Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Sağlıkçılara Maske Yasağı mı Uyguluyor?

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi idaresinin sağlık çalışanlarına maske kullanımına ilişkin engeller çıkardığı yönünde yoğun iddialar geliyor. Hastane idaresinin maske kullanımıyla ilgili "hastalar tedirgin oluyor" - "hastaneye hasta gelmiyor" gibi gayri ciddi gerekçelerle zorluk çıkardığı ve maske takmamalarını istediği iddia edildi.

Gündem 17.03.2020, 14:24 17.03.2020, 15:05 Güler Sağlam
Etimesgut Devlet Hastanesi İdaresi Sağlıkçılara Maske Yasağı mı Uyguluyor?

İki gündür yoğun bir şekilde farklı hastanelerde çalışan sağlık personelleri, sosyal medya hesaplarımız ve whatsapp haber hattımıza çalıştıkları hastane yönetimlerinin maske temini konusunda sıkıntı çıkardığını iddia etmişlerdi. Ellerinde sayılı maske olduğunu, özellikle acil servis çalışanlarıda dahil olmak üzere çalışanların tek maskeyle akşama kadar çalışmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduğu iddiaları haber merkezimize gönderilmişti. Ancak;

TIKLAYIN

bugün somut olarak hastane ismi veren birçok sağlıkçı, gördükleri muameleye adeta isyan ederek Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi idaresinin "hastalar tedirgin oluyor" - "hastaneye hasta gelmiyor" gibi ciddiyetten uzak gerekçelerle kendilerine maske takmamaları yönünde telkinde bulunduklarını iddia etti. 

HASTANE YÖNETİMLERİNİ UYARIYORUZ: SAĞLIK PERSONELLERİNİN HAYATI EN AZ SİZİNKİ KADAR KIYMETLİ VE DEĞERLİ!

Böyle bir dönemde, çalışanlarını hastane gelirine feda eden zihniyeti ve empati kurmaktan yoksun, hoşgörülü davranmaktan uzak yönetim biçimini saglikpersoneliHABER.NET olarak kınıyoruz. 

Yorumlar (3)
Ege zorlu 11 ay önce
Aynı durum benim çalıştığım hastanenin idaresi tarafından bizlerede uygulandı.maske takılmaması için biz sağlık çalışanlarına baskı uygulandı.şu ara bir bez maske için imza atıp maske alıyoruz tüm nöbette kullanmak üzere
Sağlık Memuru 11 ay önce
Bazı özel hastanelerde de hastaları korkutup kaçırmamak için personelin maske takmasına müsaade edilmediğini öğrendim. Bunlardan biri Çorlu Reyap hastanesi.
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?