Genelge Çıkarken Esnaf Odasına Görüş Soruldu, Sendikalara Bir Şey Soruldu mu?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken İçişleri Bakanlığının tam kapanma Genelgesini hazırlarken bizimde görüşümüzü aldılar açıklamasının ardından gözler sağlık personellerinin sendikalarına çevrildi. Özellikle idari izin, hamile personelin izni ve istifa yasağı gibi konularda hakkı yenen çalışanların sırtladığı pandemi mücadelesiyle ilgili tam kapanma kararı öncesinde sendika başkanlarından görüş alınıp alınmadığı merak konusu oldu.

Gündem 28.04.2021, 00:39 28.04.2021, 04:15 Güler Sağlam
Genelge Çıkarken Esnaf Odasına Görüş Soruldu, Sendikalara Bir Şey Soruldu mu?

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, katıldığı bir canlı yayın programında "Sayın Soylu ile görüşme gerçekleştirdik" dedi. "Ayrıca Cumhurbaşkanı ile iftarda bir araya gelerek esnafın 12 maddeden oluşan taleplerini ilettim" açıklamasını yaparken yine "Ticaret ve Hazine - Maliye Bakanları ile de görüşme halindeyiz, netice alacağız" ifadelerini kamuoyuyla paylaştı. 

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bu sözlerin ardından sosyal medya'da paylaşım yapan bazı sağlık personelleri, İçişleri Bakanlığının hazırladığı genelge öncesinde yetkili sağlık sendikası başta olmak üzere sağlık personellerini temsil eden sendikalardan görüş alınıp alınmadığını gündeme taşıdılar. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca veya Bakalık bürokratlarıyla boy boy fotoğraflar ile hediyeleşme görüntüleri sosyal medyadan paylaşmalarıyla bilinen sendikaların, esnaf odası başkanından dahi genelge hazırlanırken görüş alınırken, 1 milyon sağlık ordusunu temsil eden Makamlardan bu süreçte sağlık personeli ile ilgili görüşlerinin alınıp alınmadığı belirsizliğini koruyor.

Özellikle tam kapanma ile beraber anne baba sağlık eprsoneli olan veya yalnız, tek başına yaşam mücadelesi veren çocuklu personellerin kreşlerin kapanmasıyla beraber bakıcı ve bakım evi sorunları altında ezilirken bu kadar reel gerçekliği olan bir konunun dahi Genelge'dekapsam dışı tutulması konfedarasyon, oda,stk vs. sağlık ordusunun temsilcilerinin zaafiyet içerisindeler mi sorusunu akıllara getirdi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
SAĞLIÇILAR 2 ay önce
aman sormasınlar sendikada memurun aleyhine çalışır .daha önceleri olduğu gibi.
eksik genelge 2 ay önce
genelge olsun diye hazırlanmış. boşanmış eşi ölmüş sağlıkçılar genelgede yok
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?