Fahrettin Koca Ekrem İmamoğlu Konusunda Tepkiler Üzerine Geri Adım Attı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'da düzenlediği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanını çağırmadığı yönündeki iddialar sonrası oluşan tepkiye kayıtsız kalmayarak geri adım attı. Koca, Bursa programı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 23.10.2020, 14:32 23.10.2020, 14:36 Güler Sağlam
Fahrettin Koca Ekrem İmamoğlu Konusunda Tepkiler Üzerine Geri Adım Attı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bursa programı öncesi açıklamalarda bulundu. Koca, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüşeceğini belirtti.

Sağlık Bakanı Koca'nın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Halkımızdan rica ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın hastaları iyileştirmek için gösterdiği çabayı sizlerde tedbirlere uymak için gösterin. Salgınla mücadelede şu an tedbirlerden daha güçlü bir silah yok. Hastalıkla mücadele yayılmayı önleyerek kazanılır. Şehir Şehir dolaşıp çağrılarımızı tekrarlıyoruz. Bugün de salgına karşı gelinen noktayı, alınacak ek önlemleri, sağlıkçıların ihtiyaçlarını değerlendiriyoruz. Bursa’daki çalışmalarımıza değerli valimiz Yakup Canbolat bey ile durum değerlendirmesi yaparak başladık. Sayın vali Canbolat’a mücadeleleri için teşekkür ediyorum."

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

"KORONA VİRÜS TÜM TÜRKİYE’DE TIRMANIŞA GEÇTİ"

"3 milyonu aşkın nüfusuyla Bursa salgınla mücadelede önemli merkez üslerinden biridir. Sosyal hareketliliği ve diğer şehirlerle yoğun ilişkileri önemli bir etken. Buradaki mücadele tüm ülkeyi önemli etkileyecektir. Ziyaretimizde yoğun bir program sığdırdık. Önce Bursa Şehir Hastanesi’ni ziyaret edeceğim. Sonra ise Bursa’dan başlayarak, Balıkesir, Bilecik ve Çanakkale il sağlık müdürleri ve hastane başhekimleri ile ayrı ayrı toplantı yapacağız. Toplantımız tamamlanınca bu şehirlerdeki halkımıza açıklamalarım olacak. Akşamki açıklamaya bırakmadan şimdiden dikkat çekmek istiyorum. Korona virüs tüm Türkiye’de tırmanışa geçti."

"İSTANBUL VALİSİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞECEĞİM"

"Bursa şu an salgının başından bu yana en kritik günlerini yaşıyor. Eylül ayının ortalarına kıyasla günlük vaka sayısı yaklaşık 3 kat artmıştır. Salgın bize şunu öğretti ki virüsün yayılması sadece hasta sayısındaki artış değil tüm hayatın sekteye uğramasıdır. Bu anıt şehirden 83 milyonun kalbi İstanbul’a da seslenmek istiyorum. İstanbul’u kuralları uymaya davet ediyorum. 5 gün İstanbul’da çalışma arkadaşlarım ile birlikte olacağım. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü ile görüşmeler yapmayı planlıyorum."

"Bu Çarşamba bilim kurulu toplantımızı İstanbul’da yapacağız. Bu toplantıda denetimler, günlük hayat düzeni ve toplu tanılama konusunda mücadeleyi kolaylaştıracak kararlar almayı umuyoruz."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?