Eski Sağlık Bakanı Akdağ'dan Sağlık Sistemine Övgü Dolu Sözler!

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Pandemi mücadelesi Türkiye'de, alt yapımızın pandemiye son derece hazırlıklı olması sayesinde, pandemiye dayanıklı bir biçimde gelişti. Birçok Avrupa ülkesinde hastaların sokaklarda kaldığı, ambulansların içinde kalıp hastaneye yatırılamadığı ortamlar gördük" dedi.

Gündem 20.12.2021, 08:48 Zeynep Elmalı
Eski Sağlık Bakanı Akdağ'dan Sağlık Sistemine Övgü Dolu Sözler!

Antalya'da AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı'nca düzenlenen Teşkilat Akademisi Eğitim Programı başladı. Türkiye ve Antalya'deki COVID-19 mücadelesi hakkında düşünceleri sorulması üzerine Recep Akdağ, şunları söyledi:

"Şu an Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı yürütüyorum. Pandemi mücadelesi Türkiye'de, alt yapımızın pandemiye son derece hazırlıklı olması sayesindedir ki hakikaten başından beri pandemiye dayanıklı bir biçimde gelişti. Birçok Avrupa ülkesinde hastaların sokaklarda kaldığı, ambulansların içinde kalıp hastaneye yatırılamadığı hastane koridorlarının kullanıldığı ortamlar gördük. Biz Türkiye'de Avrupa'nın hatta dünyanın nüfusuna göre yoğun bakım yatağı en fazla olan ülkesiyiz. Bu bir günde olmadı. Yoğun bakım yatak sayısı demek ekipmanıyla, yetişmiş hemşiresiyle, doktoruyla hatta o yoğun bakım bölgesini temizleyecek temizlik personeliyle son derece özenle hazırlanan büyük emek ve maliyet gerektiren bir iştir."

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

'AŞI KARŞITLARI PROPAGANDA YAPIYOR'

Aşılamanın önemine vurgu yapan Recep Akdağ, "Vatandaşlarımız aşılarını olsunlar. Çocuk hekimiyim ve aşının kıymetini çok iyi bilirim. Aşıyla korunabildiğimiz birçok hastalıklardan çocukları, kendimizi koruruz. Pandemi döneminde de mutlaka aşılanmak lazım. Aşı karşıtı işittiğimiz medyadan ve sosyal medyadan haberler, birçoğu uydurulmuş icat edilmiş bilgilere dayanıyor. Aşı yaparak kendimizi, çocuğumuzu koruyabiliriz. Topluma karşı vazifemizi yerine getirmiş oluruz" diye konuştu.

'GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM'

Recep Akdağ, "2023 seçimlerine şurada bir buçuk sene kaldı. Biz AK Parti teşkilatları olarak her zaman canlı, her zaman diri kalmaya, her zaman vatandaşımızla hemhal olmaya önem akdediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın siyaset anlayışının aslında AK Parti teşkilatlarına ve sahaya yansımasının bu çok güzel bir örneği. Ben inanıyorum ki Antalya'daki teşkilatımızla da çok faydalı çalışma ortaya koyacağız. İnşallah hep beraber, daha güçlü bir Türkiye için daha üretken bir Türkiye için çok daha huzurlu bir ortam için çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Sağlık çalışanları 1 ay önce
Yeter artık sağlıktan da sağlık çalışanlarından da elini çek artık kenara çekil senin yüzünden bizlerin bu hali 10 yıllık bakanlık yap ama hicbirsey yapmayan tek bakan .
Uz dr 1 ay önce
Bu çek git yaa, yeter köle gibi üç kuruşa çalıştırıp ovunmeyin yeter artık
laborant 1 ay önce
Mahfettin bizi
iŞÇİ 1 ay önce
Sağlıkta çalışanlar artık alkışa övgüye karnımız doydu Paraya ihtiyacımız var diyor bir araştırın diğer kurumlardakilerle aralarındaki parasal konuları Devlet herkesin babası onun için tüm evlatlarına eşit davranmalı Eşit işe eşit ücret gelmeli kamu çalışanı yasası çıkmalı tüm Kamu çalışanları emsalleriyle eşit ücret eşit haklar almalı artık
Bu adam varya 1 ay önce
Bukadar ah ile nasıl rahat uyuyosun..
Saglıkci 1 ay önce
Sağlık çalişanlarin özlük haklarını korumayan eski bakan
Lan 1 ay önce
Sen değilmiydi sağlıkçılar sizin verdiğiniz vergiler le maaş alıyorlar diyen. Sen değilmiydi herdwdiğinizi yapmak zorundalar diyen. Sen değilmiydi bizi küçümseyen hor gören halka ezdiren şimdi ne oldu Azrail mi göründü
kamil 1 ay önce
insanın kendi gaitası kendine pis kokmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?