Filyasyon Ekiplerine Kaportacı, Çaycı'da Dahil Edildi!

Sağlık Bakanlığı, Ankara’da filyasyon ekiplerinde çalışmak üzere engelli işçi, kaportacı, hizmetli, çaycı, grafiker, şoför, güvenlik görevlisi ve mühendisleri de görevlendirdi.

Gündem 08.09.2020, 18:43 08.09.2020, 20:52 Güler Sağlam
Filyasyon Ekiplerine Kaportacı, Çaycı'da Dahil Edildi!

"Fahrettin Koca’nın Talimatıyla Bakanlık Merkez Bina Personeli Saha’ya Gönderildi!" başlığıyla pazar günü duyurduğumuz haber, bugün ulusal basına ANKA haber ajansı tarafından duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı, Ankara’da korona virüsü vakalarında artış yaşanırken karantina altındakilerden sürüntü alan, sağlık durumlarını kontrol eden ve ilaçlarını veren filyasyon ekiplerinde engelli işçi, kaportacı, hizmetli, çaycı, grafiker, şoför, güvenlik görevlisi ve mühendisleri görevlendirdi.

ANKA’dan Tamer Arda Erşin’in haberine göre, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu imzalı “Görevlendirme” genelgesi ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü emrindeki filyasyon ekiplerine dahil edilecek personele ek yapıldı. İlk başta 1392 kişi görevlendirmede yer aldı. Görevlendirilen personel arasında müfettişler de yer aldı. Ancak mühendislerin “görevim değil” itirazı üzerine listeden çıkarıldı. Liste bin kişiye düştü. Filyasyon ekibinden görevlendirilen personel arasında engelli işçi, kaportacı, hizmetli, çaycı grafiker, şoför, güvenlik görevlisi, avukat, ayıniyat saymanı, Avrupa Birliği uzman yardımcısı, bilgisayar işletmeni, veteriner hekim yer aldı.

CHP Parti Meclis üyesi ve Ankara Milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanlığı’nın pandemiyi yönetmek yerine onun peşinden yetişmeye çalıştığını belirterek, “Basiretsiz bir yönetim söz konusu. Daha önceden hazırlanması gereken filyasyon ekipleri yetmediği için şimdi çaycı, odacı, kaporta ustası, temizlik görevlisi gibi çalışanları filyasyon ekiplerine koyuyorlar” dedi.

‘HALEN FİLYASYON BEKLEYEN VATANDAŞLAR VAR’

TIKLAYIN

Emir, filyosyon ekiplerinde görevli bu personelin sağlıkçı gibi korona virüsüne yakalanan vatandaşlardan sürüntü olarak test yaptığının altını çizerek, “Aslına bakarsanız hiç ilgileri olmayan bir işi yapıyorlar. Buna rağmen filyasyon ekibi bekleyen vatandaşlar olduğunu biliyoruz. Bu süreci yönetemeyen bir Sağlık Bakanlığı var. Bizim uyarılarımıza kulak asmadılar, sahte rakamlarla başarı hikayesi yazmaya çalıştılar. Aynı kafayla giderse yoğun bakım yatakları tükendiğinde ne yapacaklarını düşünecekler” diye konuştu.

‘DİREK TEMASTA BULUNMALARI TALİMATI VERİLDİ’

CHP Parti Meclisi üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da yaptığı açıklamada, “Bu arkadaşlara filyasyon görevi gerçekleştirilmeleri, korona virüsüne yakalanmış vatandaşlarla direk temasta bulunmaları konusunda talimat verildi” dedi.

Bu personelin korona virüsü vakalarıyla ilgilenemeyeceğini vurgulayan Karasu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık sisteminin iyi işlediği yönündeki açıklamalarını hatırlatarak, “Hastanelerimiz, sağlık personelimiz yeterliyse mühendisleri, mimarları neden sağlık sisteminde çalışmaya zorluyorlar. Sağlık Bakanlığı’nın personel ihtiyacı varsa atama bekleyen gençlerin atamalarını gerçekleştirsin” diye konuştu.

Yorumlar (12)
Ankaralı 3 ay önce
Öğretmenler zor zamanlarda elense yatsınlar sağlıkçılarda Bir başına mücadele etsin filyasyonda öğretmenler görevlendirilsin
Atama gerekli Sn. Koca 3 ay önce
Yeni bir atama ve sahaya yeni sağlık personeli gerekirken çaycı şoförle güvenlik görevlisi
filyasyon yürütülüyor. Yazık benim güzel ülkeme.. Bu kadar mı aciz durumdayız?
TUM BUNLARA HIC GEREK YOK 3 ay önce
il saglik mudurkuklerinde saglik calisanlari ebe hermsire vb.. masabasi is yapiyorlar. Kimkisi satinalmada kimisi kalitede....onlar sahaya surulse yeter. Bir de bu sahaya surdukleri ek odemeden ya yararlanamiyor ya da en dusuk alanlar meseka sofor 1 paket sigara bile alamadi gecenki ek odeme dağıtımında. Saglik bakanımızın yaptigi alkislanacak bir hareket degil malesef. Bazi haber siteleri öyle manset atmislar. Buna gerek yok masabasi vmcakisan saglikcilari filyasyona dahil etsinler. Muhendise isciye gerek kalmaz.
Gerçek 3 ay önce
Ankara ism öyle bir liste yapmış ki iki gün üst üste çalışın demişler. İnsanların özel hayatı bitti birde akşam saat 10 a kadar çalış deniliyor. Allah için o saatte o adam o kadın evine nasıl gidecek. İki gün üst üste filyasyon yaptırıp, 100 pozitif vaka ile yüz yüze getirip birde sağlıkçı hastalanmasin istiyorlar. Ankara ism umarım bu yanlisindan döner. oturdukları yerden liste olmaz. Sahaya bekleniyorsunuz
Sağlıkçılar 3 ay önce
Sağlıkçılar canla başla çalışsın yan gelip yatan Diyanet, Sağlık Bakanlığı Pandemi Hastanesini ve adasını Din görevlileri için tatil yeri yapsın
Nur 3 ay önce
Öğretmenler oturdukları yerde. Ücretlerini aldı aslında ek ders ücretinide aldı.Onlarıda sahada görelim hiç olmadı kendi okullarının velilerine çıksalar fikyasyon ekibine dahil olsalar .Sendilarındarın da ses yok.Hadi gelin katılın
Saglik 3 ay önce
Ek odeme şahane calismak bahane iste siyasi oyun budur simdi bunlar padalari da alacakalar sonra sandıkta oyları basacaklar helal olsun sadece sağlıkçılara verilecek para herkese yardım ödeneği olarak dağıtılacak...yae bir sefer de şaşırmak istiyorum kesenin ağzı iyice açılınca herkes sahaya sürüldü Vayyy beee
memur06 3 ay önce
Biraz çalişsınlar.ayaklari açılır.yillardir masa başi oturuyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?