Fahrettin Koca'dan, Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci İle İlgili Açıklama!

Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci'nin de yazarları arasında yer aldığı makale ile ilgili iddialara ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bakan Yardımcım Dr. Şuayip Birinci'nin ve çalışma arkadaşlarının yıpratılma çabalarını üzüntüyle karşılıyorum." dedi.

Fahrettin Koca'dan, Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci İle İlgili Açıklama!

Koca, bugün bazı basın yayın organlarında, yazarları arasında Bakan Yardımcısı Birinci'nin de yer aldığı makale ile ilgili iddialara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İlgili makalede sorumlu yazar tarafından vakaların hastaneye yatış tarihlerinin sehven "Mart-Nisan" ayları yerine "Şubat-Mart" olarak yazıldığını belirten Bakan Koca, "Yine vaka lokasyonu olarak İstanbul ve Mersin yerine sadece Tarsus ifadesinin geçtiği tespit edilmiştir." bilgisini verdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci Skandala mı İmza Attı! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Koca, açıklamasında şunları kaydetti:

"Makale ile alakalı olarak dergi yayın kurulu ve editörüne sorumlu yazar tarafından düzeltme metni ve kanıt dokümanı gönderildiği ve dergi kurulunun bu düzeltmeyi en kısa zamanda yapacağını bildirdiği öğrenilmiştir. Kayıtlarımıza göre makaleye konu olan çalışmadaki ilk hastanın bildirim tarihi 25 Mart 2020 olup, tedavisine başlanmıştır.

Kovid-19 mücadele sürecimizde hem ulusal, hem uluslararası kamuoyuna bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi aktarmak için bilim insanlarını desteklemek niyetiyle Kovid-19 sürecinin hemen başında 'bilimselarastirma.saglik.gov.tr' portalını kurarak hizmete aldık. Bilindiği gibi tüm bilimsel çalışmalarla ilgili veriye erişim, etik ilkeler ve onam prosedürüne ilişkin kurallar bellidir. Makalenin yazarları arasında olan Bakan Yardımcımız Dr. Şuayip Birinci ve diğer yazarlar belirlenen bilimsel araştırma kurallarına uymuşlardır.

Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci İddialara Cevap Verdi: Basit Bir Yazım Hatası.. haberi için tıklayınız

Yukarıda da zikrettiğim gibi sehven yapılan ve düzeltilmesi için gerekli girişimin yapıldığı bir yazım hatasını bahane ederek bu süreci büyük özveri ve mücadele ile götüren, aynı zamanda kendisi de bir tıp doktoru olan Bakan Yardımcım Dr. Şuayip Birinci'nin ve çalışma arkadaşlarının yıpratılma çabalarını üzüntüyle karşılıyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 09:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Daha adam ne yapsın
Daha adam ne yapsın - 2 hafta Önce

Bakan bey herşeye rağman çabalıyor. takdir edilecek ve destek verilecek bir çaba. Köstek olanlar yoldan çekilmeli.

Anadolu
Anadolu @Daha adam ne yapsın - 2 hafta Önce

Ben bakanın kovid sürecini iyi yönettiğini düşünüyorum. Şuayip beyde değerli bir bürokrattır. Ancak bakanın haricinde son günlerde televizyona haberlere çıkanlar var. Bazıları bence bu sürece zarar veriyor

Www
Www @Daha adam ne yapsın - 2 hafta Önce

Elbette Şuayip bey akıllı ve bilgili biri. Bu hatayı nasıl yaptı anlamadım, bunca bilgi işlem bilen biri iki tarih aralığı mı seçemeyecek.

Oğuz keleş
Oğuz keleş - 2 hafta Önce

Şu an aile hekimligi yapıyorum ve çok memnunum.il müdürlüğü yaptığım dönemde tanıştığım çok değerli bir insan.çok çalışkan ve beyefendi bir insan.bence bu tür yazılarla yıpratılmak isteniyor.keşke herkes onun gibi özveriyle çalışsa.Rabbim yar ve yardımcısı olsun.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

Şuayip beyi yıpratmaya yönelik haber. Şuayip beyin hem müsteşar yardımcılığı hem bakan yardımcılığı dönemlerinde sağlık bakanlığına katkıları ortada.

Gönül t.
Gönül t. - 2 hafta Önce

Hoca nadide insanlardan biridir genel sekreter olduğu dönemde birlikte çalışma fırsatım oldu.lutfen karalamadan yaptığı işlere bakıp vizyonu geniş, merhametli ve çok çalışkan bir insandır.

Hakkı Arar
Hakkı Arar - 2 hafta Önce

bir makaleyi bile doğru dürüst yazıp yayınlayamayan(!!) bir arkadaş bakan yardımcısı öylemi eğer öyleyse vay bakan beye vay Türkiye ye

Akıl Sağlığı Önemli
Akıl Sağlığı Önemli @Hakkı Arar - 2 hafta Önce

Sizin gibi muhalefet düşmanımın başına versin. Her türlü haberden kendilerine nemalanıp akıllarınca devlet kurumlarına ve bakanlığa laf konuşuyor. Bak sen fındık kurduna bak hele bak

Bilgi
Bilgi - 2 hafta Önce

Şuayip Bey'le birebir çalışmadım ancak onunla çalışan çok arkadaşım var. Yazık çok yazık. Sehven yapılan bir hatayı servis edip makam peşinde koşanlara çok yazık. E nabız ve birçok uygulamanın mimarıdır kendisi. Böyle mi teşekkür edilmeli?


SIRADAKİ HABER