FETÖ Davasında E. Sağlık Müdürü Beraat Etti!

Çankırı Ağız Ceza Mahkemesinde FETÖ/PYD örgütüne yönelik sürdürülen sağlıkçılar davasında 23. celsede karar çıktı. Çankırı İl Sağlık eski Müdürü Halil Nevzat Yetkin ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Selçuk Akan davadan beraat etti.

FETÖ Davasında E. Sağlık Müdürü Beraat Etti!
banner71

Çankırı’da, FETÖ/PDY örgütünün sağlıkçılar yapılanması davasında 2'si firari 28 sanıklı davada 19 sanık beraat etti. Davada 7 sanık suçlu bulunarak çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.

Çankırı’da 22 Mart 2016 tarihinde FETÖ/PDY örgütüne yönelik ilk operasyon olma özelliği taşıyan FETÖ’nün sağlıkçılar yapılanmasına ilişkin Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında 19 sanık beraat etti.

Firari imamların dosyası ayrıldı –

Çankırı Ağız Ceza Mahkemesinde FETÖ/PYD örgütüne yönelik sürdürülen sağlıkçılar davasında 23. celsede karar çıktı. Davanın karar duruşmasında 18 sanık ve sanık avukatları hazır bulundu. Mahkeme Firari İl İmamı Abdullah Özdemir ve Sağlık İmamıMustafa Kütük’ün dosyasının ayırdı. Firari imamların tutuklanmalı yakalama kararının devamına karar verdi.

Sağlık tepe yöneticileri Akan ve Yetkin aklandı-

Sağlıkçılar davasında en dikkat çeken kararlar ise terör örgütü üyeliği ile suçlanan,Çankırı sağlığında vesayet düzenine karşı savaş açan Çankırı İl Sağlık eski MüdürüHalil Nevzat Yetkin ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Selçuk Akan’la ilgiliydi. Geçmiş dönemde Çankırı sağlığının iki tepe yöneticisinin beraat etmesi, Akan ve Yetkin’e karşı hastanede vesayet düzenini korumak isteyen belli grupların intikam almak amacı ile iftira ve komplo kurdukları iddialarını kuvvetlendirmiş oldu. Mahkemeden aklanan bir çok ismin iftira ve komplonun parçası olan isimlere karşı dava açmaya hazırlandığı haber merkezimize gelen bilgiler arasında yer alıyor.

TIKLAYIN

FETÖ dernek temsilcilerine ceza geldi –

MEVA Çankırı İl Temsilcisi Recep Şenel, Çankırı Sağlıkçılar Derneği (ÇASAD) Kurucu Başkanı İsmail Çağatay Topçu, Ufuk Sağlık Sen Çankırı İl Temsilcisi Ayhan Aykutluğ ve Cihan Haber Ajansı İl Temsilcisi Kemalettin Sazoğlu ceza alan isimler arasın da yer aldı.

On dokuz sanık beraat etti –

Karar duruşmasında terör örgütüne üye olma suçundan yargılanan; Ali Kocabıyık, Abdullah Yemişenözü, Halil Nevzat Yetkin, Murat Konuşkan, Selçuk Akan, Tuğba Karakaya, Habibe Ak, Ahmed Şadi Kılınç, silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme suçundan yargılanan; Kurtuluş Onay, İbrahim Saygılı, Hüseyin Şentürk, Cafer Gençtürk ve Tuncay Arık, 6415 sayılı kanuna muhalefet suçundan yargılanan; Ünal sarı, Selim Ünsan, Zeynep Katipoğlu, Kemal Erdem, Orhan aslan ve Aydın Öztürk’e Kurtuluş Onay, İbrahim Saygılı, Hüseyin Şentürk, Cafer Gençtürk ve Tuncay Arık’a savunmalarının aksinin kanıtlanamadığı ve cezalandırılmasına yeterli her türlü şüpheden uzak kesin, yasal ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçe gösterilerek, sanıkların beraatına karar verdi.

Yedi sanık ceza aldı –

Heyet, silahlı terör örgütüne üye olma suçundan Ayhan Aykutluğ ve İ. Çağatay Topçu’ya 6 yıl 10 ay 15 gün, Hacer Yıldırım, Hüsne Karaca Akbaş ve Recep Şenel’e 6 yıl 3 ay, Kemalettin Sazoğlu ve Ali Kuş’a 4 yıl 2 aydan oluşan çeşitli hapis cezalarına çarptırdı. Mahkeme kararlara itirazın istinaf yolu açık olmak üzere ceza alan sanıkların karar kesinleşinceye kadar yurt dışı yasağı ve adli kontrol kararının devamına karar verdi.

Kaynak: Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 21:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çankırı
Çankırı - 9 ay Önce

Neden berat ettı biliyormusunuz çünkü adamlar hakkı ile iş yapıyorlardı kimsenin ne sendikasına nede siyasi görüşüne bakarlardı dikkate aldıkları tek referans işini layıkı ile yapıyor mu buydu bir bu müdürleri kim fetöcü dıye şikayet etti ona bakın tabiki sağlık sen nıye çünkü adamlar sendikanın boyunduruğu altına girmedi

Kurtuluş
Kurtuluş - 9 ay Önce

MEMLEKETTE İNSANLARIN ŞEREF, HAYSİYET VE ONURLARI İLE RAHATLIKLA OYNAYACAK O KADAR ÇOK ŞEREF FUKARASI VAR.VESAYETCİLERİN HER DEDİĞİNE İNANAN DÖNEMİN MİLLETVEKİLİ FİLİZ ŞİMDİ DE ÇIKIP AÇIKLAMALARDA BULUNSANA.AKP NİN ÇANKIRIDA NEDEN KAYBETTİĞİNİ ANLADINMI ŞİMDİ.DEVAMI GENEL SEÇİMLERDE.

SIRADAKİ HABER