Fahrettin Koca'dan Eski İstanbul Sağlık Müdürü Mehmet Bakar İçin Taziye Mesajı!

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, twitter üzerinden bugün vefat eden İstanbul İl Sağlık Eski Müdürü ve Sağlık Bakanlığı emekli müsteşar yardımcısı Dr. Mehmet Bakar'ın yaşamını yitirmesi nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Fahrettin Koca'dan Eski İstanbul Sağlık Müdürü Mehmet Bakar İçin Taziye Mesajı!

Sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşım yapan Bakan Fahrettin Koca, İstanbul il sağlık eski müdürlerinden ve bakanlığın emekli müsteşar yardımcısı Dr. Mehmet Bakar'ın yaşamını yitirdiğini açıkladı.

MEHMET BAKAR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden İstanbul'un eski sağlık müdürlerinden Dr. Mehmet Bakar, son yolculuğuna uğurlandı.

Bakar için Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, Bakar'ın ailesinin yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık katıldı.

İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Bakar’ın cenazesi, Eyüp Sultan’daki Tokmak Tepe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

TIKLAYIN

Bakan Koca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul il sağlık eski müdürlerinden, bakanlığımız emekli müsteşar yardımcısı Dr. Mehmet Bakar, tedavi gördüğü Bakırköy Eğitim Araştırma Hastanesinde vefat etti. Tıp camiasının saygı ve sevgisini kazanmış ağabeyimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum."

MEHMET BAKAR KİMDİR?

1954 yılında İzmit Karamürsel’de doğan Uzm. Dr. Mehmet Bakar, ilk orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1983’te İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olan Bakar, ilk olarak Ankara Çubuk Merkez 2 No’lu Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak göreve başladı.

1998 yılında İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji dalında uzmanlığını aldı. İstanbul’da 1989-1992 ve 2003-2005 yılları arasında İl Sağlık Müdür Yardımcısı, 2005-2009 yılları arasında ise İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptı.

Sonraki yıllarda Başhekim Yardımcılığı ve Bakan Müşavirliği yapan Bakar 2014 yılından itibaren kararname ile Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü.

Evli ve 7 çocuk babası olan Bakar 11.10.2020 tarihinde hayata veda etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
İstanbul
İstanbul - 1 hafta Önce

Yeri asla doldurulmayacak çok kıymetli bir yöneticiydi ,Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun inşAllah

sözleşmesiz
sözleşmesiz - 1 hafta Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Allah rahmet eylesin
Allah rahmet eylesin - 7 gün Önce

Allah rahmet eylesin

İstanbul
İstanbul - 7 gün Önce

Haberde yanlış bilgi var saygıdeğer hocamızı Edirnekapı şehitliğinde toprağa verdik,Mevlam rahmet eylesin????

Hemşire
Hemşire - 1 hafta Önce

Bakan koca istifa

Herşey Para İçin
Herşey Para İçin @Hemşire - 1 hafta Önce

Ölüye bile saygısı olmayanların gerçek yüzleri

soytarılar
soytarılar @Hemşire - 1 hafta Önce

sana ağız dolusu bir söverim kaybol şurdan şerefsiz

SIRADAKİ HABER