Erkek Hemşire, Hasta Yakınları Tarafından Darp Edildi (2)

Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde görevli erkek hemşire Zülküf Öztürk, bir hastanın yakınları tarafından görevi başında darp edildi. Saldırganı polis her yerde ararken hemşire tedavi altına alındı.

Gündem 25.02.2020, 14:00 25.02.2020, 15:07 Güler Sağlam
Erkek Hemşire, Hasta Yakınları Tarafından Darp Edildi (2)

GAZİANTEP'te Şehitkamil Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde görevli erkek hemşire Zülküf Özdemir (30), hasta yakınları tarafından dövüldü.

Olay, pazar günü gece saatlerinde hastanenin yoğun bakım ünitesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, yoğun bakım ünitesinde nöbet tutan hemşire Zülküf Özdemir, ziyaret saatinin bittiğini hasta yakınlarına duyurmaya başladı. Bu sırada yoğun bakımın kapısı açılınca içeri girmeye çalışanlara uyarılarda bulunan Özdemir, hastanın yakınları tarafından saldırıya uğradı.

Olayı gören hastane personelleri durumu polis ekiplerine bildirdi. Saldırganlar olayın ardından kaçarken, erkek hemşire Zülküf Özdemir ise tedavisinin ardından darp raporu alarak suç duyurusunda bulundu.

Türk-Sağlık Sen Gaziantep Şubesi Eylem Yaptı!

TIKLAYIN

Yaşanan olayın ardından Türk-Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak ve sendika üyeleri öğle saatlerinde hastane bahçesinde toplandı. Kalabalık adına açıklama yapan Kemal Kazak, sağlıkta şiddetin son bulmasını isteyerek,

"Sağlık çalışanlarının can güvenliğinden emin bir şekilde hizmet veremez olmuş ve bugün evlerine sağ salim dönebilecekleri konusunda endişe duyuyorlar. Hemşire arkadaşımız kendisine verilen görevleri yerine getirdiği ve mevzuatı uyguladığı için darp edilmiştir.

Arkadaşımız şehir magandalarının insanlık dışı kaba davranışları karşısında bile sessizliğini korumuştur. Buna rağmen saldırıdan kurtulamamıştır. Yaptığımız araştırmalara göre sağlık çalışanlarının yüzde 70'i meslek hayatında en az bir kere şiddete maruz kalıyor. Caydırıcı önlemleri arttırmadığımız ve ağır ceza hükümleri uygulamadığımız sürece sağlıkta şiddeti önleyemezsiniz'" diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Sağ mem 12 ay önce
Sağlık çalışanları olarak neden şikayet ediyorsunuz ki bu sizlerin aslı goreviniz ve sorumluluklarınız görev tanimlariniza yakında eklenir hasta ve hasta yakınlarından dayak yemek onları rahatlatmak stresini almak bir sağlık çalışanının görevidir diye yönetmenlik yayınlanır da hiç şaşırmayın nede olsa son 15 yıldır bu böyle
Seda seda 12 ay önce
Hiçbirsey olmaz sağlık çalışanlarının hakkı mı var her türlü uzlaşma yoluna gidilir yediği dayak arkadaşa kar kalır çünkü bu şiddeti önleyecek bir yasa yok varsa da kimsenin haberi yok koy bakalım hastane duvarlarına böyle şiddetin sözlü ve fiziki olarak yapılan şiddetin kanunu ve sonucunu buna yeltenen kişiler görsün herkes görsün herkesin hastası olabilir ama hasta yakını olmak diğer hastaların hakkını gasp etmeyi öngörmez madem bir kural var uyulmalı bu tüm hastaların iyiliği içindir bunun da takibi hemşire arkadaşları ilgilendirir uyarmak zorunda ama malesef bunun önüne geçilmiyor hastanelerde bir sürü beyaz kod veriliyor sonuç uzlaşma yada takipsizlik kararı inşAllah buna bir çözüm bulunur bu kadar ucuz değil hayatlar yarın cok gec olup bir çalışanın canına mal olmadan birileri sesini duyar sağlık camiasının geçmiş olsun diyorum meslektaşıma
Sag mem 12 ay önce
Sonrada sadece 3600 ek gösterge yi hemşireler e verin öylemi bakın sağlık memuru erkek hemsireler aynı işi yapıyor aynı şekilde dayak yiyorlar.bu meslekler yapılmaz kardeşim hele ki bu maaşa hiç yapılmaz aldığımız maaşlar yediğimiz dayaklari bile karşılamıyorken.hastanelerde kimse çalışmak istemiyor herkes kaçmanın derdinde neden çalışsın ki masa başında çalışanlarla aynı maaşı aldıktan sonra neden dayak yesin hastanın altını bokunu alsın bulaşıcı hastalıklar i ile uğraşsın enfeksiyonu ile uğraşsın nobetlerle uğraşsın ki düz masa başı çalışır 8,5 mis gibi öyle değil mi
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?