı hiç geçmiyor. Bence idari personeller sendikası kurulmalı onlarda idari personelin hakkını aramalıdır.
abdullah 2 hafta önce
eğer tıbbi sekreter sağlıkçı sayılıyorsa idare işler değil sağlık bilgisine dair sağlık işi yapsın haksız olarak idari işler ile sağlık maaşı almasın!

yok eğer idari hizmetlerin işi tıbbi sekreterin işlerini de kapsıyorsa tıbbi sekreter diploması alan her idari hizmet tıbbi sekreter ünvanı ve maaşı verilsin!

annadın. zerre umurunda olmayan çok sevgili burokrat! ki çalışanından sonra bazı şeyler umurunda olmaz efendiler bu işler karşılıklı
2351 2 hafta önce
Yardımcı Hizmetler sınıfı içinde bir şeyler yapılsın artık.Bizler Sağlık Bakanlığının üvey evlatlarıyız.Eğiyim durumuna göre bir defaya mahsus gih sınıfı kadrosu verilmeli.Bu utanç Sağlık Bakanlığının
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?