Eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Oksijen Tüpleri Kara Borsadadır, Bakanlık Fabrikalara El Koysun!

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Gaziantep'teki özel SANKO Hastanesi'nde çıkan yangında 12 kişinin ölümünün ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Gündem 21.12.2020, 13:47 Güler Sağlam
Eski Sağlık Bakanlığı Müsteşarı: Oksijen Tüpleri Kara Borsadadır, Bakanlık Fabrikalara El Koysun!

Sağlık Bakanlığı’nda geçmişte müsteşarlık da yapmış olan Dr. Aytun Çıray, Gaziantep'te yaşananların ilk olmadığını ve ihmal olduğunu anlattı. Çıray şöyle konuştu:

'OKSİJEN TÜPÜ KARABORSADIR'

TIKLAYIN

"Hastalarımıza yoğun bakımlarda yer bulunmamasının yanında, salgın kontrolünde yaşanan sıkıntılara yeni skandallar eklemeye başladılar. Bunun son örneği Gaziantep'te hastanede yaşanan patlamayla 12 vatandaşımızın hayatını kaybetmesidir. Bu ilk değildir, son dönemde hastanelerde oksijen tüpü nedeniyle sık sık patlamalar meydana gelmektedir.

Örneğin; Ordu’nun Ünye ilçesindeki devlet hastanesinde oksijen tüpünün patlaması sonucu 1 sağlık personeli yaralanmıştı. Kolunda ve yüzünde yanıklar oluşan sağlık çalışanı tedaviye alındı. Şu anda hastanelerde oksijen tüpü yetersizliği vardır. Oksijen tüpü karaborsadır. Sağlık Bakanlığı'nı gerekirse bazı özel tedarik sağlayan fabrikalara el koymaya davet ediyorum.

Bu ihmal 12 cana mal olan bir skandaldır. Üniversite hastaneleri ve özel hastaneler bu konuda neden uyarılmamıştır? Bu skandalın hesabının verilmesi gerekir. Türkiye'de insan hayatı bu kadar ucuz mudur? Sayın Bakan istifa için daha ne bekliyor?"

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Bilgin 1 ay önce
Karaborsa değil ki kendi adamları.Yandaşlık bizi bitirecek nedir bu liyakatsızlık yaa
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?