Evrak İmzalamadı Diye Doktoru Geçici Görevle Sürdüler İddiası!

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ndeki doktor sayısının az olmasına yönelik eleştiriler artarken hastane içinde görevden uzaklaştırmaların da başladığı öğrenildi. İşte detaylar.

Evrak İmzalamadı Diye Doktoru Geçici Görevle Sürdüler İddiası!

Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde doktor konusunda yaşanan sorunlar bir bir gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bölgenin en büyük ve en geniş tıbbi imkanlarına sahip olan hastanenin başta Mustafakemalpaşa halkına olmak üzere bölgeye en iyi tıp hizmetini sunması bekleniyor. Ancak yetersiz sayıda doktor ile hizmet verilmesinin yanı sıra eksik bölümlere doktor talebinde bulunulmaması, mevcut doktorlara da baskı yapılarak başka hastanelere gönderilmeye başlanması başhekim için soru işaretleri yaratıyor.

Geçici görevlendirmeler başladı!

Tüm bu sorunların yaşandığı dönemde dikkat çeken en önemli gelişme ise geçici görevlendirmelerin başlaması oldu. Mustafakemalpaşa’da en çok ameliyat yapan ve hastaneye en fazla gelir sağlayan doktorlardan birisinin 16 Haziran tarihi itibariyle Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’ndeki görevine son verildi ve Bursa’daki başka bir hastaneye geçici olarak görevlendirildi. Mevcut görevlendirmenin süresiz ve görevlendirme gerekçesinin ise “İdare ile iyi ilişki içerisinde olmamak” olduğu öğrenildi.

Ancak hastanede başarılı doktorlar arasında gösterilen bu hekime yönelik yapılan görevlendirmenin asıl gerekçesi çok farklı. Geçmişe dönük olarak evrak imzalamayı kabul etmeyen doktor, bu duruma tepki olarak başka bir hastaneye gönderilmek istendi.

Mustafakemalpaşa’nın ileri gelenleri mücadeleye başladı!

TIKLAYIN

Geçici görevlendirme ile başka hastanede göreve başlaması gereken doktorun görevlendirilmesi şu an için Mustafakemalpaşa’nın ileri gelenlerinin baskısı ile birlikte durdurulmuş durumda.

Mevcut hekimin yanı sıra hastanede başarılı çalışmalara imza atan bir dahiliye uzmanın da görevlendirmesi engellenmeye çalışılıyor. Bursa’ya gönderilmek istenen dahiliye uzmanının da hastanede benzer sorunlar yaşadığı öğrenildi.

4 anaztesi uzmanından 3’üne geçici görevlendirme

Mevcut doktorların yaşadığı süreç hastanede görev yapan 3 anestezi uzmanına da yapıldı. Hastanede 4 tane uzman olduğu ve 3’ünün Karacabey ve Gemlik gibi diğer bölgelere gönderildiği öğrenildi. Mevcutta 1 (bir) anestezi uzmanı kalırken, hastanedeki tüm operasyonlardaki yük de uzmana yüklenmiş durumda. Mevcut görevlendirmeler ile ilgili gerekçe ise sunulmadı.

Hastanede neler oluyor?


*Doç. Dr. Hüseyin Altuğ ÇAKMAK - Başhekim

Geçtiğimiz hafta içerisinde gazetemiz ve internet sitemizde yer verdiğimiz “Hastane var, doktor yok” adlı haberde, Türkiye’de sağlık sisteminin en önemli faktörü olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden, resmi veriler ışığında doktor azlığına vurgu yapılmış, Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi gibi bir kurumun daha iyi bir başhekim tarafından yönetilmeyi hak ettiğini söylemiştik.

Çıktığımız yolda, ilk günden itibaren her zaman Mustafakemalpaşa menfaatlerini gözeten ve ilçenin daha iyi yerlere gelmesi adına mücadelesini sürdüren Paşada, hastanede yaşanan olaylara dikkat çekerek hem vatandaşların daha iyi sağlık hizmeti almasına hem de pandemi süreci ile birlikte önemi çok daha fazla anlaşılan sağlık çalışanlarının ve personellerinin daha iyi şartlarda çalışmasına basın olarak imkan sağlamaya çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahit
Cahit - 4 ay Önce

Igdir devlet civisi cikmis

yok artık
yok artık - 4 ay Önce

yalancının...

SIRADAKİ HABER