Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Sağlıkçılara Maske Yasağı mı Uyguluyor?

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi idaresinin sağlık çalışanlarına maske kullanımına ilişkin engeller çıkardığı yönünde yoğun iddialar geliyor. Hastane idaresinin maske kullanımıyla ilgili "hastalar tedirgin oluyor" - "hastaneye hasta gelmiyor" gibi gayri ciddi gerekçelerle zorluk çıkardığı ve maske takmamalarını istediği iddia edildi.

Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Sağlıkçılara Maske Yasağı mı Uyguluyor?

İki gündür yoğun bir şekilde farklı hastanelerde çalışan sağlık personelleri, sosyal medya hesaplarımız ve whatsapp haber hattımıza çalıştıkları hastane yönetimlerinin maske temini konusunda sıkıntı çıkardığını iddia etmişlerdi. Ellerinde sayılı maske olduğunu, özellikle acil servis çalışanlarıda dahil olmak üzere çalışanların tek maskeyle akşama kadar çalışmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduğu iddiaları haber merkezimize gönderilmişti. Ancak;

TIKLAYIN

bugün somut olarak hastane ismi veren birçok sağlıkçı, gördükleri muameleye adeta isyan ederek Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi idaresinin "hastalar tedirgin oluyor" - "hastaneye hasta gelmiyor" gibi ciddiyetten uzak gerekçelerle kendilerine maske takmamaları yönünde telkinde bulunduklarını iddia etti. 

HASTANE YÖNETİMLERİNİ UYARIYORUZ: SAĞLIK PERSONELLERİNİN HAYATI EN AZ SİZİNKİ KADAR KIYMETLİ VE DEĞERLİ!

Böyle bir dönemde, çalışanlarını hastane gelirine feda eden zihniyeti ve empati kurmaktan yoksun, hoşgörülü davranmaktan uzak yönetim biçimini saglikpersoneliHABER.NET olarak kınıyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 15:05

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ege zorlu
Ege zorlu - 4 ay Önce

Aynı durum benim çalıştığım hastanenin idaresi tarafından bizlerede uygulandı.maske takılmaması için biz sağlık çalışanlarına baskı uygulandı.şu ara bir bez maske için imza atıp maske alıyoruz tüm nöbette kullanmak üzere

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 4 ay Önce

Bazı özel hastanelerde de hastaları korkutup kaçırmamak için personelin maske takmasına müsaade edilmediğini öğrendim. Bunlardan biri Çorlu Reyap hastanesi.

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------