Fahrettin Koca'ya Bakanlığı Şirket Ceosu Gibi Yönetiyor Eleştirisi!

sağlıkçıların özlük haklarıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yüklenen Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, "Sağlık Bakanlığı’nı şirket ceosu olarak değil hekim olarak yönetseniz bu sorunların hepsi bitecektir" dedi.

Gündem 13.12.2021, 03:11 Zeynep Elmalı
Fahrettin Koca'ya Bakanlığı Şirket Ceosu Gibi Yönetiyor Eleştirisi!

TBMM Genel Kurulu’nda, bugün; Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı olan kurumların kesip hesabı ve bütçeleri ele alındı. Gruplar adına İYİ Parti, MHP, HDP’nin ardından CHP söz aldı.

''BAKANLIĞI ŞİRKET CEO'SU OLARAK DEĞİL...''

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

CHP adına kürsüye gelen Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, sağlıkçıların özlük haklarıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yüklendi.

''Sağlıkçıların sorunlarını Sağlık Bakanlığı dahil kimse görmüyor'' diyen Yılmazkaya, ''Sayın Bakan, bütçe sunumunda da ‘sağlık çalışanlarının şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.’ ‘Elinizi tutan mı var’ demiştim. Gördük ki açıklama yaptığınız esnada bile ‘ne oluyor burada’ diye elinizi tutanın Cumhurbaşkanı olduğunu gördük. Günahınızı almışız… Sizler ne sağlıkçıların ne doktorların ne hemşirenin ne vatandaşın hakkını savunuyorsunuz. Sağlık Bakanlığı’nı şirket ceosu olarak değil hekim olarak yönetseniz bu sorunların hepsi bitecektir diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Hakan 2 ay önce
Chpli vekil deyince beni bir gülme aldı :))) Şirket yönetenler, daha kendi belediyelerini yönetemeyenler, borç batağına bıraktıkları şehirlere hizmeti geçmeyenler bakana laf atıyor. Devir çok değişti kim neyi yapıyorsa onunla suçluyor akıllara zarar....
Hakan 1 ay önce
Baktım yazıyor zaten 25 yılda 20 milyar borç sadece 2.5 yılda 70 milyara çıkmış aradaki fark 50 milyar hesap kitabın var değilmi ? İzmir pislik çamur içinde zerre hizmet yok. Ankara projelerini bile bulamıyor. İstanbul desen pkklılara diyet borcunu ödüyor. Temel atmama töreni yapıyor. Senin hoşuna gitmeyen yorum yazdım diye torpilli oldum. Anında çirkeflik, iftira, itibarsızlaştırmak için ve yazdıklarımı gölgelemek için yalanlar söylemende ayrı bir edepsizlik konusudur.
Kağan 1 ay önce
Olum bir bak bakalım tarihte en yüksek borcu belediyelere kim bırakmış ? Belki o zaman böyle ikiyüzlü yorumlar yapmazsın. Sağlıkçı değilsen defol git. Sağlıkçı isen de adım gibi eminim haketmediğin bir işte, haketmediğin bir parayı torpille aldığından böyle yalama yapıyorsun
bizi düşünen yok mu 1 ay önce
en başında nede çok düşünüyordu sağlıkçıyı ne kadar hassastı . inanmıştık bizleri
LİYAKAT 1 ay önce
AKP'Lİ olup liyakat sahibi bir adam var mı? Aldım,Kaçtım,Piştim hepsi aynı
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?