Eski Sağlık Müdürünün 'İki Gemisi Var' Soruşturması Tamamlandı!

Mevcut Müdür Mehmet Burak Öztoprak'a görevi devreden İzmir eski İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur hakkında yürütülen ilk soruşturmanın tamamlandığı öğrenildi.

Gündem 16.07.2020, 16:44 16.07.2020, 17:04
Eski Sağlık Müdürünün 'İki Gemisi Var' Soruşturması Tamamlandı!

Ortaya atılan iddialar sonrası dair soruşturma başlatılan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevden alınan esk müdür Bediha Salnur hakkında savcılık dosya hazırladı.

‘Eşi S.S’un, evllik sonrası edindiği iki gemisi var’ iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada müfettişler hazırladıkları belgeleri savcılığa gönderdi.

Savcılık da; Bediha Salnur’un eşinin üzernie kayıtlı iki balıkçı teknesi tespit edildiğini, müdür Salnur’un o dönem kuruma sunduğu mal beyanında bunları bilidirmediğini bu yüzden yargılanması gerektiğini kuruma bildirdi. Savcının hazırladığı iddianamede Salnur’un üzerine atılı suçu işlediği bu nedenle de 3628 sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu’nu ihlal ettiği belirtildi.

TIKLAYIN

Söz konusu kanunun mal bildirim hakkındaki maddesi şu şekilde;

"Bu Kanun kapsamına giren görevlilerin kendilerine, eşlerine ve velayetler altındaki çocuklarına ait bulunan taşınmaz malları ile görevliye yapılan aylık net ödemenin, ödeme yapılmayan görevlilerin ise, birinci derece Devlet Memurlarına yapılan aylık net ödemenin beş katından fazla tutarındaki her biri için ayrı olmak üzere, para, hisse senetleri ve tahvilleri ile altın, mücevher ve diğer taşınır malları, hakları, alacakları ve gelirleriyle bunların kaynakları, borçları ve sebepleri mal bildiriminin konusunu teşkil eder."

Buna göre, süresi içerisinde mal bildiriminde bulunmayan memurlar hakkında kademe durdurma cezası verliyor.

BAŞKA BİR SORUŞTURMAYA DAHİL EDİLDİ

Öte yandan Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü olmak üzere adı listeye alınarak Sağlık Bakanlığı’na gönderilen ancak 280 kişilik listenin onaylanan 245 kişisi arasında adı bulunmayan Bediha Salnur’un daha önce görev yaptığı iki ildeki soruşturmada da geçtiği öğrenildi. Yolsuzluk soruşturmasına dahil edilen Salnur hakkında bu konuda suçlama olup olmadığı müfettiş ve savcılık incelemeler sonrası ortaya çıkacak.
Kaynak: Manşet Türkiye

Yorumlar (6)
İzmirde neler oluyor 4 ay önce
Çok beddua aldı çok.Beter olsun .Ama yalnizmiydi ,ekibi halen müdürlükte devam.
İzmirde neler oluyor 4 ay önce
Tam zamanı çünkü hala koltuk kapmaya çalışıyor
Selena 4 ay önce
İşte siyasiler de bir yere kadar koruyor.Cezasiz kalmamali.
istanbul 4 ay önce
İstanbul değişmeyecek mi? Umut yok mu?
Healthcare Managmant 4 ay önce
Niye ne oldu,istanbulun müdürü değişse ne olacak yani neyin değişecek,sen işini yap gerisi,nden sana ne anlayamadım.İş olsun beri gel.Bıakun bu işleri...
Bu ne şimdi. 4 ay önce
Bu haberin yeri ve zamanı mi ki şimdi.
17
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?