Engin Hoca’dan Başhekim’e sitem dolu sözler

2012 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan ve bu süre içerisinde binlerce hastanın derdine derman olmakla kalmayıp sevgisini kazanan Prof. Dr. Engin Dursun 18 Haziran 2021 tarihinde çok sevdiği ve değer kattığı Rize Eğitim Araştırma Hastanesinden resmen ayrıldığını açıkladı.

Gündem 22.06.2021, 10:20 Güler Sağlam
Engin Hoca’dan Başhekim’e sitem dolu sözler

Prof. Dr. Engin Dursun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Rize’den ayrılık vakti, ama gönüllerde ayrılık olmayacak ….

Değerli hastalarım ve dostlarım … Rize’de son haftamda muayenelerimi ve ameliyatlarımı yaptım … Son kez, uzmanlığa biraz daha yaklaşan Dr. Gökçe AYDIN’ın tez savunmasında bulundum… 18.06.2020 Cuma mesai saati bitimi ile de emekli olarak klinik, üniversite ve Rize’den ayrıldım …

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Herkes meslek yaşamını emeklilikle taçlandırmak ister. Şahsım için bu sürecin bu kadar kısa sürede gerçekleşeceğini, tabi ki kurumsal anlamda, hiç düşünmemiştim, özellikle de yapılacak ve gerçekleştirilecek daha çok şey varken. Bu süreci hızlandırmak için başta Rektör Hüseyin KARAMAN ve başhekim Gökhan DEMİRAL ve onların destekçilerinin gösterdikleri inanılmaz kararlılık ve eforu unutmamak lazım. Gönül isterdi ki, bu kararlılık ve eforu Bölge, Rize, Üniversite, Tıp Fakültesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinin gelişimi için gösterebilmiş olsalardı … Benzer şekilde, yalnızca son bir yıl içinde görevlerinden değişik şekillerde ayrılmak zorunda bırakılan başta eşim Prof. Dr. A. Berna DURSUN olmak üzere birçok değerli akademisyenin de ayrılmalarına katkı verdikleri gibi, kendilerine teşekkür de edebilselerdi…

Sayın Valime ve Belediye Başkanıma ve çalıştığım süre içerisinde gönülden destek veren GERÇEK DOSTLARIMA uğrayarak (kısa sürede hepsine uğrayamasam da) teşekkür ve veda etmeye çalıştım. Klinik çalışanlarımın düzenlediği veda gecesinde, Ali BIÇAKCI organizasyonunda Efsaneler 53 grubunun düzenlediği maç ve sabah kahvaltısında ve dost birlikteliklerinde çok duygusal anlar yaşadık.

Her zaman yanımda olan kızım Merve ve eşim Berna olmak üzere, meslek sevgisini aşılayan ve ismiyle inanılmaz bir miras bırakan babama, dualarını hiç esirgemeyen anneme, kardeşime, akrabalarıma, GERÇEK DOSTLARIMA, her zaman yanımda çalışandan çok bir dost ve sırdaş olan Nizamettin’e, kliniğin görünmez yöneticisi Mihriban Hemşire nezdinde tüm hemşirelerime ve personelime, Halime Hemşire nezdinde tüm ameliyathane personeline, kliniğin organizasyon sorumlusu Ayşegül ve Nuray nezdinde tüm sekreterlere, odyoloji bölümü çalışanlarına, üniversite öğretim üyesi ve eğitim ve araştırma hastanesi doktorları ve çalışanlarına, Dekanlık çalışanlarına, eğitim ve öğretme isteğimi canlı tutan öğrenci ve asistanlarıma, kısa sürede olsa bize umut ve hep destek olan Şaban Hocama, birlikte çalıştığım başta Münir Hoca olmak üzere Özlem, Metin, Zerrin, Suat, Emine ve Abdulkadir Hocalarıma ve tabi ki meslek aşkımı körükleyen tüm hastalarıma ve yakınlarına tekrar sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ….

Sağlıcakla kalın …..

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?