PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

FETÖ'den İddianame Hazırlanan Personel Sağlık Müdürlüğü’nde Aktif Görevde!

İyi Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığında görev yapan R.E.Ö.'nün FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek suçlamasıyla hakkında iddianame düzenlenmesine karşın aktif görevde tutulduğunu iddia etti.

Gündem 05.05.2022, 10:33 Cansu Polat
FETÖ'den İddianame Hazırlanan Personel Sağlık Müdürlüğü’nde Aktif Görevde!

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2021 yılında düzenlenen iddianamede FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne "bilerek ve isteyerek yardım etmek" iddiası ile yargılanan R.E.Ö’nün Konya İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkanlığında aktif görevde çalıştırıldığı öne sürüldü.

Sözcü Gazetesinde yer alan habere göre;

“İL SAĞLIK MÜDÜRÜ NİKAH ŞAHİTLİĞİNİ YAPTI” İDDİASI

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazılı olarak bilgi vermesine rağmen, personelin açığa alınmadığını kaydeden Yokuş, birkaç yıl önce evlenen R.E.Ö isimli personelin nikâh şahitliğini ise İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'un yaptığını iddia etti:

“FETÖ DEDİNİZ Mİ AKAN SULAR DURUR”

– Sağlık İl Müdürünün sorumlu olduğu konularda birçok kez idari eksikliğinden, yapılan hatalardan, kamu zararlarından dolayı Sağlık Bakanlığı'na soru önergeleri verdim ancak FETÖ dediniz mi akan sular durur, durmalı.

– Yüzlerce insanımızın hayatına sebep olan, anayasal düzenimize kast eden bu örgütle bağı, iltisağı olduğu iddiasıyla on binlerce memur hakkında adli idari işlem yapılırken İl Sağlık Müdürü Koç, bu memura neden işlem yapmamıştır? İşlem yapmayı bırakın, eş durumundan kadrosunu Konya'ya tayin etmiş midir?

– Bu memurun çözümleyici ünvanıyla da çalışmaya devam ettiği doğru mudur? FETÖ/PDY örgütüne yardım ettiği savcılık makamınca iddia edilen memura hiçbir işlem uygulanmadıysa bu ayrımcılığın sebebi nedir? Müdür Mehmet Koç bu durumu derhal açıklamalıdır.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'un HSK 1. Daire Başkanı olan Halil Koç'un kardeşi olması nedeniyle hakkındaki birçok işlemin üzerinin kapatıldığının ileri sürüldüğünü söyleyen Yokuş, şöyle devam etti:

– İl Müdürünün bu güne kadar sorumlu olduğu hastanelerde yaşanan belgeli,  ispatlı onlarca olayın üstü hep örtüldü, yargı konusu olması gereken birçok olay için de Konya sağlık camiasında HSK 1.Daire Başkanı olan kardeşi Halil Koç nedeniyle işlem yapılmadığı, kapatıldığı konuşuluyor.

– Tüm bunların üstüne bir de FETÖ/PDY nedeniyle hakkında terör suçlarına bakan savcılarca hazırlanmış iddianame bulunan memuru aylardır İl Sağlık Müdürlüğünde çalıştırması da personel arasında rahatsızlık yaratmıştır. Bu iddia ve olayın doğru olduğu ortaya çıktığında Sayın KOÇ'un artık Konya sağlığına vereceği hiçbir hizmet kalmamıştır, derhal istifa etmelidir.

İDDİALARI BAKAN KOCA'YA SORDU

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması için TBMM başkanlığına soru önergesi veren Yokuş, şu soruların yanıtını istedi:

1- Sağlık Bakanlığı,  FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek iddiası ile hakkında Cumhuriyet Savcılıklarınca iddianame düzenlenen personelleri hakkında nasıl bir idari işlem uygulamaktadır?

2- Konya İl Sağlık Müdürlüğünde Destek Hizmetleri Başkanlığı'nda görevli R.E.Ö FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne ‘'bilerek ve isteyerek yardım etmek'' iddiası ile hakkında iddianame düzenlenmesine rağmen hala aktif görevde bulunduğu iddia edilmektedir. Savcılık Makamı, hakkında iddianame düzenlenen personeli, Konya İl Sağlık Müdürlüğüne bildirdiği halde İl Sağlık Müdürü, Bakanlığınızın FETÖ/PDY mensupları hakkındaki uygulamalarına uygun hareket etmiş midir? Etmemiş ise Konya İl Sağlık Müdürü hakkında bir işlem yapılması gerekmez mi?

3- Savcılık tarafından 2021 yılında iddianame hazırlanan personele mevcut Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç'un nikâh şahitliği yaptığı doğru mudur? Bakanlığınızın bu durumdaki personeller hakkında uyguladığı/uygulayacağı idari tedbirler, İl Sağlık Müdürlüklerince kişiye, makama, akrabalığa, nikâh şahidi olma vb. yakınlığa göre değişir mi?

Yorumlar (6)
Kaan 2 hafta önce
Merak etmeyin, müdür işini bilir..
Sağlıkçı 2 hafta önce
Allah için dürüstçe söyleyin, Fetöcülerle mücadele de bankalarına para yatıranı ( iddianame dahi hazırlanmamışken) açığa almadık mı ihraç etmedik mi ? Başka sorum yok.
Sultan 2 hafta önce
Atin şeyi itin şeyine karismisya onlar soledi ondandir.Atin şeyi nezaman onların şeyine değer ozaman durum degisir gorevden alinir.
Akşehir 2 hafta önce
Akşehir de de durum aynı fetöcüler hala yönetici ve bu durumun sebebi il sağlık müdürü
personel 2 hafta önce
Kardeşim itibar suikastlığı yapmayın bir şikayetiniz varsa savcılığa olmuyorsa Cimer e yazın burdan yapılan sadece çamur at izi kalsından öteye geçmez eğer haklıysan zaten bir delil bulunur yok haksizsan telafisi olmayan sonuçlar doğurur bi de Allah gerçekten var
Sağlıkçı 2 hafta önce
Savcı mı itibar suikastı yapmış iddianame düzenledi diye? İddianame düzenlemek çamur atmak mı? Haberde iddianame düzenlenmiş idari işlem neden yapılmamış diyor. İddianame delil bu olmuyor mu yetmez mi size? Allah adil olmayanları helak etsin.
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?