Fransa’da hastanenin acil servisleri ücretli olacak

Fransa'da yeni sağlık sigorta reformuna göre 2021 yılı itibari ile hastane acil servisi ücretli olacak.

Gündem 01.10.2020, 12:32
Fransa’da hastanenin acil servisleri ücretli olacak

Fransa'da yeni sağlık sigorta reformuna göre 2021 yılı itibari ile hastane acil servisi ücretli olacak. Hastanın hastanede yatması gerekmeyen acil ziyaretleri için sabit bir ücret talep edileceği öğrenildi.

Sağlık sektörü imkansızlıkları ile bilinen Fransa'da 2021 yılı itibari ile acil servislerin ücretli olması kararı verildi. Hastanede kalmayı gerektirmeyen acil servis geçişleri, gelecek yıl itibariyle sabit bir miktar ücretlendirilmeye tabi tutulacak. Uygulamaya girecek olacak acil servis ücretlendirilmesi vatandaşlardan tepki topladı.

Hasta işlemine göre bazı durumlarda talep edilen ücretlendirmenin yerini alacağı öğrenilen sabit ücret, artık acile gidip hastaneye yatılı kalmayan tüm hastalar tarafından ödenecek.

TIKLAYIN

"Kalp krizi sırasında acile gitmeye tereddüt mü edelim"

Geçtiğimiz yıl oylanan ve 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girmesi beklenen "acil servisin finans reformunun" gündeme gelmesi ile vatandaşlardan büyük tepki geldi. Sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar "Kalp krizi sırasında acile gitmeye tereddüt mü edelim?", " biz acile keyiften mi gidiyoruz?", "acile gidip yatırılmazsak kötü vatandaş olarak ceza mı ödeyeceğiz" paylaşımları yapıldı.

İstisnai durumlara dikkat edilecek

Öte yandan, acil ücretlendirilme uygulamasına istisna olarak hamile kadınlar, kronik hastalığı olanlar ve engellilerin bu ücretlendirmeden muaf tutulacağı veya indirimli ücretlendirmeye tabi tutulacakları öğrenildi.

Yorumlar (3)
Murat 4 hafta önce
Ülkemize ve Erdoğan'a bir kez daha saygılar sunarım. Batı özentilerine kapak olsun
Türk 4 hafta önce
Avrupa ve abd salgında perişan oldular. Devletimiz hiç bir şeyi eksik bırakmadı. Hiç bir konuda sıkıntı çekmedik. ALLAH razı olsun
VATANIMLA GURUR DUYUYORUM 4 hafta önce
Emperyalistlere özenen batıcılar nerde acaba!!! Hani demokrasi beşiğinde çok para kazanılıyor ve özgürlükler vardı. Demekki kan ağlıyorlarmış. Pandemi de pıtır pıtır döküldüler. Kendi halklarına bile sahip çıkmadılar. Bir kez daha ülkemizle gurur duydum
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?