Fahrettin Koca: Sağlık Personeline Verilen Ek Ödemeleri Uzatıyoruz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan TBMM'de son dakika ek ödeme açıklaması geldi. Bakan Koca TBMM'de ek ödemelerin uzatılacağını açıkladı.

Gündem 12.12.2020, 20:17 14.12.2020, 09:57 Güler Sağlam
Fahrettin Koca: Sağlık Personeline Verilen Ek Ödemeleri Uzatıyoruz!

Sağlık personellerine ek ödeme açıklaması.

TBMM Genel Kurulu'nda bugün Sağlık Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. Genel Kurul'a Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da katıldı ve burada milletvekillerinin sorularını yanıtladı. 

216 SAĞLIK PERSONELİ VEFAT ETTİ

Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan "Sayın Bakan, 216 sağlık personelinin, sağlık çalışanının coronavirüs nedeniyle vefat ettiğini açıklamıştınız. 216 evetBunun meslek hastalığı sayılması konusunda herhangi bir çalışmanız var mı? Coronavirüs yüzünden vefat eden sağlık personeliyle alakalı. 2020  yılında tedarik edilen grip aşısı stoku var mı? Yeterince stok var mı, devam ediyor mu, alımınız devam ediyor mu? Vatandaşlar grip aşısı olamadığı için bizlere müracaat ediyorlar, bunu öğrenmek istiyorum." dedi ve ek ödemelerle ilgili "1 Ağustos 2020 tarihinde üç ay geçerli olmaz üzere ek ödemelerin yapılması sözünü vermiştiniz. Bunun uzatılmasını düşünüyor musunuz? Bunu öğrenmek istiyorum. Daha sonra da kürsüden cevap verebilirsiniz Sayın Bakan." sorusunu sordu.

TIKLAYIN

Türkkan, " Ek ödemelerin yapılmasında personel arasında eşitsizlikler olduğu söyleniyor. Bu doğrultuda, ek ödemeler hangi kriterlere göre yapılıyor? Bir de eşitsizlikler varsa bunu gidermek konusunda bir çalışmanız var mı? Ek ödemelerde personeller arasında bir eşitsizlik olduğu söyleniyor. Çin’den alacağımız aşının fiyatları bir 30 dolar diyorlar, bir 60 dolar diyorlar, Brezilya bunu “11 dolardan aldığını.” ifade ediyor. Biz gerçekten kimden alıyoruz? Kaça alıyoruz? Böyle bir bilgi vermeniz mümkün olur mu? Onu öğrenmek istiyoruz. Sayın Bakan bir de tıbbi cihaz ve medikal ürün sektörü konusunda ciddi sıkıntılar var biz bu konuda bir araştırma önergesi verdik, araştırma önergemiz Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi tarafından reddedildi."

BAKAN KOCA CEVAPLADI

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın "1 Ağustos 2020 tarihinde üç ay geçerli olmaz üzere ek ödemelerin yapılması sözünü vermiştiniz. Bunun uzatılmasını düşünüyor musunuz? Bunu öğrenmek istiyorum. Daha sonra da kürsüden cevap verebilirsiniz Sayın Bakan." sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Uzatıyoruz" cevabını verdi.

saglikpersoneliHABER.NET 26 KASIM'DA DUYURMUŞTU

Sağlık personelinin haber kaynağı saglikpersonelihaber.net sitemiz 26 Kasım tarihinde Bakanlık kaynaklarından edindiği bilgi ile ek ödeme uygulamasının 3 ay daha uzatılacağını duyurmuştu. Haberi okumak için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (37)
Hemşire 1 ay önce
Maaşa seyanen zam verseydiniz .sayın sağlık bakanim.ogretmenkerin evde olmasına rağmen hiç ek ödemeleri kesilmedi.surekli aldılar.
Hemşire 1 ay önce
Ek ödemeyi kesip tek maaş 7000tl. Hakkımızdır.
Sağlıkçı 1 ay önce
Uzatsa ne olacak 80 lira parayı????
...... 1 ay önce
ALLAH'ını seven 12.12.2020.tarihli YILMAZ ÖZDİL'in yazısını okusun!!!!
Sağlık personeli 1 ay önce
Sayın bakanım 44 TL alıyoruz uzattiginiz için teşekkür ederiz
Hemsireler sağlık memurları 1 ay önce
Tek kalem maaş istiyoruz döner sizlerin olsun ek ödemeler sizlerin olsun tek kalem maaş ve bunun üzerinden emekli maaşı istiyoruz.en az 6000 TL maaş bir polis maaşı kadar bir astsubay maaşı kadar başka birşey istemiyoruz
Birazda bize bakaN olun 1 ay önce
Bizden nefret ettiğinizi ankladik hakkımız olan ek ödemeyi bile lütuf görüyorsunuz ama postaciya kargocuya öğretmeni yinede veriyorsunuz artı iskurdan ise aldiginuz işçiler bile ünv mezunu saglikcidan fazla alıyor HaKKim haram zehir zıkkım olsun tüm ailenizden
Saglikci 1 ay önce
Ne eki ya kessinler şu ek ödemeyi artık.50-100 tl icin saflık çalışanları lari iki kat maaş alıyor algısı oluşturuluyor.ogretmenin yatarak ek ders ücreti aldigi yerde sırtından terler dökerek çalışanın hiç bir ek ücret almadığı bir dönemdeyiz cok yazık ve adaletsizlik bu.
Murat reis 1 ay önce
Valla arkadaşlar kusura bakmayın Yalakasene üye olanlar dert yanmasın onların yüzünden bu haldeyiz ben hakkımı helal etmiyorum.Sebep olanlardan çıkar inşAllah
Çok sinirli 1 ay önce
Vermeyin istemiyoruz. 50 -100 tl verip ek ödeme verdik diye gubarmayın. Yazıklar olsun size. Hemsire sağlık memuru teknisyeni hiç yerine koydunuz. Ne zaman haklarını ve gerekli itibarı vereceksiniz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?