Eski Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nu Menzilciler mi Çalıştırmadı?

Bugün ulusal basında birçok siteye yansıyan Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'ın köşe yazısındaki iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Yazara göre Menzilcilerin görevden el çektirdiği Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu oldu.

Eski Sağlık Bakanı Müezzinoğlu'nu Menzilciler mi Çalıştırmadı?

Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz, Menzil tarikatı ile ilgili dikkat çeken tespitlerin yer aldığı bugünkü köşe yazısında tarikatın devlet içindeki etkisine vurgu yaparak, AKP iktidarı döneminde 11 yıl Sağlık Bakanı olarak görev yapan ve Menzil tarikatına yakınlığıyla bilinen Recep Akdağ'ın yerine gelen ismin çalışmalarının engellendiğini iddia etti.

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı(GATA) Ali Edizer'in sosyal medyadaki paylaşımları tartışmalara neden olmuştu. Edizer'in ardından Menzil tarikatının devlet kadrolarındaki varlığı yeniden gündeme geldi.

İşte Saymaz'ın "Gavs’ın kölesinden devletin efendisine" başlıklı yazısından ilgili kısım şöyle:

"MENZİLCİLER MÜEZZİNOĞLU'NU ÇALIŞTIRMADI"

TIKLAYIN

Bu hal AK Parti'yi de rahatsız ettiği için 2013'te Akdağ'ın yerine Mehmet Müezzinoğlu getirildi. İddia o ki Müezzinoğlu, Menzil'ciler tarafından çalıştırılmadı. Akdağ, 2016'da üçüncü kez Sağlık Bakanlığı'na atandı. Bir yıl sonra yerini Fahrettin Koca'ya bıraktı. Nakşibendiliğin İskenderpaşa Kolu'na, Hak-Yol'culara mensubiyeti bilinen Koca'nın Menzil'cileri kızağa çektiği iddia edilse de Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Edizer, tarikatın halen etkin olduğunu gösteriyor. Peki, bütün güçleri yalnızca bu kadar mı?"

"BEBEK ÖLÜMLERİNİ TARİKAT LİDERİNE SORAN BAKAN"

"Menzil, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı'na özel ilgi gösterdi. Menzil'ci diye bilinen Recep Akdağ, 2002-2013 yılları arasında kesintisiz bu koltukta oturdu. Akdağ, öyle inanmış bir müritti ki… Ankara'da 2008 yılında devlet hastanesinde üç günde 27, bir ayda 49 bebeğin ölümünü yorumlaması için şeyhinden istihareye yatmasını istedi.

"İDDİA OLMAKTAN ÇIKTI İTİRAFA DÖNÜŞTÜ"

Bakanlık bürokrasisi Menzil'cilerle dolduruldu. İhaleler Menzil'ci şirketlere verildi. Bu bir iddia olmaktan çıktı, itirafa dönüştü. Şeyh Abdulbaki Erol'un oğlu ve halifesi Saki, bakanlıktaki örgütlenmeyi kabul ederek “Recep Akdağ'ı tanıyorum. Buraya gelmiş gitmiş. Sağlık Bakanlığı, Menzil'e bağlı diye liyakatsiz bir insanı almışsa vallaha o doğru değildir” diyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sag.mem
Sag.mem - 1 hafta Önce

Sağlığı menzilcilerden özelliklede sayın akdağdan kurtarmak lazım

bu bürokratlara kim dur diyecek.
bu bürokratlara kim dur diyecek. @Sag.mem - 1 hafta Önce

milletvekillerin refaranslarını görmezden gelecek kadar ileri giden bu bürokratlar kime güveniyorlar. milletvekilleri halkın gözünde itibarsızlaştıran kime hizmet etmektedir. yarın saha onlar inecek siz inmeyeceksiniz.

