Eski Ak Parti Başkanı Müdür Oldu: Hastanede Cadı Avı mı Var?

Hastanede yapılan yönetim değişikliği sonrasında özellikle Ak Parti hükümetinin politikalarına yönelik olumsuz paylaşım yapanların mimlendiği ve bunun ardından hastane içerisindeki uygulamalar gerekçe gösterilerek maaş kesme, kademe ilerlemesi gibi birden çok ceza verildiği iddia edildi.

Gündem 27.10.2021, 09:28 27.10.2021, 09:45 Zeynep Elmalı
Eski Ak Parti Başkanı Müdür Oldu: Hastanede Cadı Avı mı Var?

Konya'nın Ereğli ilçesindeki hastanede yapılan idari müdür yardımcısı atanmasının ardından, sağlık emekçilerine sosyal medya paylaşımları nedeniyle mobbing uygulandığı ve çeşitli cezalar verildiği iddia edildi.

Konya'da 2019 yerel seçimleri öncesi AKP'li Halkapınar Belediyesi'nde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten, öncesinde de 10 yıl Sazgeçit Belediye Başkanlığı yapan B.E'nin, 2021 yılı içerisinde Devlet Hastanesi’ne müdür olarak atanmıştı.

SOSYAL MEDYADA ‘CADI AVI’, HASTANEDE MOBBİNG

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Daha önce de mobbing iddialarının bulunduğu hastaneye esi Ak Partili Başkanın müdür olarak atanmasının ardından çalışanlara yönelik sosyal medya takibinin başladığı ve paylaşımların denetlendiği öne sürüldü.

Burada özellikle iktidarın politikalarına yönelik olumsuz paylaşım yapanların mimlendiği ve bunun ardından hastane içerisindeki uygulamalar gerekçe gösterilerek maaş kesme, kademe ilerlemesi gibi birden çok ceza verildiği iddia edildi.

NE OLMUŞTU?

Ereğli Devlet Hastanesi’nde daha önce de 10 bin kutu tıbbi eldivenin usulsüz bir şekilde bir firmaya verildiği, firmanın da eldivenlerin satmak üzere üzereyken yakalandığı ortaya çıkmıştı. Müfettişlerin 850 bin TL’lik kamu zararı tespit ettiği vurgunla ilgili, Bülent Ersüllü’den önceki hastane müdürü, hastane müdür yardımcısı ve bir depo görevlisi hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmışt

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
hemşire 1 ay önce
tek isteğimizi sağlık çalışanların isimlerine bakılmaksızın herkesin eşit ücret eşit çalışma hakkına sahip olmasını istiyoruz tek isteğimiz bu herkesin eşit olması
hasan 1 ay önce
ne güzel olmuş, siz yine de oy vermeye devam edin.
!!! 1 ay önce
Ulan bunu yapmayın bari...Pes artık...bu kadarda olmaz.
Konya Sağlık 1 ay önce
Marketçi, otelci doldurdular kadroları.. bu devirde elbet geçecek. İl müdürü siyaset sendika çatışmasının doğurduğu sonuçlar. Aynı odadaki idareciler biribirine güvenmiyor artık. O, Onu adamı bu, bunun adamı… sözleşmeli statüden vazgeçilmelidir. Sağlık bakanlığı kadroları memur bile olamamış insanların çiflik yerine dönmüştür.
emergency 1 ay önce
konyaya müstehaktır
6
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?