Etimesgut Hastane Yönetiminden Röntgen Personellerine Mobing!

Bazı hastane yöneticileri pandeminin arkasına sığınarak, pandemiyi gerekçe göstererek akıl almaz uygulamalara imza atmaya devam ediyorlar. Bunun son örneği de Etimesgut Devlet Hastanesinde yaşanıyor. Röntgen Teknisyenlerini triyaj'a görevlendiren hastane yönetimi, görev tanımında yer almayan bu görevi kabul etmeyen personelleri de filyasyona gönderdiği iddia edildi.

Gündem 18.03.2021, 19:40 18.03.2021, 20:38 Güler Sağlam
Etimesgut Hastane Yönetiminden Röntgen Personellerine Mobing!

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesinde iddialara göre adeta sağlık personeli kıyımı yaşanıyor. hastane yönetimi röntgen teknisyenlerini triyaj birimine görevlendirerek, görev tanımları dışında çalışmalarını istediği ileri sürüldü. Üstelik görevtebligatları sırasında açıkca personele kabul etmezseniz soluğu filyasyonda alırsınız gibi aşağılayıcı bir uslup ile tehdit ettikleri de iddialar arasında yerini aldı. saglikpersonelinehaber.net'e ulaşan bir çok sağlık personeli usulsüz uygulamalara tepki göstererek ” Kurum idarecilerinin yanlış dan dönmelerini, personel görevlendirmelerinde kanun ve yönetmenlikler ışığında hareket ederek çalışma barışını bozmamalılar" feryadında bulundular. 

Nöbet Tutan Hemşire'ye Etimesgut Hastanesinden Kart Basmadın Diye Uyarı Yazısı! haberi için tıklayınız

Pandemiyle beraber sıcak koltuklarında oturarak pandemi bir seferberliktir mottosunu ağızlarından düşürmeyen ama nedense sahada çıkmayan, kliniğe uğramayan, odasının kapısını dahi Covid-19'dan korkarak kapalı tutan kimi idareciler, pandemiyi gerekçe göstererek akıl almaz uygulamalara imza attıkları defaatle basında gündeme gelmişti. Yönetmelik ve mevzuat tanımayan yönetim anlayışının son örneği, iddialara göre Etimesgut Devlet Hastanesinde yaşanıyor. Görev tanımı olmadığı için triyaj görevini kabul etmeyen kimi personellerin filyasyon çalışmasına sürüldükleri iddia ediliyor. 

TIKLAYIN

saglikpersoneliHABER.NET diyor ki; madem personel ihtiyacınız var,  sağlık çalışanı ihtiyacı olmadığı halde veya ihtiyaç var ise yasak olduğu halde hastanenin idari kısmında idari memur olarak görev yapan hemşireleri, sağlık personellerini yada geçici görevle masa başında çalışan kadrolu personellerinizi hastanenizde olması gereken yerde çalıştırın ki, seferberlikte onlarında bir katkısı olsun.

Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Sağlıkçılara Maske Yasağı mı Uyguluyor? haberi için tıklayınız

ÇALIŞANLAR SAHİPSİZ DEĞİL!

