PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Filyasyona Gönderilenler Hastanelere Geri Döndü mü?

COVID-19 Pandemisi nedeniyle filyasyon ekiplerinde görevlendirilen sağlık personelleri ile ilgili kadrolarının bulundukları hastaneye dönüp dönmedikleri merak konusu oldu

Gündem 27.05.2022, 15:25 30.05.2022, 01:53 Cansu Polat
Filyasyona Gönderilenler Hastanelere Geri Döndü mü?

Sağlık Bakanlığının Covid 19 Pandemisinin yönetim sürecinde Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi için il sağlık müdürlükleri tarafından bağlı kuruluşlardan geçici görevlendirme için  Filyasyon için görevlendirilenler kurumlarına döndü mü?

Kaç tanesi döndü? ya da bu kişilerde artık emekli olana kadar gecici görevlendirme ile sağlık müdürlüklerinde göreve devam mı edecek?


Geçici Görevlendirmeleri Neye Göre Yapıyorlar? - TIKLAYIN


Geçici Görevlendirme Saltanatı Acilen Sonlandırılmalıdır

Sağlık Bakanlığının il içindeki geçici görevlendirme saltanatını bir genelge ile sonlandırması sahanın acil beklentileri arasındadır. Çünkü Bir il sağlık müdürlüğünün Halk Sağlığı Şube Başkanlığında geçici görevlendirme ile personel çalıştırılırken, kadrolu personel ilçe sağlık müdürlüğüne geçici görevlendirme ile görevlendirilebiliyor. Sağlıkta il içinde hiç bir duyuru yapılmadan, ihtiyaç duyulan kriterin ne olduğu bilinmeden yıllarca süren ve sağlık personelinin kurum aidiyetini azaltan, personel arasında huzursuzluk ve memnuniyetsizlik sebebi olan il, ilçe Sağlık Müdürlükleri, ADSM, 112 Başhekimlikleri ve başka kurumlara yapılan geçici görevlendirmeler hangi mevzuata göre yapılmaktadır.

Yorumlar (2)
Hemşire 1 ay önce
SEAH BAŞHEMŞİRE YARDIMCISI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE GEÇİCİ GÖREVLE YATARKEN COVİD NEDENİ İLE TEPKİLER SONUCU MERKEZE ALINDI AMA YİNE HEMŞİRE OLARAK DEĞİL TABİİKİ KRİZ KOORDİNASYONDA...
44 1 ay önce
DEVLETTEN
ÖZELDE ortalama 40-50 bin tl rakamlar ve daha az hasta varken niye kalsın ki.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?