Fahrettin Koca Aşıyı Bulan 2 Türk Doktora Sitem Etti!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sözcü'ye bir röportaj verdi. Bakan Koca verdiği röportajda aşıya dair önemli açıklamalarda bulunurken , Çin aşısının geleneksel yöntemlerle elde edilen bir aşı olduğunu, bunun diğer aşılara göre daha maliyetli olduğunu söyledi.

Gündem 08.12.2020, 12:53 08.12.2020, 15:42 Güler Sağlam
Fahrettin Koca Aşıyı Bulan 2 Türk Doktora Sitem Etti!

Ülkemizde Faz 3 aşısı için deneme izni verdikleri BioNTech gibi aşıları da kullanmak istediklerini söyleyen Bakan Koca, bir konuda sitemini dile getirdi. Söz konusu aşıyı bulan şirketin başında 2 Türk var ve bu isimlerle övündüklerini ifade eden Bakan Koca, ancak iki Türk olarak gurur duydukları bilim adamlarının Meksika ve Peru'ya dahi aşı verirken Türkiye'ye sadece 1 milyon aşı sözünü verdiklerini söyledi ve bu konuda sitemini dile getirdi. 

BİZ NEDEN ALAMIYORUZ?

TIKLAYIN

Söz konusu röportajda Bakan Koca, Biontech'in aşısı ile ilgili , "İki Türk'ün başarısı ile övünüyoruz. İlk günden itibaren irtibattaydık. Türkiye'de Faz 3 çalışması için izin verdiğimiz kaç aşı var? İki. Biri, BioNTech. O arkadaşlar olmasa BioNTech'e vermezdik. Niye verdik? Vatandaştaki etkisini görerek, satın almak için. Ama (onlar) "1 milyondan fazla veremeyiz" dedi. 2021 için 25 milyon verebileceklerini söylediler. Ben "2021'in Nisanı'ndan sonra aşıya ihtiyacım olmayacak. Çünkü benim aşım devreye girecek. Nisan dahil, bana ne kadar aşı verirseniz, alırım" dedim." dedi.

NEDEN 1 MİLYON?

Şirketin neden 1 milyon doz aşı verdiği sorusuna Bakan Koca, "Fazla veremeyeceklerini söylediler. O onların stratejisi... Nisana kadar verecekleri bir miktar var ama yeterli değil. Onu artırmaya çalışıyoruz." şeklinde cevap verdi. 

Bakan Koca, 1 milyon sözünü aldıklarını , ancak bunun artmasını istediklerini söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (6)
Limoniki 2 ay önce
Alman hükümeti izin vermiyordur, yoksa peruya aşı satan bize niye satmasın.
YogunBakimHemsiresi 2 ay önce
Yogun Bakimda calisan bir hemsire olarak fazla mesaim vardi fakat fazla mesaimi odemeyip kendine izinli gun olarak kullan dediler,hakkim haram zehir zikkim olsun!
Vatandaş 2 ay önce
Vatanına milletine faydası olmadıktan sonra isterse babamın oğlu olsun.
GG 2 ay önce
BUNLAR MI TÜRK. Bİ TİPLERE BAKIN YA..
beyin göçü 1 ay önce
ANLIYOR MUSUNUZ ŞİMDİ BEYİN GÖÇÜ NE DEMEK SAYIN BAKANIM? BU ÜLKENİN İNSANLARI APTAL DEĞİL, ONLARIN SİSTEMLİ BİR APTALLAŞMA SÜRECİNDEN GEÇEREK APTALLAŞIYOR OLMASI TÜM ERK SAHİPLERİNİN HOŞUNA GİDİYOR, İŞİNE GELİYOR. BU COĞRAFYADA 300 YILDIR HER KÖŞE BAŞINDA BİR MONARK VAR. APTALLIK DEVŞİRİLMESİ GEREKTİĞİNE İMAN EDEN MONARKLARLA DOLU ÜLKE
Şemmuz PİÇİ 1 ay önce
neden bir milyon söyleyeyimmi, siz SABİT DÖNER 1900 LİRA İKEN 600 TL VERGİ KESERSENİZ ADAM DA ALIN SİZE ÇİN AŞISI DER.... % 30 VERGİ NE DEMEK EL İNSAF BAKANIM
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?