Fahrettin Koca Japon Basınında: Her Taraftan Eleştiri Sesleri

"Pozitif olsa bile semptom yoksa sayılmayacaktır.", "Enfekte olanların gerçek sayısı resmi açıklamanın 20 katı!? Türk hükümeti yalanladı" ve "İngiliz hükümeti ertesi gün "tepki veriyor"" olmak üzere Fahrettin Koca'yı 3 başlıkta haberleştiren Japon basını, leman dergisi karikatürü ve tabipler birliğinin açıklamalarıyla da Bakan Koca'yı eleştirel haber yaptı.

Fahrettin Koca Japon Basınında: Her Taraftan Eleştiri Sesleri

Verilen vaka sayılarının hatalı olmasından bahseden haberde, leman dergisinin fahrettin koca'yla ilgili ''düt düt, rınn rınn'' karikatürü de yer almış.

Japon medyasının önemli organlarından fnn'nin fahrettin koca'yla ilgili haberinde;

Türk hükümetinin 30 Eylül'de yaptığı açıklama da dalgaları yayıyor. Sağlık Bakanı Koja düzenlediği basın toplantısında, hükümetin her gün duyurduğu yeni koronavirüsün bulaştığı kişi sayısının sadece semptomları olan hasta sayısını gösterdiğini ortaya koydu. Başka bir deyişle, test sonucu pozitif olsa bile, hiçbir belirti olmasaydı sayılmazdı .

Sağlık Bakanı Koja, "Asemptomatik enfekte bireyleri hasta olarak kabul etmiyoruz" dedi. Türkiye, enfekte kişi sayısının yaklaşık 320.000 olduğunu açıkladı, ancak çok daha fazla "pozitif insan" olması da mümkündür. Yine de Sağlık Bakanı Koja "hükümetin hiçbir şey saklamadığını" savundu.

TIKLAYIN

Her taraftan eleştiri sesleri

Açıklamadan sonra Türkiye'de hükümete yönelik bir dizi eleştiri geldi.

Türkiye'nin en popüler karikatür dergisi Sağlık Bakanı Koja'nın başlığının altına bir sayı bulmacası çizerek, "Sağlık Bakanı Koja'nın açıklamasından bu yana, Corona'ya bulaşan kişi sayısı artık inandırıcı değil." Arkadaki adam bir tsukkomi koyar ve "Bu adamın sayılarıyla oynuyorum!"

link

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kudurgan Dogglar
Kudurgan Dogglar - 2 hafta Önce

Emperyalistler az geliyordu İçimizdekiler yetmiyordu birde çekik gözlüler elestiriyor. Hoşt diyoruz yolumuza devam ediyoruz

Bakanın Yanındayız
Bakanın Yanındayız @Kudurgan Dogglar - 2 hafta Önce

Utanmadan edepsizce sana laf söyleyenlere karşı tabikide Fahrettin Kocanın Yanindayız olmamak çok büyük bir ihanettir bunun vebali ödenemez

Ferdi
Ferdi - 2 hafta Önce

Demekki doğru yoldayız saldırın daima devletimizin başkanımızın ve bakanımızın yanındayız

Vallahi Hainsiniz Billahi Hainsiniz
Vallahi Hainsiniz Billahi Hainsiniz - 2 hafta Önce

Japonyayı bile destekleyecek kadar aşağılık insanlar var aramızda !!! Begenilere bakınca vakalar artınca mutlu olacaklar. Hainsiniz deyince birde bozuluyorlar

SAĞLIK BAKANI GÜVENİRLİLİĞİNİ YİTİRDİ
SAĞLIK BAKANI GÜVENİRLİLİĞİNİ YİTİRDİ - 2 hafta Önce

Pandemi ilan edildiği günden bu yana Sağlık Bakanımız televizyonlar karşısına çıkarak halkı hep bilgilendireceğini söyledi. Bu kamuoyuna güven verdi. İnsanlar vay bee.. bizi hep covidle ilgili bilgilendirecek diye insanlar sevindi. Fakat rakamlarla oynaması bir garip. Gerçek rakamlar niye gizleniyor ki. Ulusal güvenlik nedeniyle deniliyor. Avrupa ülkeleri doğru ve güncel rakamları açıklarken, ulusal güvenliğini kendi kendine tehdit mi ediyor? Doğru neyse Sayın Bakan açıklamalıdır. O zaman diyelim ki bir yerde deprem oldu. Binaların çoğu yıkıldı. Yıkım büyük olunca depremin şiddetini 5 değil de 7.3 mü verecekler?

SIRADAKİ HABER