PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Eski Sağlık Bakanı Akdağ: Ek Ödeme Yönetmeliği, Sorunları Ortadan Kaldırmayacak!

Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığının yaptığı ek ödeme yönetmeliği değişikliğinin sorunları ortadan kaldırmayacağını savunarak, yönetmeliğin randevu sırasındaki birikmeleride önleyemeyeceğini söyledi.

Gündem 21.10.2022, 18:45 26.10.2022, 07:17 Cansu Polat
Eski Sağlık Bakanı Akdağ: Ek Ödeme Yönetmeliği, Sorunları Ortadan Kaldırmayacak!

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, Ankara’da düzenlenen “Sağlık Zirvesinde” hastanelerdeki hasta kuyruklarına ve Sağlık Bakanlığının çıkardığı ek ödeme yönetmeliğine değindi.

Bilindiği gibi, Sağlık Bakanlığının Ek Ödeme Yönetmeliği’ndeki değişiklikle özellikle cerrahi branştaki muayenelere sınır getirilmesi nedeniyle birçok uzmanlık derneğini yönetmeliği yargıya taşımıştı.

YÖNETMELİK SORUNLARI ORTADAN KALDIRMAYACAK

Konuşmasında devlet hastanelerinde özellikle dermatoloji, nöroloji, psikiyatri ve KBB polikliniklerinde en uzun randevu kuyruklarının olduğunu getiren Akdağ, Bakanlığın başka çare kalmadığı için muayenehanelere yönelik düzenleme yaptığını ama bunun randevuları ile ilgili sorunları ortadan kaldırmayacağını belirtti. Özel hastanelere muayenehane hekimlerinin çalışmasıyla ilgili düzenlemede "Vakıf üniversiteleri için de geçerli mi?" diye soran Akdağ, vakıf üniversitelerinin kadrolarıyla ilgili bir düzenleme olmadığını ve kesinlikle bu konuda düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Vakıf üniversitelerinin bizim tarihsel vakıf anlayışındaki vakıflar gibi olmadığını belirten Akdağ, "Vatandaştan dünyanın parasını alan vakıf mı olur?" diye sordu.

ÖZEL FARKI YÜZDE 200'E ÇIKTI: GEÇMİŞ OLSUN

Prof. Dr. Akdağ ayrıca 2008 yılında çıkan Özel Hastaneler Yönetmeliği ile vatandaşın özel hastanelerden hizmet alması halinde %30 fark getirdiklerini hatırlatırken "Ben ayrıldıktan sonra 2013'te %200 farka çıkarıldı. İşte orada film koptu. SGK reel fiyatları ortaya koymalı ve yaptığı ödemeden sonra vatandaştan ne kadar fark alacağına karar vermeli. Onun üzerinde de 1 kuruş bile alınmamalı. Bir defa kuralı bozdunuz mu? Geçmiş olsun!" diye konuştu.

Yorumlar (21)
Hemşire 2 ay önce
Sağlık sistemini, sağlıkçıları kısacası türkiyenin sağlık sistemini yerle yeksan eden insan mı bunları söylüyor..
uz dr 2 ay önce
hemşirehanım eski bakan bu kadar rezil ettim sizi biraz hakaret edip rahatlayı diye konuşuyoı,bizi düşürdüğü durumdan beter olsun,yirmi senemizi yedi
Sağlık 2 ay önce
Kendi yediği haltı eleştirmiş. Zaten bu ülkenin başına gelen bir belasın daha ne. Sağlığında saglik çalışanlarının da hayatını bitirdin. Özel hastaneleri devreye sokan sensin tam gün yasasıyla dr lara özelin yolunu açan sensin personeli itibarsız yapan sensin gelir kaybimizdaki en büyük etken sensin yani daha neler sayarimda neyse... sağlıkcilarin pek iyi hatırlamadığı her gördüklerinde baya bi iyi düşünceler içinde olmadıkları sensin..o yüzden bence kaybol arada şuralarda haber olma bizimde seni görüp canımız sıkılmasın.
Lab tek 2 ay önce
sağlık çalışanlarını kırk parcaya bölen eski ve gelmiş geçmiş en kötü sağlık bakanı benim kadar kötüsünü kimse yapamaz dercesine ...
... 2 ay önce
Hekim hemşire ve bütün sağlık meslek mensuplarını itibarsizlastiran, Ele ayağa düşüren kişi sn Akdağ sizi hiç unutmadık emin olun sizden daha bu sistemi kötü hale getirecek bir bakan gelmedi dahada gelmeyecek.
Hekim 2 ay önce
Siz daha kötüsünü yapana kadar .en kötüsü bu diyorsunuz yani Recep akdağ
Yhs 2 ay önce
Yhs sizin adaletiniz yüzünden bu haldeyiz taşerone sözleşmeliye mubaşirlere bedava kadro verildi bize vermemek için direnen hükümete oy yok üç beş maaş alan versin ben vermeyeceğim
hemşire 2 ay önce
sağlıktaki personeller arasında dağlar kadar fark açan şahıs
Sağlıkçı 2 ay önce
Sağlık sisteminin içine ettin.Getirdigin bu sistemle Türkiye de gereksiz ve liyakatsiz ne kadar insan varsa sağlık Bakanlığı'nın tüm kurumlarının başına bela ettin.Tüm sağlıkçıların ettiği beddua ve aldığın vebalin hesabını vermeyeceksin.Ahirette bu kadar veballe gitmek her kula nasip olmaz bilesin.
Ulan neysee… 2 ay önce
Senin getirdiğin sistemi yıllar sonra düzeltmeye çalıştı herkesi memnun etmese de çabalası. Düşün öyle bir enkaz bıraktın ki 10 yıldır kimse ellemeye cesaret edememişti
Saglikci 2 ay önce
Yhs cvp sizin tasorene almalılar siz devlete ne hizmetiniz var paspasda yapmiyonuz geziyonuz size bu devlet asgari ücret vermeli bunlar kim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın