Fahrettin Koca'da Sinirlenebiliyormuş: Sinirden Göz Altları Kızardı!

Samsun yolundayken uçakta Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya açıklamalarda bulunan Koca gelen soru üzerine sinirlendi.

Gündem 26.09.2020, 22:32 02.10.2020, 11:53 Güler Sağlam
Fahrettin Koca'da Sinirlenebiliyormuş: Sinirden Göz Altları Kızardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgınla ilgili bir süredir devam ettirdiği toplantıları izlemek üzere Samsun’a gitti.

BAKAN KOCA DA SİNİRLENİYORMUŞ

Gidiş yolunda, uçakta Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın sorularını yanıtlayan Bakan Koca, ABD'li büyükelçinin sözleri hatırlatınca sinirlendiği belirtildi.

Muharrem Sarıkaya'nın Habertürk'teki yazısının İLGİLİ bölümü şöyle:

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği bir öncesi Büyükelçinin yaptığı açıklamalar dolayısıyla oldukça sıkıntılı bir süreç yaşamıştı.

Bundan dolayı da Büyükelçi’nin bir başka ülkeye atanması sonrası da uzun süre bu makam boş kalmış, sonunda David Satterfield’ın atanması onaylanmıştı.

Büyükelçi göreve geldiği günden bu yana basın önünde gözükmekten kaçındı, kısıtlı katılımlı toplantılarla yetindi.

Belki de ilk geniş katılımlı toplantısı olan DEİK’teki sözleri de hakkındaki tartışmayı tetiklemeye yetti.

TIKLAYIN

Büyükelçi Satterfield, ABD’li şirketlerin Türkiye’den alacaklarının 2,3 milyar dolara çıktığını belirterek ödenmemesi halinde ilaç sevkiyatının durduracaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile dün salgınla ilgili bir süredir devam ettirdiği toplantıları izlemek üzere Samsun’a gelirken özel uçakta Büyükelçi’nin sözlerini sordum...

Bir şey dikkatimi çekti, bugüne kadar basın toplantılarında sinirleri alınmış gibi görünen Bakan Koca sinirlenebiliyormuş... Sinirlendiğinde de burnunun iki yanından gözaltına doğru uzayan bölgesi kızarıyor...

(...)

İLK VURUŞU YAPTI

Bir kez daha belirteyim Bakan Koca’yı ilk kez bu denli öfkeli gördüm...

ABD Büyükelçileri ile hükümet arasındaki gerilimlere geçmişte tanıklık etmiş, gerilim süreçlerindeki sancılı dönemlerdeki gelişmelerin yarattığı diplomatik sorunları yakından izlemiştim.

Ancak bu son yaşanan belki uzun süredir gerilimsiz bir ortamda seyreden Büyükelçilik hükümet ilişkisinin ani geriliminden, belki de yeni sürecin önünü açar görüntüsünden olsa gerek sert başladı.

Satterfield böylece ilk vuruşu yaptı, haydi hayırlısı...

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Ata 4 ay önce
Keşke sağlıkçılar saldırıya uğradığında da kızarsa gözlerinin altı. Şiddet ihtimali demese
KIZILELMA 4 ay önce
Fahrettin Koca gibi çalışan değerli bakanımıza söylediğiniz tüm sözlerin hepsini size iade ediyorum. Abd büyükelçinin iddiasına da cevap vermek gerekirse F35'lere ödediğimiz paraları verin bizde doğruysa ilaç paralarınızı verelim yada ödeşelim
Hemsire 4 ay önce
Fahrettin koca istifa
Sağlıkçı 4 ay önce
Bizde sana geldiğin günden beri çalışanlar adına hiç bir şey yapmadığın ve en son yayınlanan ek ödemedeki ali cengiz oyunları için sinir oluyoruz .Yapamıyorsan bırak git.
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?