Erzurum, Konya, Maraş ve Adıyaman'da Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri İptal Edildi! (2)

Covid-19 salgını nedeniyle bazı illerde vaka sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Vaka sayısı artan Konya, Erzurum ve Kahramanmaraş'da yıllık izinler iptal edilirken Ankara gibi büyükşehirlerde ise personelin talep ettiği iznin sadece 3/1'i veriliyor.Bazı branşlarda ise hiç izin verilmiyor. 10 Ağustos itibariyle Adıyaman'da da sağlık personelinin izinleri artan covid-19 vakalarından dolayı kaldırıldı.

Gündem 05.08.2020, 22:21 06.08.2020, 20:09
Erzurum, Konya, Maraş ve Adıyaman'da Sağlık Personelinin Yıllık İzinleri İptal Edildi! (2)

Sağlık personeli 6 aydır aralıksız çalışırken, kanuni hakkı olan yıllık izinlerinin iptal edilmesi kabul edilemez. Sıfır döner sermaye, eksik personel, riks altında görev yapmak sağlıkçıları çıkmaza sokmuş durumda. Yıllık izin dahi kullanmalarına müsade edilmeyen sağlık personeline acilen seyyanen zam seçeneği uygulamaya sokulmalıdır. 

TIKLAYIN

Salgınla mücadelede Türkiye'nin en büyük kozu doktorundan hasta bakıcısına kadar tüm sağlık teşkilatıdır.

Artık bu teşkilata gereken değer verilmelidir. 

Yorumlar (9)
İlhami genç 3 ay önce
Böyle bir haberi kim çıkarıyorsa iyi niyetli değil belli ki, ve sizde araştırmadan haberleştiriyorsunuz. Erzurum'da yıllık izinler iptal edilmedi, sadece en fazla 15 güne kadar verileceği bildirildi, biraz araştırın.
isimsiz 3 ay önce
işinizgücünüz yalan haberler yapıp milletin moralini bozmak ekran resmi alıp bakanlığa göndereyimde bakanlık bi dava açsın size bidaha yalan haber yapmazsınız belki
saglıkçılar 3 ay önce
nerede bir iş var saglıkçı göreve depremde saglıkçı salgında sağlıkçı selde sağlıkçı sınırda saglıkçı savasta saglıkçı darbede saglıçı bulaşıcı hastalıklarda saglıkçı doğal afetlerde saglıkçı vbvb herzaman göreve ne bayram ne resmi tatil ne gece ne gündüzne yaz tatil ne kış tatili ne hakkın olan iznin var ama bu işlerin karşılığında kamuda en düşük maaşı alan bizlerin düz memur ol masa başı mis gibi 8,5 mesaini yap oohhn ne rahat git bekçi ol zabıta ol imam ol ohh daha iyi
Salih 3 ay önce
12 gün ile sınırlandırıldı bugun itibariyle
Vesselam 3 ay önce
Maraş olarak yalan haber
onur 3 ay önce
millet tıklasın diye haber yapıyorlar
Abuzer 3 ay önce
Malûm sarı sendika nerde bu arada yuppo almayami gittiler
saglıkçılar 3 ay önce
amasya da en fazla 10 gün izin var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?