HEPİNİZİ TANIYORUZ
HEPİNİZİ TANIYORUZ @Sag.mem - 1 hafta Önce

Burda yorum yazan bir tanesinin bile pkklı fetöcü ve ermenileri savunan ttb ve hdpyi istifaya çağırdığını onları kötülediğini göremezsin ama konu iktidar ve din olunca yamyam gibi saldırırlar

sağlık memuru
sağlık memuru @Sag.mem - 1 hafta Önce

ismail saymaz birgün ve söylediklerine inanmak :))) bunlar pkkyı bile destekleyecek tipler cemaat vs gündem yapıyor

BURDAN İHBAR EDİYORUM
BURDAN İHBAR EDİYORUM @Sag.mem - 1 hafta Önce

İslam düşmanları ve kanı bozuklar ahlaksız yorumlara başladığına göre sağlıkçıların içinde bulunan kanı bozukların temizlenmesi gerekiyor. Başta pkklı TTB başkanı olmak üzere tüm nefret yorumcularının tespiti haktır.

Konunun Özeti
Konunun Özeti @Sag.mem - 1 hafta Önce

Bütün muhalifler aynı anda menzil-cemaat diyerek İSLAM'a olan nefretini yeniden ortaya koyuyor. Tabii ki bizde yemiyoruz.

veremli
veremli @Sag.mem - 1 hafta Önce

devlet tüm tarikat ve cemaatlere karşı inanın artık daha duyarlı.bu tarikat ve cemaatler,yıllar ,içersinde,bunlara da çaktırmadan yavaş yavaş,usul usul, bir bir devlet kurumlarından lağvedieceklerdir. Devlet şu anda bunların kurumlar içersin de ne kadar dağıldıklarını ve nerde teşkilatlandırıldıklarını bir bir tespit ediliyor. Bunların hepsinin de temizleneceğine emin olunuz.

akdağ sağlığı bitirdi.
akdağ sağlığı bitirdi. @Sag.mem - 1 hafta Önce

akdağ çok geri götürdü sağlığı. liyakatı sıfıra indirdi.

Doktor
Doktor - 1 hafta Önce

Sağlığı Akdağ geriye götürdü diyenler sağlıktaki durumuzda 2002 öncesine baz alarak baksınlar sonrada dönüp 2002-2013 arasında nerden nereye geldiğine baksınlar

Uyanıklara bak sen
Uyanıklara bak sen - 1 hafta Önce

İftiracı ismail muhalif gazeteler son bir haftadır cemaat menzil süleyman konuşuyorsa bilin ki fitne vardır

Doğrusu
Doğrusu - 1 hafta Önce

Saçma sapan bir haber. İsmail saymaz gibi bir yalancının sözüne itibar edilir mi. Cemaatcı, tarikatçı ifadesi nedir ya. Ona bakarsanız Sendikalar da cemaat, partiler de cemaat, Kemalistler de cemaat. Hepsinden temizleyin o zaman. Devletine milletine sadık olmak şartıyla kim işini iyi yapıyorsa liyakatle o getirilsin fikri düşüncesi ve inancından kime ne arkadaş.

Seda Şahin
Seda Şahin - 1 hafta Önce

Hep derim adam gibi adam sayın Mehmet Müezzinoğlu bence yeniden sağlık Bakanı sayın Müezzinoğlu olmalı vatandaş sevdalısı tam bir devlet adamı

Mmm
Mmm - 1 hafta Önce

Sayın Akdağ üç kez bakan olmadı

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Recep Akdağ özellikle hekim dışı sağlık personelinin döner sermaye ve özlük hakları konusunda resmen ağzına sıçmıştır.Ayrıca İl sağlık md.leri ni 3 e bölerek halk sağ.md. ve kamu hast.genel şek. şeklinde bir çok sözleşmeli yöneticilik kadrosu açmış bakanlığı zarara uğratmıştır.

Uzm dr
Uzm dr - 1 hafta Önce

Ha şöyle ya gerçekler bir bir gün yüzüne çıksın gerçekleri yazan birileri de varmış diyelim .ortalık karışacak görünüşe bakılırsa


SIRADAKİ HABER