Fatma Hemşirenin Başına Gelen Faciadan Kimse Ders Çıkartmadı!

"Sağlık çalışanlarının kreş ve anaokulu sorunu bir an önce çözüme kavuşturulmalı. Çorum’daki yangın faciasından kimse gereken dersi çıkarmadı mı?" diyen Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk,sağlıkçıların en büyük endişelerinin çocuklarını koruyamamak olduğuna dikkat çekti.

Gündem 07.12.2020, 09:36 07.12.2020, 09:41 Güler Sağlam
Fatma Hemşirenin Başına Gelen Faciadan Kimse Ders Çıkartmadı!

Sağlık çalışanları üzerindeki yükün koronavirüs salgınıyla birlikte artış gösterdiğini belirten Başkan Kuluöztürk, kreş ve anaokullarının kapatılması nedeniyle sağlıkçıların mağdur olduğunu vurguladı. “Sendikamıza gelen talepler arasında, okul öncesi eğitim kurumlarına yönelik sorunlar ilk sıraya yükseldi” değerlendirmesinde bulunan Kuluöztürk, esnek mesai uygulaması dışında kalan, yıllık izinleri durdurulan sağlıkçıların en büyük endişelerinin çocuklarını koruyamamak olduğuna dikkat çekti.

Hemşire Annelerinin Bakımları İçin Bıraktığı Çocukları Yangında Öldü: Toplam 5 Ölü!

TIKLAYIN

“Dikkat çektiğimiz noktaya gelindi”

Sağlık çalışanlarının çocuklarına yönelik kreşlerin hizmete girmesi noktasında yıllardır mücadele verdiklerini hatırlatan Kuluöztürk, “50 ve üzeri çocuğun bulunduğu kuruluşların bünyesinde kreş açılmalı. Bu sayının altında kalanlar içinse birden fazla kuruluşa ortak hizmet verecek kreşler oluşturulmalı. Bu konunun önemini yıllarca dile getirdik. Şu an işaret ettiğimiz, dikkat çektiğimiz noktaya gelindi. Sağlıkçılar, salgın öncesi işe giderken çocuklarını kreşlere bırakıyordu, şimdi böyle bir imkânları yok. Sağlıkçılarımızın bu talebinin yerine gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

“Vebalini kimse ödeyemez”

Tedbir alırken tedbirsizlik yapılmaması gerektiğinin altını çizen Kuluöztürk, “Sağlıkçılarımız 3-4 yaşlarındaki çocuklarının üzerine kapı mı kilitlesin? Hiç tanımadığı kişilere çocuklarını emanet mi etsin ya da yanlarında hastaneye mi götürsünler? Fatma hemşirenin işe gitmek için komşusuna bıraktığı iki yavrusu birbirine sarılarak can vereli 4 ay oldu. Çorum’daki yangın faciasından kimse gereken dersi çıkarmadı mı? Bir daha böyle bir dram yaşanırsa bunun vebalini kimse ödeyemez” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
hemşire anne 2 ay önce
hakkımı helal etmiyorum biz milleti koruyup kurtarmaya çalışırken kendi çocuklarımızı koruyamıyoruz izinler iptal kreş yok hastanede kime bırakayım ben çocugumu asla helal etmiyorum hakkımı rabbim sorsun
bir anne 2 ay önce
hakkımı asla helal etmiyorum.Varsın mahşere kalsın...
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?