Usulsüz görevlendirme yapanlar ve bu usulsüzlüklere göz yumanları tek tek sitemizde yayınlayacağız. Kimse kanun ve yönetmeliklerin üzerinde değildir. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüze, Sağlık Bakanlığımıza kadar tüm yetkilileri göreve davet ediyoruz. Aylık 400 bin tekil ziyaretçisiyle yayın yapan saglikpersoneliHABER.NET, sağlık çalışanlarımızın haklarını sonuna kadar arayacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Son olarak sağlık çalışanlarımız 7 gün 24 saat halkımıza sağlık hizmeti dağıtmaya devam ederken, huzurlarını kaçırmayın. Sağlık çalışanları bu zor dönemde halkımızın yanında olmaya, şifa dağıtmaya devam edecektir. Destek olmuyorsunuz bari köstek olmayın.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Hemsireler 4 hafta önce
Yapacak kardeşim yapacak bakanlığın yazısı var görevi unvanı branşı ne olursa olsun covid pandemisi süresince idarenin istediği yerde görevlendirilir diye bütün işleri hemsireler sağlık memurları teknisyenleri mi yapacak günde 7 saat calis günde 20 flim şutla ohh ne ala hemsireler in canı çıktı ve yapacaksiniz kardeşim bu zamanda . sizlere ne oluyor bizim hastanede psikologlar, sosyal çalışmacilar,diyetisyenler, anestezi teknisyen leri,odyometrisler,vbvb hepsi görev aldı ve yaptılar kimi triyajda kimi ateş ölçmede boş boş oturuyorlardı malum hasta yoktu servislerde hemsireler in canı çıkarken bunlar odalarından çıkmıyorlardi helal olsun öyle başhekime calisacaksiniz
Hemsireler 4 hafta önce
Biz hemsireler neden halen kan alma ünitelerinde çalışıyoruz çalıştırılıyoruz yönetmelikte kan alma işlemi laboratuvar teknisyenlerinin görevi.kisaca yapacaksınız herşeyi biz hemsireler den beklemeyin takdir ettim bu başhekimi.
Sağlıkçılar 4 hafta önce
Röntgen birimlerinde mr da tomoda hep çevre sağlığı teknisyenleri çalışıyor da o zaman niye itiraz etmiyorlar etmiyorsunuz bu yasal mı çevre sağlığı teknisyenleri ne anlar sağlıktan röntgen den ama hepsi ne hikmetse röntgen birimlerinde buralarda calsimalarida yasal değil
Röntgen teknisyeni 4 hafta önce
Çevre sağlığı teknisyenleri neden röntgen birimlerinde çalışıyor o zaman soylermisiniz verin tıbbi atık ünitelerine gitsinler su numunesi alsınlar gitsinler esnafı denetlesinler.cevre sağlığı teknisyenleri nin buralarda çalışması yasal mı hangi yönetmelikte var adamlar sagkici bile değil yarısı tarıma geçti zaten işleri esnafı denetlemek halk sağlığı yapmak yaptıkları röntgen çekmekle suç işliyorlar yasal değil mahkemeye vereceğim atanamayan bir röntgen teknisyeni olarak kadroları bu kişiler dolduruyor bizler atanamiyoruz gitsinler herkes kendi işini yapsın kardesim
ankara 4 hafta önce
Ankara G Hastanesinde alası var.İl sağlık uyumasın.
ankara sağlık 4 hafta önce
Ankara da bazı hastanelerde Röntgen de Toplum sağlığı memurları Röntgen,Tomografi,Mr çekiyor. Röntgen teknisyenleri başka yerde görev yapıyor.
Saglikcii 4 hafta önce
Bu nasil bi üslup hemşire arkadaşlar pandemi sadece size değil .hem röntgen hem tomografi aktif olarak görev yapan birimlerden. Pandemiden önce goruntuleme ünitelerinde ugramadiginizda çok açık acilleri hiç söylemiyorum bile. O zaman da o arkadaşlar size siz servislerde yatıyorsunuz bizim 24 saat canımız çıkıyor demesi mi lazım.kaldiki röntgen tomografi çekim odalarının önünde korkarak gecemeyen kişilerin burdan yok 7 saat yatıp 20 şut yapıyor gibi yargılamaları ne kadar garip .herkes işini yapıyor sonuçta. Biz de bu düşünce tarzı olduğu sürece bi adım gidemeyiz.
Yok artık 4 hafta önce
Diş hekimleri pandemi pol yaptı. odyometristler diyetisyenler sürüntü aldı. Öğretmenler filyasyon yaptı. Arkadaşların zorunamı gitti triyaj. Siz sağlık yayını yapıyorsunuz. Pandemi eylem planına hiç bakmadınız mı. Biz hemşireler ağır engelli olanlarımız bile nöbete gönüllü girdik.ülkenin sağlık savaşı askerleri sağlıkçılar görevden kaçmamaları vatan borcudur. Mobing değil usulsüzlük değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?