PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Fahrettin Koca'dan Sağlıkçıların Çalışma Süresi Ve Nöbet Ücreti Açıklaması

Bakan Koca nöbetlerle ilgili konunun çalışma ortamın şartları kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyleyerek "36 saat nöbetin insani olmaktan uzak bulduğunu" söyledi. "Çözüm teşebbüslerime tanıksınız" diyen Koca, "çalışma süresinin en fazla 24 saatle sınırlandırmak istediğini" belirterek nöbetlerle ilgili olarak hakkaniyetli bir ücret düzenlemesine gidilmesinin amaçları arasında olduğunu söyledi.

Gündem 19.04.2022, 01:51 Cansu Polat
Fahrettin Koca'dan Sağlıkçıların Çalışma Süresi Ve Nöbet Ücreti Açıklaması

Bursa’da bir dizi temasta bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tıp Fakültesi öğrencileri ile yaptığı sohbetli toplantıda, çalışma süresi ve nöbetlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca hekimliğin tıbbi teknolojiden bu kadar yararlanılan günümüzde belirli ihtiyaç ve şartlara göre düzenlenmiş bir ortamda yapıldığını belirterek şöyle devam etti:

"Bu şartlar, gerekli yardımcı personeli de içerir. Bu konularda ciddi eksiklerimiz var. Hekimlerimizin büyük kısmı işlerini tek başına yürütüyor. Tıbbi sekreter sayımız yetersiz. Karşıma upuzun bir problem listesi çıkaracağınızı biliyorum. İhtiyaçları daha da iyi kavramak için can kulağıyla dinleyeceğim. Nöbetler konusunu, çalışma ortamı şartları kapsamında ele almalıyız. 36 saat nöbeti insani olmaktan uzak bulduğum biliniyor. Çözüm teşebbüslerimize tanıksınız. Çalışma süresini maksimum 24 saatle sınırlandırmak istediğimi, nöbetlerle ilgili olarak da hakkaniyetli bir ücret düzenlemesine gidilmesini amaçladığımızı vurgulamak isterim. Çabamızdan emin olun. Şartlarınız iyileşene kadar, ben de en az sizin çalıştığınız kadar çalışmaya varım."


Fahrettin Koca: Ertelenen Zam Düzenlemesi Bize Olan Güvenoyunuzda Fireye Yol Açtı! TIKLAYINIZ.


Sağlıktaki tüm sorunların çözümünde çatı kavramın adalet olduğunu anlatan Koca, "Düşük ücret bir adalet sorunudur. 36 saat nöbet bir adalet sorunudur. Mecburi hizmet sürelerinde kadro farkına bağlı uygulama bir adalet sorunuydu. Örnekleri çoğaltmamıza gerek yok, beni anladınız. Adaletin tesisi iradelerin doğru yerde toplanmasına bağlıdır. Yolu da yol arkadaşlığı açar." diye konuştu.

Yorumlar (1)
Sağlıkçı 1 ay önce
Bakan anlaşılan gidici ki herşeyde günah çıkartıyor
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?