Eski Sağlık Bakanı Akdağ: 'Türkiye artık sağlık alanındaki cihazlarını da üretiyor'

2020-2021 Akademik Yıl Açılış Töreni nedeniyle Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) programına zoom aracılığıyla katılan Erzurum Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ "Türkiye artık sağlık alanındaki cihazlarını da üretiyor" dedi.

Gündem 29.10.2020, 19:36 Güler Sağlam
Eski Sağlık Bakanı Akdağ: 'Türkiye artık sağlık alanındaki cihazlarını da üretiyor'

KSBÜ Hekim Sinan Konferans Salonu'nda gerçekleşen "2020- 2021 Akademik Yıl Açılış Töreni'ne Zoom üzerinden de katılım sağlandı. Açılış törenine video konferans yöntemiyle katılan eski Sağlık Bakanı, Erzurum Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ, "Tematik üniversitelere her zaman sıcak bakmışımdır. Kütahya bugün önemli ve güzel bir imkana sahip. Sağlık temalı bir üniversiteye sahip. Sağlık her zaman çok önemli bir alan olmuştur" dedi.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Akdağ, gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye'nin sağlık alanında nasıl bir konuma geldiğini de vurgulayarak, son durum hakkında veriler paylaştı. Akdağ, Türkiye'nin sağlık alanında artık kendi cihazlarını da ürettiğini belirtti. Eski Bakan Akdağ, Kütahya'ya da en yakın zamanda gelmek istediğini söyledi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, pandemi döneminde Kütahya'daki sağlık personellerinin üstün fedakarlıkla çalıştıklarının altını çizerek, "Türkiye'nin sağlık temalı devlet üniversitesi için, KSBÜ ciddi katkı sağlıyor" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Şemmuz 8 ay önce
KESİN MENZİL ÜRETİYORDUR...
Tnt 8 ay önce
Bir bitmedin. ülkenin basina gelmiş geçmiş berbat bakanlardan biriydin.
Sağlıkçı 8 ay önce
Personel açısından hekim dışı sağ. Prs.kastediyorum en kötü sağlık bakanı Recep Akdağdır.Kütahya için de KSBÜ Ev.Çlb.Eğt.Arş.Hast. başhekimler içerisinde en kötüsü Orhan özatik dır.
Sağlıkçıl 8 ay önce
Cumhuriyet tarihinin sağlık personeli açısından en berbat bakanıdır Recep Akdağ.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?