PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Fazla Mesai Ücreti Vermek İstemeyen Başhekim Sağlıkçıları Vatandaşın Önüne Attı!

Şehir Hastanesi Acil Servisinde hastane idaresi tarafından sırf fazla mesai ücreti vermemek için az sayıda personel ile sunulan hizmette yaşanan aksaklık sonrası klasik bir sözleşmeli yönetici zihniyeti ile sorumlu yine sağlık çalışanları ilan edildi.

Gündem 01.08.2022, 07:42 02.08.2022, 00:21 Cansu Polat
Fazla Mesai Ücreti Vermek İstemeyen Başhekim Sağlıkçıları Vatandaşın Önüne Attı!

İlker Kaçar isimli bir sosyal medya kullanıcısı, Eskişehir Şehir Hastanesinde çalışanlar tarafından kapsamlı bir şekilde eylem yapıldığını, yeşil alan dedikleri bölümü keyfi olarak kapattıklarını, enjeksiyon dahil olmak üzere en ufak rahatsızlıkların dahi Sarı alan bölümüne devrettiklerini, bir enjeksiyon için 1 saat 38 dakika beklediğini ileri sürdü. Ve yaklaşık 100 - 120 vatandaşın anlattığı durumla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Devlete karşı vatandaşları kışkırtmak için bu eylemin yapıldığını iddia eden İlker Kaçar, bu eylemi yapanları kınadığını ve aldıkları maaşın zehir zıkkım olmasını istedi. Kaçar, isimli vatandaş sözlerine “bu devlet size ne yaptı? Neyin düşmanlığı bu? 300 meslekte milyonlarca insan doyuramadık sağlık çalışanlarını” dedi.

Olaydan sonra yeni bir paylaşım yapan İlker Kaçar, yazdıklarından sonra Şehir Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici’nin kendisini arayarak şikayetçi olduğu durumlarla ilgili tarafına bilgi verdiğini söyledi.

Şehir Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici’nin kendisine “acil serviste 2000 üzeri hasta bakıldığını, kendisinin şikayet ettiği olayla ilgili inceleme başlattığını, yaşanan sıkıntının bir eylem olmadığını, personelin vurdumduymazlığı ve işine gereken özeni göstermemesinden kaynaklandığını” söylediğini aktardı.

Vatandaşa telefonda bilgi veren Şehir Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici’nin bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için personele gerekli uyarıları yaptığını, tekrarında Kanunun öngördüğü cezaları vereceğini söylediğini ileri sürdü.

Peki İşin Aslı Ne?

Olay iddia edildiği gibi Eskişehir Şehir Hastanesinin Acil Servisinde yaşanıyor. Acil serviste görev yapan sağlık personelinin hastane idaresin diğer bir çok hastanede aylardır yapıldığı gibi “fazla mesai ücreti vermemek için” az sayıda personelle hizmet verilmesi sonrası yaşanan yoğunluk vatandaşı bezdiriyor.

Eskişehir Şehir Hastanesinde de yeşil alanda görev yapan hemşirelerin gece 24’te evlerine yollandığı, yeşil alanda bulunan doktor ve sekreterin muayeneye devam ettiği, yeşil alan tedavilerinin sarı alanda çalışan hemşireler tarafından yapılmasının istenildiği öğrenildi.

Enjeksiyon bölümününde gece 24’te kapanmasıyla sarı alan hemşilerinin hem sarı alan tedavilerine, hem yeşil alandan gelen vatandaşın tedavilerine, hem de dış tedavi ile beraber enjeksiyon için başvuran vatandaşa hizmet vermek zorunda bırakıldığı öğrenildi.

“Mabadını Kaldırıp Yerinde Kontrol Yapmıyor Ama Sağlıkçıları Vatandaşın Önüne Atmaktan Geri Durmuyor”

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici; “sağlık çalışanlarının kasıtlı olarak iş yavaşlattığını, eylem yaptıklarını, çalışmadıklarını, aldıkları paranın haram olmasını isteyen vatandaşı bizzat telefonla arıyor. Ama bir sendika Başkanının dediği gibi Mabadını kaldırıp, yaşanan sorun neden kaynaklanıyor diye yaklaşık aylık 50 bin lira ücretini aldığı Başhekimliğinin gereği olarak yerinde kontrol yapma zahmetinde bulunmuyor.

Sayın Başhekim, olayla ilgili inceleme başlattığını, çalışanlarını vurdumduymazlık ve özverisiz çalışmakla suçluyor. Yetmiyor, soruşturma açacağını ve cezalandıracağını ifade etmesi sağlık kulislerinde “pes artık” dedirtti..

Yorumlar (17)
osman 2 ay önce
mabadi cok kiymetli anlasilan bashekimin. ohh ne guzel kendi idari beceriksizligini saglik personelinin uzerine atin. ne yaparsaniz yapin beceriksizsiniz
Değişik 2 ay önce
Çoğu yerde bu durum böyle. Ya mesai vereceksin ya da eleman alacaksın. Her yükü biz kaldıracağız diye birşey yok. Kalksın bu sözleşmeli sözde yoneticilik. Herşeyi yık personelin üstüne tuvalete gidecek fırsatımız olmasın, bir çay icemeyelim. Neyiz biz robot mu onlar bile dinleniyor belli bir süreden sonra. Bıktık artık.
Att-26 2 ay önce
Bu ilker denen şahıs kim oluyor da sağlıkçıları doyuramadık diye paylaşım yapıyor sağlık personeli bu kadar mı sahipsiz ki önüne gelen asılsız paylaşım yapıyor
saglikci1 2 ay önce
Sikayet eden kisi bayagi onemli bir kisi herhalde bashekim kendini korumak icin sucu personele atmis.Kendisinden habersiz o alan kapatilabiliyorsa bence bashekimlik yapmasina da gerek yok.
Exsen 2 ay önce
Bir an önce sözleşmeli YÖNETEMEYİCİLİK tüm yurttan kaldırılsın...
Para için hastayı riske atmak 2 ay önce
Mesai fazlası ödeme yapmamak için hastaların hayatı riske ediliyor pesss.
Tufan can 2 ay önce
Şu diyalog geldi aklıma ;
- Durdur arabayı
- Sen sürüyorsun ya !
Garabet 2 ay önce
O gece 2000 (ikibin) üzeri hasta bakılan yer diyor başhekim. Personeĺ vurdum duymazsa bukadar hastayla kim ilgilendi. Mantıksız bi aciklama
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?