Geçen Yıl Açılan Hastane Çökme Tehlikesi Nedeniyle Boşaltıldı! 12 Milyon Çöpe mi Gitti?

2016 yılında yapım çalışmalarına başlanan ve 12 Milyon TL harcanarak 2018 yılında törenle hizmete açılan Karabük Eskipazar Devlet Hastanesi "Acil" olarak boşaltılması kararı alındı. Hastane geçici olarak Eskipazar İmam Hatip Ortaokul'nun 14 derslik ek binasına taşınıyor.

Geçen Yıl Açılan Hastane Çökme Tehlikesi Nedeniyle Boşaltıldı! 12 Milyon Çöpe mi Gitti?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapımı kararlaştırılan Eskipazar Devlet Hastanesi'nin 6 Haziran 2015'de ihalesi yapıldı. Resmi işlemler tamamlandıktan sonra yüklenici müteahhit tarafından 2016'da yapım çalışmaları başladı ve Devlet Hastanesi 2018 yılında törenle hizmete açıldı.

50 YATAK 25 YATAK OLDU

Daha önce yetkililer tarafından 50 yataklı olacağı belirtilen Eskipazar Devlet Hastanesi kapasitesi Sağlık Bakanlığı tarafından gerekçe gösterilmeden 25 yataklı olarak belirlendi.

ÇÖKMELER BAŞLADI

TIKLAYIN

Yaklaşık olarak 12 Milyon TL'ye mal olan Eskipazar Devlet Hastanesi hizmete açıldıktan kısa süre sonra etrafında yer yer çökmeler başladı. Batı Tv haber sitesinin iddiasına göre, Sağlık Bakanlığı yetkilileri çöken yerlere geçici tedbirler almaya çalıştı. Alınan tedbirlere rağmen çökme devam etti.

BAKANLIK YETKİLİLERİ GELDİ

Ankara'dan gelen Sağlık Bakanlığı yetkilileri Eskipazar Devlet Hastanesi'nin "Acil" olarak boşaltılması kararı aldı. Boşaltılan hastanenin geçici olarak Eskipazar İmam Hatip Ortaokul'nun 14 derslik ek binasına taşınması kararlaştıldı.

TADİLAT İÇİN 30 MİLYON GEREKİYOR

12 Milyon TL'ye mal olan hastanenin iyileştirilmesi için 30 Milyon TL gerektiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 14:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER